Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego piwo beczkowe w Polsce nie smakuje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #16
    Marusia napisal/a
    Tak się wypowiadacie, jakby to była wina barmanów. A to kwestia przyzwyczajeń polskich spożywaczy! Chcą szybko! Ostatnio Klosterkeller wpuscił mnie za bar i nalewałam jakiemuś klientowi piwo, oczywiście bynajmniej nie starałam się lać przepisowo, bo by mnie zrugał za tempo, ale i tak nalało mi sie wiecej pianki, więc chciałam odczekać, aż opadnie i dopiełam swego, mimo, ze padła propozycja "odłyżeczkowania", ale na coś tak strasznego już bym się nie zdobyła Klient skomentował, ze wolno mi poszło i w sumie ma nie dolane. I co, uczyć takich? To do knajpy nie przyjdą. Po prostu ludzie się nie znają i tyle.
    Ja bym takich uczył. Powiedziałbym, że stawiam mu piwo nalane prawidłowo i niech sobie porówna. Gorzej, jak stwierdzi, że nie ma różnicy...

    Wczoraj też stanąłem za kontuarem i również próbowałem lansować wolne nalewanie, ale nie byłem sam i współbarman wziął moje spienione, niedokończone piwo, i po prostu wylał pianę do kratki. A tak się starałem, bo lałem dla Czecha...
    Jednak najlepsze było to, że kiedy lałem pierwsze w życiu piwo z kija, piana wykipiała mi ze szklany, a ja instynktownie wysiorbałem nadmiar. Mam nadzieję, że nie zrujnowałem reputacji ****. Tak chciałbym jeszcze raz nalać piwo, choćby sobie...

    Comment

    • Andi
      Senior
      • 07-2001
      • 1915

      #17
      żąleną napisal/a


      Tak chciałbym jeszcze raz nalać piwo, choćby sobie...
      nic prostszego jak kupic mala 5 litrowa beczulke -a takie juz sa dostepne w Polsce i cwiczyc-cwiczyc-w koncu praktyka robi mistrza a to ze na poczatku piana wyleci poza kufel to nic zlego a w domu mozna sobie pozwolic röwniez na wysirpienie byle nie z kufla przeznaczonego dla kogos kto siedzi obok
      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

      http://www.andreas-kronkorken.de

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #18
        Andi napisal/a

        nic prostszego jak kupic mala 5 litrowa beczulke -a takie juz sa dostepne w Polsce i cwiczyc-cwiczyc-w koncu praktyka robi mistrza a to ze na poczatku piana wyleci poza kufel to nic zlego a w domu mozna sobie pozwolic röwniez na wysirpienie byle nie z kufla przeznaczonego dla kogos kto siedzi obok
        Beczułki 5-ciolitrowe mam już obcykane. Problem w tym, że stanie za kontuarem to zupełnie inna para kaloszy. Zresztą piwo w pięciolitrówkach na początku jest tak spienione, że nie da się go nalewać inaczej, jak wolno, a później jest tak wygazowane, że nie ma co go nalewać inaczej, jak szybko. Lejąc z kija ma się więcej możliwości modulowania strumienia.

        A to siorbnięcie to był chwila-moment, odruch bezwarunkowy. Zanim się zorientowałem, już to zrobiłem.

        Comment

        • Piwofil
          Senior
          • 01-2002
          • 907

          #19
          Szczerze mówiąc, jakoś do tej pory nie zwracałem uwagi na to czy piwo nalewane jest wolno czy szybko, jedynie czy przypadkiem nie wybierają piany z kufla.

          A z tym zwracaniem uwagi to nie do końca tak jest, otóż podczas pobytu w Sławie siedziałem sobie kulturalnie w plenerowej knajpce, i barman który miał jakieś 20 szklanek pod ręką nalewał do plastików. Po krótkiej wymianie zdań nalał mi do szklanki, i powiedział, iż nie jest to problem, tylko następnym razem mam mu powiedzieć że chce w szklanicy.
          Tak więc wszystko da się osiągnąc sztuką dyplomacji.
          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

          Comment

          • ANDRO
            Senior
            • 10-2001
            • 640

            #20
            Pewnie ,że piwo dobrze nalane smakuje lepiej. Pod warunkiem takim , że wogóle jest dobre. Dlatego zachowawczo wybieram z butelki , przynajmniej w miarę wiem czego się spodziewać.
            Andro z wyspy jednej takiej.
            http://www.bahama.uznam.net.pl/

            Comment

            • pulas
              Senior
              • 08-2001
              • 965

              #21
              Re: Re: piwo beczkowe w Polsce.

              ART napisal/a

              Jednakże jeśli np. na 5 wyjść do knajpy 4 kończą się otrzymaniem nieświeżego piwa (znam to z autopsji) i barmani nie chcą uznać reklamacji to znaczy że coś jest nie tak i nie zamierzam usuwać takich postów, bo to byłoby zamiatanie problemu pod dywan.
              Jakiś czas temu naszą kochaną stolicę odwiedziła kol. Marusia. Po niezbyt przyjemnych przejściach w Somie w kilka osób udaliśmy sie do lokalu o nazwie Nora na beczkowego belfasta. Piwo okazalo się śmierdzące (smaku nie próbowałem), więc Marusia postanowiła je zareklamować. Wielkie było nasze zdziwienie, ale w lokalu który raczej słynie z chamskiej obsługi piwo zostało wymienione (na całkiem smacznego kasztelana). A więc jednak w Polsce też można...
              pułaś
              ---------------------------------
              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
              Lśni jak porzeczka krwawa
              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
              I między bajki wkładam"

              Comment

              • darek99
                Senior
                • 04-2002
                • 2147

                #22
                reklamacje

                Należę do ludzi upartych i wymagających, dlatego zgłaszam swoje uwagi obsłudze lokalu jeśli faktycznie coś jest nie tak, tak jak już napisałem jestem uparty i podchodzę do tego tematu z pełną determinacją, fajnie jest jak barman jest miły i zrozumie moje uwagi , i tak przeważnie jest - ale nie zawsze, zdarzało się że obsługa jest chamska i prowokująca awanturę, właśnie wtedy trzeba podjąć decyzję - opuścić lokal z podwiniętym ogonem i spuszczoną głową, czy uparcie domagać się o swoje, kilka razy miałem sytuację że moje uwagi do obsługi ( niedolewanie piwa, itp.) skończyły się totałną awanturą z personelem lub ochroną, jak to wygląda nie muszę opisywać , z tego typu opresii w Polsce zawsze udaje mi się wyjść obronną ręką, lecz nie radzę "stanowczo dopominać się o swoje" za granicą, zwłaszcza w niemczech w pubach późnym wieczorem, przeważnie kończy to się tak że "polaczka" wyprowadzają w kajdankach.
                Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                Epikur z Samos.

                Comment

                • pulas
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 965

                  #23
                  zythum napisal/a
                  (...)Irish Pubie na mIodowej (Warszawa) (...)
                  ...na Miodowej (Warszawa)... - lokalu nie polecamy!
                  pułaś
                  ---------------------------------
                  "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                  Lśni jak porzeczka krwawa
                  Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                  I między bajki wkładam"

                  Comment

                  • darek99
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 2147

                    #24
                    reklamacje do obsługi.

                    Jest jeszcze jedna kwestia którą chcę poruszyć, są różne lokale i różne godziny ich odwiedzania, są bardzo przyjemne puby gdzie można pójść z żoną i dziećmi w niedzielne popołudnie, dzieci zjedzą lody a my napijemy się piwa, a są też puby które swoję życie zaczynają po godzinie 20-tej, różnica jest taka że w tym pierwszym to faktycznie można bezkarnie obsługę i właściciela porozstawiać po kątach , a w tym drugim jak za bardzo będziesz "brykał" to możę ochroniasz bez szyji pokazać ci kierunek do drzwi, i właśnie w takiej sytuacii chciałbym zobaczyć jak by się zachował pjenknik .
                    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                    Epikur z Samos.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #25
                      Re: reklamacje

                      darek99 napisał(a)
                      lecz nie radzę "stanowczo dopominać się o swoje" za granicą, zwłaszcza w niemczech w pubach późnym wieczorem, przeważnie kończy to się tak że "polaczka" wyprowadzają w kajdankach.
                      nie rozumiem, masz jakieś kompleksy za granicami naszego kraju jako Polak?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • darek99
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 2147

                        #26
                        za granicą.

                        Tak się składa że sporo podróżuję, dosyć często jestem na zachodzie Europy i na Bliskim Wschodzie, nie ma żadnej dyskryminacii Polaków, jednak jestem przekonany że nie warto za granicami naszego kraju wdawać się w jakiekolwiek sytuacie konfliktowe, a taka sytuacia może się wytworzyć w pubach , zwłaszcza jak idziemy wypić kilka piw wieczorem, w wielu krajach nie ma pobłażliwości dla obcokrajowców, tak jak jest to w Polsce, często w sytuacii "mocno" konfliktowej obcokrajowiec jest w gorszej sytuacii niż miejscowy, chodzi mi ewentualną interwencję policii itp., mówimy oczywiście o PRAWDZIWYCH PUBACH a nie o lokalach podających piwo do obiadu.
                        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                        Epikur z Samos.

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          #27
                          Re: reklamacje

                          darek99 napisal/a
                          lecz nie radzę "stanowczo dopominać się o swoje" za granicą, zwłaszcza w niemczech w pubach późnym wieczorem, przeważnie kończy to się tak że "polaczka" wyprowadzają w kajdankach.
                          Jezeli ktos w Niemczecz upomni sie o swoje i slusznie to na pewno nic sie nie stanie.
                          Jezeli ktos po 10 albo wiecej piwek zacznie sie awanturowac to tez nie wieze zeby byla konieczna interwencja Policji-albo dobrowolnie ten Gosc opuszcza knajpe po zaplaceniu rachunku albo laduje z Twarza w kraweznik albo latarnie.
                          W zasadzie wszedzie jest to samo albo po pierwszym piwie opuszczam laokal i wtedy moge powiedziec to co mi lezy na sercu i wyjasnic wszystkie niejasnosci z.. albo bez Policji albo siedze do konca i jestem zadowolony.
                          Najgorsze jest jednak ze ktos pozostaje przez 5 godzin a potem jest nie zadowolony albo nie moze zaplacic swego rachunku.
                          Wracajac jednak do Polski musze przyznac ze Barmani ucza sie bardzo szybko i nalewaja piwo tak jak nalezy -przynajmniej dla mnie- i na przyklad w Wodzislawiu Sl gdzie zaliczylismy z Zoora kilka knajp PIWO bylo zawsze dobrze nalewane i naprawde smakowalo
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • darek99
                            Senior
                            • 04-2002
                            • 2147

                            #28
                            Nie kończący sie temat.

                            wydaje mi się że ciągnięcie tego tematu w nieskończoność na forum w browar.biz jest bez sensu, każdy kto tu zabiera głos ma racje i nic z tego nie wychodzi, nie mam 16 lat tylko trochę więcej i nie w jednym miejscu już piwo piłem, dlatego nikt mnie nie przekona że wszędzie w pubach jest pięknie i bajecznie, ale wszystkim życzę żeby pili piwo w "cukierkowych" pubach gdzie obsługa kłania się w pas i niczego nie pragnie tylko naszego szczęścia, a swoją drogą wszystkich którzy mają trochę czasu zapraszam do Warszawskich pubów po godzinie 21
                            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                            Epikur z Samos.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #29
                              fundujesz taxi?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Andi
                                Senior
                                • 07-2001
                                • 1915

                                #30
                                ART napisal/a
                                fundujesz taxi?
                                I Piwo ?

                                A jak zagwarantujesz ze za darmo nikt to Ryju nie dostanie to na pewno zjawi sie cale Forum browaru.
                                Uwagi beda przyjmowane tylko do wypicia Pierwszego Piwa
                                Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                                http://www.andreas-kronkorken.de

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎