Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] [Artezan] So Far, So Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [AleBrowar] [Artezan] So Far, So Dark

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Wujas
    Gość
    • 11-2014
    • 267

    #2
    Kolaboracji AleBrowaru ciąg dalszy. Tym razem Artezan.
    Najlepsza atykieta polskiego piwa ever. A w sumie jej brak. Wszystko, co umieszczono na butelce jest na niej narysowane
    Melanocetus johnsonii zanęca jeżyka. Barwy idealnie dobrane do porteru.
    Samo piwko jest niby typowym solidnym porterem z dodatkiem kawy, ale posmak daje wyraźnie znać o dodatku lukrecji, przez co jest gładziutkie. Warto spróbować.

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny z refleksami. [5]
      Piana: Bardzo gęsta, beżowa, ale raczej niska, dosyć szybko opada średnio zdobiąc szkło. [4]
      Zapach: Zapach mógłby być bardziej intensywny. To co jest to kawa i czarna czekolada oraz palone słody, jakby lekko podwędzane. Po jakimś czasie dochodzi wiśnia. [4.5]
      Smak: Mocno kawowe, ale nie przegięte w tym kierunku, co nie jest proste w przypadku piw z dodatkiem espresso. Lukrecja wyczuwalna ze świetną czekoladą i dojrzałą wiśnią. Delikatna nuta chmielowa, na finiszu wyraźnie wytrawne. Generalnie nie jest słodkie. Goryczka świetna, średnia, późno dochodzi, kawowo palona. Pyszne piwo, zadziwiająco pijalne, może odrobina więcej ciała by nie zaszkodziła, ale i tak jest dobrze. [4.5]
      Wysycenie: Optymalne, średnie do niskiego. [5]
      Opakowanie: Ok. [5]
      Uwagi: Bardzo dobre piwo, nie przegięte, intensywne, złożone.

      Moja ocena: [4.525]

      Comment

      • marecki12
        Senior
        • 12-2005
        • 156

        #4
        Zdjęcie piwa
        Attached Files
        Last edited by marecki12; 04-04-2015, 11:23.
        http://marecki12.web-album.org/

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czerń. Pod światło burgundowe przebłyski. [4.5]
          Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa. Nie utrzymuje się przesadnie długo, ale obecna w formie mgiełki do końca konsumpcji. [4]
          Zapach: Palone, podwędzane nuty. Po ogrzaniu daje się wyczuć leciutki alkohol. Najsłabszy element tego skądinąd dobrego, złożonego piwa. [3.5]
          Smak: Gładkie. Bardziej kawa i nuty palone. Jeżeli lukrecja, to gdzieś w tle i bez nuty mdlącej słodyczy, za którą nie przepadam. Wyczuwalna owocowa nuta (wiśnie z kompotu?). Taki porter w wersji light do posączenia w chłodniejszy dzień. [4.5]
          Wysycenie: Dla mnie za dużo tego dobrego. [4]
          Opakowanie: Absolutne mistrzostwo świata! Spójna z Deep Love (sądzę, że chodzi o ideę współwarzenia) przezroczysta etykieta, wypukłe pod palcami czcionki... [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: brązowy, ciemnobrunatny, delikatnie zmętniony. [4.5]
            Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, powoli opada, obficie zdobi szkło. [4]
            Zapach: bardzo przyjemny, kawa, kakao, gorzka czekolada, praliny czekoladowe. [4.5]
            Smak: pełne, aksamitne, dużo kawy, kakao, gorzkiej czekolady, goryczka raczej niska, kawowa, [4.5]
            Wysycenie: średnie, jak najbardziej odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: wypas, nie mam pytań. [5]
            Uwagi: warka do 31.05.2015, bardzo dobre piwo, lukrecji na szczęście nie wyczułem, a może nie chciałem.

            Moja ocena: [4.475]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Beżowa, niezbyt wysoka, ale bardzo trwała, oblepia szkło. [4]
              Zapach: Słodkawy, słodowy, lekko palony. Niezbyt silny. [3.5]
              Smak: Palony, słodkawy, gorzka czekolada, kawa, na koniec lekko kwaskowe i niska goryczka palona. Aksamitne. [4.5]
              Wysycenie: Niskie. [4.5]
              Opakowanie: Piękna, malowana butelka. Podany pełen skład, ale zapomnieli napisać, czy pasteryzowane, czy nie. Minus taki, że nie da się odkleić etykiety [5]
              Uwagi: Bardzo smaczne piwo o wysokiej pijalności. Aksamitne, gęste, zbalansowane. Paloność jest niezbyt silna, nie przytłacza, poza tym jest treściwe i lekko słodkawe z kontrującym kwaskowym posmakiem na końcu. Lukrecji nie wyczułem. Polecam, można pić litrami.

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nie zauważyłem przebłysków ale się też specjalnie nie przyglądałem. [5]
                Piana: Obfita, drobna, żółtobrązowa piana. Opada do cienkiej warstwy, ładnie osadza na szkle. [4.5]
                Zapach: Początkowo bardzo nikły. Jest czekolada, trochę kawy. Z czasem wychodzi kawa zbożowa. Lukrecja wyczuwalna na premierze znikła. [4]
                Smak: Jest czekolada, natomiast lukrecja tylko w tle z zaznaczeniem, że podczas premiery była bardziej wyraźna. Wyczuwalna lekka słodycz. Piwo sprawia wrażenie dość mocno odfermentowane bo treści, ciała tu nie ma zbyt dużo, miałem wrażenie jakbym pił 13-14° Blg. [4]
                Wysycenie: Średnie co najwyżej, bez zarzutu. [5]
                Opakowanie: Świetna etykieta, szkoda że nie ma koszulek. [5]
                Uwagi: Oceniane piwo próbowane półtora tygodnia po premierze. Premierowe miało wyraźniejszą lukrecję, co akurat niezbyt mi pasowało.

                Moja ocena: [4.2]
                Attached Files
                Last edited by docent; 09-04-2015, 07:31.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Widziane w sklepie za 11 zł z groszami za butelkę, z przyjemnością sobie odpuściłem
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    #10
                    Ja kupiłem za 7,80 - drogo macie w tej stolycy

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja kupiłem za 7,80 - drogo macie w tej stolycy
                      w warszawskim sklepie specjalistycznym zapłaciłem 8,50

                      Comment

                      • yoda79
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 861

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Widziane w sklepie za 11 zł z groszami za butelkę, z przyjemnością sobie odpuściłem
                        Piłem w knajpie za 12, 11 za butelkę, dobre

                        Comment

                        • rafael52
                          • 12-2013
                          • 478

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Widziane w sklepie za 11 zł z groszami za butelkę, z przyjemnością sobie odpuściłem
                          To chyba sprzedawcy się sufit na głowę zwalił.
                          Ja kupiłem za 7,50, a widziałem też po 6,50.

                          Comment

                          • Livres
                            Senior
                            • 04-2012
                            • 324

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafael52 Wyświetlenie odpowiedzi
                            To chyba sprzedawcy się sufit na głowę zwalił.
                            Ja kupiłem za 7,50, a widziałem też po 6,50.
                            Ale to kontraktowcy są pazerni. Nie psuj narracji.

                            Comment

                            • Ronoaro
                              Senior
                              • 04-2013
                              • 160

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Widziane w sklepie za 11 zł z groszami za butelkę, z przyjemnością sobie odpuściłem
                              Na Mariackiej w Katowicach jest po 6,50 Sam sobie teraz odpowiedź kto z ciebie zdziera- browar czy hurtownia/sklep?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎