Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Koreb, American IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Myszon007
    Senior
    • 02-2007
    • 1208

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor bursztynowy, klarowne. [5]
    Piana: Spora, biała gęsta i drobno pęcherzykowa, stosunkowo trwała, zostaje cienka pierzynka [4]
    Zapach: Bardzo przyjemny aromat multiwitaminy, tutti-frutti, mango. Mógłby być bardziej intensywny, ale nie jest źle. [4.5]
    Smak: Bardzo tropikalne, goryczka trochę grejpfrutowa, ale krótka, dopełnia ją owocowo-słodowa słodycz. Lekkie w odbiorze, bardzo pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Optymalne, średnie. [4.5]
    Opakowanie: Fajna etykieta z F16, ale kontra z królem Jagiellończykiem polecającym piwa łaskie o 600 - letniej tradycji pasują tutaj jak krowa do siodła. Kapsel golas czarny. [2]
    Uwagi: To raczej słaba AIPA - ale świetne APA przypomina mi Pacyfic z Artezana - Serio! Bardzo pijalne - znika ze szklanki momentalnie. Jednak Koreb potrafi zrobić dobre piwo no i cena - 5,20. Polecam.

    Moja ocena: [4.35]
    ♪♫

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Prima aprilis był 3 dniu temu!!! Musze dopaść to piwo. A jak w nim z poziomem karmelu?

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Jak Koreb zrobił dobre APA/AIPA to rzeczywiście uwierzę, że to bardzo łatwo style i bez problemu można chmielem ukryc wady. Koreb i dobre piwo, toć to oksymoron

        Comment

        • Myszon007
          Senior
          • 02-2007
          • 1208

          #5
          Karmelu nie stwierdziłem, co stawia to piwo powyżej Ataku Chmielu, który ostatnio zrobił się nieznośnie karmelkowy
          ♪♫

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            @yoda79

            Może kolejna warka to już będzie Sour AIPA .

            @Myszon007

            Dawno ataku nie piłem, ale zawsze go kojarzyłem z atakiem karmelu. Tak czy inaczej będzie trzeba zapolować na tego Koreba.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
              @yoda79



              Dawno ataku nie piłem, ale zawsze go kojarzyłem z atakiem karmelu. Tak czy inaczej będzie trzeba zapolować na tego Koreba.
              Zapewne będą na festiwalu Piwa w Szreniawie
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • genea
                Senior
                • 02-2006
                • 1515

                #8
                Są też na liście browarów na Piwowarach. Z resztą oni bywają wszędzie Jeszcze nie byłem na jakimkolwiek jarmarku okolicznościowym czy innym feście, żeby ich nie było. Nawet na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu mieli swoje stoisko Sam jestem ciekaw tego piwa. Będę na Piwowarach i jeżeli tylko będzie dostępne to spróbuję.
                Last edited by genea; 04-04-2015, 23:18.
                Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                Bractwo Piwne

                Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolor To raczej słaba AIPA - ale świetne APA przypomina mi Pacyfic z Artezana - Serio! Bardzo pijalne - znika ze szklanki momentalnie. Jednak Koreb potrafi zrobić dobre piwo no i cena - 5,20. Polecam[/FONT]
                  Nie jest to ani AIPA ani APA. Pacyfika przypomina tylko tym, że jedno i drugie dostępne jest w butelce. Smak przedziwny - kojarzył mi się z gorzką landrynką.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztyn, podoba mi się [5]
                    Piana: ecru, drobna, gęsta, dość zwarta, opada bardzo powoli, osadza się na szkle małymi grupkami [4]
                    Zapach: dość intensywny, kwiatowo-chmielowy [4]
                    Smak: w miarę pełne, treściwe, w smaku to oczywiście mocno wyczuwalne amerykańskie chmiele w postaci goryczki, o tyle mila niespodzianka, ze skutecznie przygaszone słodowo-karmelową nutą, dobre to bo goryczka nie jest cierpka i zalegająca, minus, bo jak dla mnie jest to zbyt słodka AIPA [3.5]
                    Wysycenie: prawie idealnie [4.5]
                    Opakowanie: w serii Koreba, gładki kapsel [4.5]
                    Uwagi: Przyzwoite piwo, wypiłem bez negatywnych doznań, zdecydowanie lepsze niż masa podobnych na rynku, jedyny duży minus to ta słodkawość

                    Moja ocena: [3.9]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 14-05-2015, 20:25.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie jest to ani AIPA ani APA. Pacyfika przypomina tylko tym, że jedno i drugie dostępne jest w butelce. Smak przedziwny - kojarzył mi się z gorzką landrynką.
                      A mi tylko z ulepkowatą landrynką z kapką goryczy. Rzadko wylewam, ale to wylałem. Tragedia.
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • cejot
                        Member
                        • 11-2014
                        • 64

                        #12
                        Ja mam także dziwne odczucie, że to landrynka pokryta lekko ziołową goryczką, która całe szczęście przysłania po kilkunastu sekundach tą dziwną słodycz (lukrecja?). Jeśli to ma być AIPA, to jest to totalna pomyłka. Przekonałem się, że to ostatnie piwo z korebu, NIGDY WIĘCEJ TAKIEGO CHŁAMU. Panie Kaczorowski - proszę się wziąć za inną branżę, piwa pan niestety nie umie robić. A samego American Beer po prostu nie polecam.

                        Comment

                        • tauruss
                          Junior
                          • 07-2015
                          • 2

                          #13
                          Piwo to pije drugi raz i zapewne ostatni. Jedno z gorszym American IPA jakie spotkałem. Po pierwsze bardzo słaba piana, w sumie ledwo osiągalna i jak z płynu do naczyń. Po drugie aromat i smak - było tu już kilka porównań, mi pierwsze co przyszło na myśl co pomarańczowe tic-taki. Stuczny i intensywny pomarańczowy smak skutecznie zniechęca do tego piwa.

                          Comment

                          • mlodzianowy
                            Junior
                            • 05-2015
                            • 2

                            #14
                            Kolor ciemno bursztynowy, piana słaba, tworzy delikatny okrąg przy powierzchni. Piwo w zapachu i smaku bardzo mocno landrynkowe (multiwitamina), tak intensywne, że sprawia wrażenie sztucznego. Gdzieś tam dalej próbuje przebić się lekka ziołowość i bardzo delikatny karmel, a na koniec raczej średnia, zalegająca grejpfrutowa goryczka, dość przyjemna, która jak dla mnie jest jedynym plusem w tym piwie. Mocno wysycone. Ogólnie piwo bardzo słabe. Wypite, ale bez przyjemności. Zdecydowanie nie polecam!!!

                            Comment

                            • hajnowka
                              Junior
                              • 04-2012
                              • 16

                              #15
                              Dramat, masakra, dno ... gorzka woda z paskudnym aromatem sztucznej pomarańczy. To ma być AIPA? Are you fucking kidding me?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎