Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Franca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Franca

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.

    Piana: Beżowa, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.

    Zapach: Kawa, czekolada, żywica. Bardziej w kierunku American Stoutu niż CDA.

    Smak: Średnio treściwe. Kawa, czekolada, żywica, lekka kwaskowatość ciemnych słodów. Goryczka średnia, żywiczno-przypalana.

    Wysycenie: Średnio niskie do średniego.

    Ogółem: Dobre, ale to American Stout a nie CDA.

    Uwagi: Pite w wersji lanej.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzejrzysta czerń. [4]
      Piana: Beżowa, śladowa, drobna, niewysoka... Doop! Nie ma. [3]
      Zapach: Zioła i chmiel. Rozumiem, ale przydałoby się coś "na drugie nozdrze" . [3.5]
      Smak: Posmak ziemi, kawa, popiół, chmiel. Pewnie coś jeszcze, ale nie mogę skojarzyć za bardzo. [4]
      Wysycenie: Niskie, OK. [4]
      Opakowanie: Goły pokalik w Hoppiness, mogłoby być lepiej. [3]
      Uwagi: Ciekawe piwo, do spokojnego, zrelaksowanego degustowania.

      Moja ocena: [3.675]

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
        Piana: spora, gęsta, brązowa, dość trwała [4.5]
        Zapach: wyraźnie kawowy z "zielonym" chmielem [4.5]
        Smak: bardzo przyjemne, wyraźne ciemne słody, kawa, odrobina orzechów, skontrowane żywicznym chmielem; piwo nie jest agresywne, mimo wszystko dominuje kawowość [4.5]
        Wysycenie: średnie, odpowiednie, nie przeszkadza w piciu [4.5]
        Opakowanie: pite lane [5]
        Uwagi: To pierwsze polskie BIPA, o którym mogę powiedzieć, że mi naprawdę smakuje, a nie tylko, że "niezłe jak na styl". Jakoś Pracownia potrafi zrobić, że piwo ma 70 IBU, ale nie żre w gardło jak ług - innym niekoniecznie to wychodzi.

        Moja ocena: [4.525]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatne, prawie nieprzejrzyste. [4]
          Piana: Obfita, długo się utrzymuje i zdobi szkło. Opada dziurawiąc się. [4]
          Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne i czekolada. Intensywny, chmielowy. [4]
          Smak: Umiarkowanie słodkie, czekoladowo - chmielowe. Goryczka wysoka, palona, krótka. [4]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Fajna etykieta, mógłby być dokładniejszy skład ale jest odesłanie do strony. [4]
          Uwagi: Warka 10.03.16 Bliski termin, przecena. Bardzo pijalne, przyjemne piwo.

          Moja ocena: [4.025]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 07-03-2016, 20:56.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny brunatny wchodzący w czerń, nieprzenikniony [4.5]
            Piana: beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy, tworząc ślad na szkle. [4]
            Zapach: typowy dla czarnych IPA – ciemne słody z prażonym słonecznikiem w roli głównej stanowią bazę. Nuty chmielowe: cytrusy, owoce tropiku oraz sosnowo-żywiczne. [4]
            Smak: ponownie najpierw wyczuwalne były ciemne nuty słodowe (kawowe i czekoladowe), zbożowe z kwaskiem na finiszu. Po kolejnych łykach weszła solidna goryczka żywiczna i palona, nieco zalegająca na podniebieniu i języku. Ciało średnie [4]
            Wysycenie: pomiędzy średnim a wysokim [4]
            Opakowanie: Typowe dla browaru, dobre info [4.5]
            Uwagi: Piwo jest słodsze w aromacie niż w smaku. Jest lekko orzeźwiające i wytrawne, pijalność średnia.

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎