Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Hop Artifact

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Hop Artifact

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pod światło widoczne rubinowe przebłyski. [5]
    Piana: Żółtobrązowa, po nalaniu drobna i obfita, szybko opada do cienkiej warstwy. [3.5]
    Zapach: Przede wszystkim kawa i czekolada, iglak obecny w dopełnieniu aromatu. [4]
    Smak: Na pierwszym planie żywiczna goryczka, na drugim kawowo-czekoladowa podbudowa. [4]
    Wysycenie: Średnie, w porządku. [5]
    Opakowanie: Nazwa w stylu "Neurogenezy", podoba mi się ta linia ciemnych piw. [4.5]
    Uwagi: Bardzo solidne CDA/AIBA aczkolwiek po Bednarach w temacie piw ciemnych oczekuję intensywnych doznań, których tu trochę zabrakło...

    Moja ocena: [4.075]
    Attached Files
    Last edited by docent; 12-05-2015, 12:14.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzejrzysta czerń brunatna. Przebłysków nie stwierdzono. [4]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, strzępiasta, średniotrwała. [4]
      Zapach: Czekolada i kawa, pojawia się też orzeźwiający powiew żywiczno-chmielowy. [4]
      Smak: Stoutowa, tępa, popiołowa goryczka, kawa i czekolada, ale fajnie to kontruje posmak cytrusowo-ziołowy. [4]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale o punkt wyższe od typowego stouta. [4]
      Opakowanie: Mało czytelne wzornictwo i napisy, choć sam wzór z szyszek intrygujący.
      Rozbawiła mnie informacja, że piwo pasuje do "grillowanych krewetek, serów pleśniowych i trufli w czekoladzie" . Za takie p****olenie - minus. [3.5]
      Uwagi: Sam nie wiem, ale oceniając, ciągle odwoływałem się do stoutów - jakoś tak moje myśli skręcały, pijąc to piwo...
      Może to dlatego, że spożywałem "na pusto" - dochtór stanowczo odradza mi krewetki, sery twarde i słodycze .

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: W sztucznym świetle jawi się jako idealnie czarne. [5]
        Piana: Raczej wysoka, acz niekoniecznie trwała. Beżowa, drobna. [3.5]
        Zapach: Mnóstwo czekolady, kawy, paloności. Do tego trochę żywicy. Zapach sugeruje, że piwo będzie bardzo smaczne. [4.5]
        Smak: Mocna, tytoniowa goryczka, acz krótka, skontrowana uderzeniem kawy i czekolady. Bardzo lubię takie piwa (chociaż dryfuje ono w kierunku stoutu), ale jedna rzecz mi w nim przeszkadza - zbyt duża wodnistość. No i kwasek przy przełykaniu też nie jest tym, co lubię w piwach tego typu. [4]
        Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Skład dokładny, ale etykieta nie do końca mi się podoba - nazwa piwa ukryta z boku, bez rozczytania etykiety nie wiadomo, co to za browar (a akurat Bendary nie mają się czego wstydzić), na półce się nie wyróżnia. [3.5]
        Uwagi: Proszę o zwiększenie treściwości, poza tym fajne piwo.

        Moja ocena: [4.175]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny [5]
          Piana: beżowa, drobna, dość zwarta, do końca zostaje na piwie [4]
          Zapach: lekki, czuć palność, trochę kawy [3.5]
          Smak: treściwość trochę ucieka, momentami sprawia wrażenie rozwodnionego, dośv tępa, trawiasta goryczka okraszona mocnym popiołowo-kawowym posmakiem, jakiś smak czekolady (gorzkiej) gdzieć daleko w tle, całość bardzo przeciętna [3]
          Wysycenie: trochę za duże [4]
          Opakowanie: zbyt mało czytelna etykieta, gładki kapsel [3.5]
          Uwagi: Lepiej kupić sobie coś innego

          Moja ocena: [3.45]
          Attached Files
          Last edited by becik; 12-10-2019, 12:35.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎