Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] M16

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk] M16

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty ze średnim zmętnieniem. [4.5]
    Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, niestety brzydko się dziurawi, zdobi szkło. [4]
    Zapach: Średnio do dość intensywnego głównie nuty trawy cytrynowej uzupełnione o cytrusowe i ziołowe. Z czasem pojawiają się też owoce egotyczne. [4]
    Smak: W smaku dość typowe dla Nowo Zelandzkiego chmielenia. Trawa cytrynowa w przeciwieństwie do aromatu słabiej wyczuwalna. Goryczka średnia. Posmak piwa jest bardzo ciekawy z jednej strony bardzo delikatne zaleganie goryczy, z drugiej strony bardzo długa słodycz. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Może być, dość dobrze widoczne na półce. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 01.09.2015. Całkiem przyjemne z wyraźnie zaznaczoną w zapachu trawą cytrynową.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mocno mętna pomarańcza. [3.5]
      Piana: Tworzy się średnio wysoka, średnio i drobno pęcherzykowa, opada do niepełnej warstewki ładnie zdobiąc szkło. [4]
      Zapach: Nie znam za bardzo chmielu Sticklebract, ale poczytałem, że ma dawać aromat podobny do ogólnie pojętej Ameryki. No i rzeczywiście, mamy tutaj ogromną dozę cytrusów, ale moim zdaniem są one świeższe niż w wypadku piw chmielonych amerykańskimi odmianami. Może to również zasługa tej trawy cytrynowej. Bardzo świeże, czyste, lekko słodkawe cytrusy. Poza tym jakieś jeszcze owoce, ale jestem w stanie zidentyfikować tylko mandarynki. [4]
      Smak: Fajna goryczka, nie zalega, chociaż jest mocna, grejpfrutowa z odpowiednią słodową podbudową. Poza tym wyraźne tropikalne owoce, marakuja, mandarynka i do tego brzoskwinia. Nie jest tak cytrusowo jak w zapachu, ale to dobrze, jest ciekawiej. Delikatna słodowa, ziemista nuta. Bardzo smaczne, pijalne i orzeźwiające. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, trochę za niskie. [4]
      Opakowanie: Bardzo fajny motyw, staranne wykonanie, full info (oprócz IBU) [5]
      Uwagi: Pierwsze od Kraftwerk. Po przeczytaniu paru średnich ocen innych ich piw wahałem się przed wzięciem tego IPA, ale się pozytywnie zaskoczyłem. Smaczne, dobrze zrobione piwo.

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • Crim44
        Member
        • 09-2014
        • 88

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: mętne złoto [3.5]
        Piana: średnio duże pecherze, średnio trwała, słaba bo słaba no ale jakas jest koronka [3.5]
        Zapach: cytrynowo anansowy, ogólnie mało intensywny, słodki, trochę nawet mdły, z czasem atakuje nos też coś iglastego, taki ostry zapach i chyba coś jest nie tak, w sensie jakas siarka ale mogę się mylić [4]
        Smak: słodkie w smaku, tak lekko wodniste nawet ale czuć trochę słodu, dosyć intensywna goryczka, trochę ściągająca, orzeźwiajace [4]
        Wysycenie: średnie w kierunku do wysokiego mogło by być niższe [4.5]
        Opakowanie: ten wzór jakiś napaćkany, są wszystkie składniki podane, [3.5]
        Uwagi: w miarę dobre piwo, dobre na lato

        Moja ocena: [3.925]
        Last edited by Crim44; 09-04-2015, 18:32.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Delikatna, spokojna IPA. Pestkowo-iglasta gorycz skontrowana owocową słodkością. Kojarzy mi się z owocem pomelo. W aromacie cytrusowo i trawiasto. Piwo niezłe, ale za cenę za jaką kupiłem (8 zł) można wypić coś lepszego, nawet w Płocku.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Lekko zmętniony złoty. [4]
            Piana: Brudnobiała, drobna z większymi bąblami, średniowysoka, niezbyt trwała. [3]
            Zapach: Bardzo intensywna sosna. I nic więcej. No, może... dalekie echo słodowe... [3.5]
            Smak: Pomlask słodu i mandarynki, tło intensywnie goryczkowe (jakbym żuł sosnowe igły). Kompletnie nie moja bajka. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Daje radę, choć nie wiem, jak poradzą sobie z M-16 brodacze w rurkach . Legendarny "zapach napalmu o poranku" i takie tam... [4]
            Uwagi: Jak dla mnie kolejna rzeźba. To trochę tak, jak gimnastycy się zmóżdżają, jak wykonać kolejny skok przez kozła z dodatkowym obrotem czy czymś takim...
            Można? Można. Ale po co? Lubię mandarynki, ale niekoniecznie jako zakąskę do piwa.

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Kolor: Blady pomarańcz, zamglone.
              Piana: Ładna, oblepia szkło, utrzymuje się warstwą na powierzchni.
              Zapach: Grejpfrut na pierwszym planie, landrynka w tle, mało intensywny.
              Smak: Wyraźny chmielowy charakter, orzeźwiające cytrusy, lekko kwaśnawe, drażni kubki smakowe. Wysoka, zalegająca grejpfrutowa goryczka.
              Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego.
              Opakowanie: Klimatyczna eta, dokładny skład.
              Uwagi: Warka 01.09.15 Lekkie i orzeźwiające ale z mocarną goryczką.
              Attached Files

              Comment

              • dzemek
                Senior
                • 12-2010
                • 450

                #8
                Dobre piwo, piana gęsta, pozostawia obręcz na szkle. Ładny, pomarańczowy kolor. W smaku dość łagodne, bez mocnej goryczy. Nie wyczuwam jedynie trawy cytrynowej.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowozłoty, mętny. [5]
                  Piana: Ładna, w miarę wysoka, zbita, biała, drobnopęcherzykowo, raczej trwała. [4]
                  Zapach: Bardzo ładny - cytrusowy, tropikalny, intensywny, lekko słodowy, przyjemny. [4.5]
                  Smak: Piwo o charakterze wyraźnie goryczkowym, acz słodowość przełamuje tę goryczkę. Przyjemną, cytrusową, orzeźwiającą. Niby nic super ciekawego, ale tu jest po prostu wszystko fajnie ułożone. Bez przesady w którąkolwiek stronę. Orzeźwiające, przyjemne. [4.5]
                  Wysycenie: Raczej niskie, odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Kolor etykiety średnio do mnie przemawia, jak i sama etykieta. Rozumiem, że M-16 to nawiązanie do wojny w Wietnamie, czyli miejsca pochodzenia trawy cytrynowej? Informacji sporo. [4]
                  Uwagi: Smakowało, i to bardzo.

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pomarańczowy, opalizujący. [4.5]
                    Piana: Wysoka, ładnie koronkuje. [4.5]
                    Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy. Mocny. [4.5]
                    Smak: Biszkoptowa słodowość, cytrusowa chmielowość, grejpfrutowa goryczka, średnia, lekko pestkowa. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Klimatyczna etykieta, sporo informacji. [4.5]
                    Uwagi: Niezłe piwo, smaczna, biszkoptowa słodowość, wyraźna chmielowość, goryczka dość wyraźna, ale nie przesadzona. Smak głównie cytrusowy. Piękny zapach. W charakterze głównie cytrusowe, pytanie czy to zasługa chmielu, czy trawy cytrynowej.

                    Moja ocena: [4.475]

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne złoto, średnia mętność [4]
                      Piana: Spora, dość trwała [4]
                      Zapach: Intensywny aromat wytrawnych cytrusów. Głównie grejpfrut, do tego charakterystyczna woń cytryny. Jest też sporo sosny, ale jednak cytrusy dominują [4.5]
                      Smak: Tak jak w zapachu, głównie dają o sobie znać grejpfrut i wytrawna cytryna. Goryczka spora i bardzo długa, ale przyjemna, nie jest zalegająca. Po ogrzaniu w oddali czuć też troszkę nut tropikalnych. Generalnie bardzo przyjemna mocno goryczkowa IPA [4.5]
                      Wysycenie: Dość niskie, odpowiednie [5]
                      Opakowanie: Ładna etykieta, fajna kolorystyka, dokładny skład [4.5]
                      Uwagi: Piwo z datą 05.12.2015
                      W Dzienniku Piwnym gatunek "niesklasyfikowany"? To jakaś wyższa i bardziej ekskluzywna forma gatunku "specjalne"?

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • baroN1
                        Senior
                        • 08-2011
                        • 181

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: pomarańczowy mętny [4]
                        Piana: wysoka, powoli opada [4]
                        Zapach: chmiel, cytrus, grejpfrut, minimalnie ziołowe [3.5]
                        Smak: chmiel, grejpfrut, troche cytryny, spora goryczka, trochę zalegająca [3.5]
                        Wysycenie: odpowiednie [4]
                        Opakowanie: może być [4]
                        Uwagi: ipa jak ipa, wieje nudą bo nic ciekawego się tu niedzieje. Żadnych niespodzianek. Po prostu ipa jakich wiele.

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • Wujas
                          Gość
                          • 11-2014
                          • 267

                          #13
                          Piwo ujdzie w tłoku i natłoku IP-AP na rynku.
                          Cytrusy, pestki, blablabla...to co zwykle. Trawy cytrynowej nie czuć. Pewnie zwyczajnie wzmocniła chmiele.
                          Wysycenie nieco za wysokie.
                          Świetna etykieta - od razu przypominają się takie mistrzostwa, jak "Apocalypse now" i "Full metal jacket".
                          Można spróbować, nie warto powtarzać. Zwłaszcza za 9 PLN.
                          01.09.15.
                          Last edited by Wujas; 26-06-2015, 20:57.

                          Comment

                          • Glingorth
                            Senior
                            • 04-2014
                            • 283

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowo bursztynowy, mętne. [4.5]
                            Piana: Niewielka, ale dość łatwo wzbudzić, pozostawia też niewielkie ślady na szkle. [4]
                            Zapach: Mało intensywny. Dominują nuty cytrusowe w towarzystwie iglaków. Aromat dość słodki. [4]
                            Smak: Tutaj też jest trochę słodko, chociaż iglasto cytrusowa goryczka próbuje się przebić, jednak nie do końca jej się to udaje. Dzięki temu jest dość ciekawy balans. W smaku dominują nuty cytrusowe, trochę skórki z graipfruta, lekka pestkowość. [4]
                            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Średnie, brak opisu pasującego do etykiety. Komplet informacji. [3.5]
                            Uwagi: Całkiem niezłe piwo, w sam raz na ciepłe dni.

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎