Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jamrozowa Polana, Pszeniczny Skarb Jamroza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jamrozowa Polana, Pszeniczny Skarb Jamroza

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • fans
    Senior
    • 04-2010
    • 195

    #2
    Po otwarciu butelki zapach marny cuś jakby brudna ściera.Z obawami przelewamy do szklanicy.Kolor słomkowy mętny piana obfita,czyli tak jak ma być.Spodziewamy się w smaku bananów,goździków itp jak w klasycznym klasyku?.A figa bo bo mamy bardzo solidną goryczkę, która wyskoczyła przed szereg.W odległych szeregach słodowość ,orzeźwiająca cytrusowość.Po wypiciu 1/3 tego specyfiku zmienił się aromat na chmielowy(trawiasto-ziołowy).Jako wariacja na temat Weizen byłoby spoko,w następny łykent wypiłbym następne gdybym miał.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętne złoto. [4]
      Piana: Biała, niska, drobna i nietrwała. Dla pszenicy to wstyd trochę... [2.5]
      Zapach: Głównie słód i banan, dalekie tło cytrusów. [3.5]
      Smak: Podobne doznania smakowe, dominują smaki zbożowe i banan. Lekka cierpkość cytrusów plus pestka grejpfrutowa też jest , ale zdecydowanie w tle. [3.5]
      Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego, tym bardziej dziwi brak piany. [4]
      Opakowanie: Krachla, eta w kształcie tarczy, na dole godło browaru z nazwą BROWAR DUSZNIKI-ZDRÓJ. Minus za megalomańską nazwę... . [3.5]
      Uwagi: Całkiem niezłe piwo, zbliża się do klasycznego hefeweizena.

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-żółty, mętne [4]
        Piana: biała, średnio-drobna, opada powoli, delikatna [3.5]
        Zapach: lekki, przyjemny, bananowo-słodowy [3.5]
        Smak: lekkie, jednoczęśnie treściwe, minimalna goryczka, mocno wyczuwalne bananowe posmaki, trochę skórki od chleba, delikatny cytrus, fajna słodowość [4.5]
        Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
        Opakowanie: butelka na krachle, fajna etykieta w klasycznym stylu [4]
        Uwagi: Spodziewałem się ledwie pijalne produktu, a tu totalne zaskoczenie, mało, że że smaczna, to jeszcze bardzo smaczna pszenica wypita z przyjemnością

        Moja ocena: [4]
        Attached Files
        Last edited by becik; 30-07-2020, 17:00.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎