Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Pacific Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Pacific Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Kolor: Jasny bursztyn, klarowne.
    Piana: Obfita, oblepia szkło i utrzymuje się wysoką warstwą na powierzchni.
    Zapach: Mandarynki, owoce tropikalne na pierwszym planie. W miarę ogrzewania ustępują pierwszeństwa przyjemnej nutce słodowej.
    Smak: Owocowy, lekki. Cierpkawe w przyjemny, orzeźwiający sposób. Wyraźnie zaznaczona ale krótka, grejpfrutowa goryczka.
    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, pasuje.
    Opakowanie: Ładny artwork, minus za niedokładny skład.
    Uwagi: Data warki chyba się 'starła' ale kupione niedawno. Bardzo fajne, aromatyczne, nie wyczułem żadnych DMSów czy innych smrodków.
    Attached Files

    Comment

    • Lesnick
      Senior
      • 03-2010
      • 153

      #3
      Zdaje się, że zapomnieli nabić. U mnie też nie ma daty ważności.

      Comment

      • pavlo11111
        Member
        • 11-2014
        • 78

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn; klarowne [4.5]
        Piana: Drobno pęcherzykowa, niezbyt obfita i dość szybko redukuje się do niewielkiej warstwy, chociaż łatwo ją pobudzić i ładnie zdobi szkło [4.5]
        Zapach: Mango i żywica na pierwszym planie, po ogrzaniu pojawiają się też nuty cytrusowe i słodowe; niezbyt intensywny [4]
        Smak: Orzeźwiające i lekkie; głównie cytrusy, bardzo przyjemna grejpfrutowa goryczka. [4.5]
        Wysycenie: Bez zastrzeżeń [5]
        Opakowanie: Niezbyt mnie przekonuje, chociaż plus za wypisanie wszystkich informacji [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.325]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: lekki bursztyn, zamętnione [4.5]
          Piana: biała, drobna, opada zauważalnie, osadza się na szkle małymi grupkami, pod koniec leciutkie bąble na piwie [4]
          Zapach: słabo wyczuwalny, cytrusowo-kwiatowy [3.5]
          Smak: dość pełne choć brak piwu treściwości, dominuje lekka, cytrusowo-owocowa nuta, goryczka dobrze wyczuwalna ale umiarkowana, w tle słodowo-zbożowe akcenty, całość sprawiało wrażenie lekko rozwodnionego [3.5]
          Wysycenie: momentami zbyt duże, bąbelki zbyt mocno łaskotały podniebienie [4]
          Opakowanie: fajna etykieta, gładki kapsel [4.5]
          Uwagi: poprzednia wersja z Natolina bardziej mi smakowała, zaczekam na kolejną warkę

          Moja ocena: [3.675]
          Attached Files
          Last edited by becik; 12-05-2015, 16:17.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Wujas
            Gość
            • 11-2014
            • 267

            #6
            Całkiem przyjemne piwo. Wyraźne owoce tropikalne.
            Na minus etykieta na poziomie byle koncerniaka:
            składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
            Yep, full profeska.

            Comment

            • Mars276
              Senior
              • 07-2014
              • 134

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn. Piwo jest zmętnione. [4]
              Piana: Obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Średnio trwała. Koronkuje słabo. [3.5]
              Zapach: Owoce tropikalne, lekka nutka herbaciana. Aromat jest przyjemny, ale mógłby być bardziej intensywny. Po zabełtaniu wyłazi rozpuszczalnik. [3.5]
              Smak: Piwo jest wytrawne, trochę wodniste. Goryczka średnia, krótka i przyjemna. W smaku odrobina owoców i odrobina rozpuszczalnika, ale dzieje się tu raczej niewiele. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. Idealne. [5]
              Opakowanie: Etykieta do mnie nie przemawia. Moim zdaniem jest po prostu brzydka. Brak składu dodatkowo na minus. Na mojej butelce brakowało też daty przydatności do spożycia. [2.5]
              Uwagi: Piłem wiele lepszych pale ale z innych polskich browarów. Nie rozumiem szumu wokół tego piwa. Jest przeciętne.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                Ocena z ARTomatu

                To piwo zasłużyło na miano klasyka stylu.
                Jestem zdania, iż ocenianie go poprzez pryzmat dzisiejszych piw z oryginalnymi wariacjami smakowymi /i surowcami/ nie ma sensu.
                Tak samo nie można porównywać Iron Maiden z jakimś współczesnym hitowym rockiem czy metalem.

                Kolor: Mętny pomarańczowy bursztyn. [4.5]
                Piana: Większa na początku. Na dłużej wysepki na niepełnej warstwie. Lejsing dość duży. [3.5]
                Zapach: Wyraźna egzotyka, tropiki i zioła trawiaste. Lekko słodko i ziołowo. [4]
                Smak: Smak lekko słodki, jest tropikalność, egzotyczne owoce i ziołowość. [4.5]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Mnie się podoba niby dużo wszystkiego a jednak nie przesadzone. Klimat ducha wakacji nad Pacyfikiem oddany. [4]
                Uwagi: Piwo pije się bardzo lekko i z nieukrywanym smakiem. Jest pełnia doznań smaków dla tego stylu.

                Moja ocena: [4.175]
                Last edited by Javox; 27-05-2015, 16:49.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Zmętniony złoty. [4]
                  Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka, dość trwała. [4]
                  Zapach: Słód, karmel, delikatne owoce, ślad chmielu. [4]
                  Smak: Goryczka, dość intensywna. W tle leciutkie owoce "zagraniczne". [3.5]
                  Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                  Opakowanie: Samba, palmy, kolorystyka - wszystko ma się kojarzyć z pacyficzną plażą. [4]
                  Uwagi: Wcześniejszy Pacific (ten całkiem pierwszy) zrobił na mnie chyba większe wrażenie...

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • PiVoSH92
                    Member
                    • 05-2015
                    • 82

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący i lekko mętny [4]
                    Piana: Gęsta, ale niska i szybko opadająca. Lacing znośny [3.5]
                    Zapach: Żywicznie, tropikalnie, bardzo dużo mango, słodycz [4.5]
                    Smak: Mango, mango, lekka żywica, cytrusy, grejpfrutowa goryczka nisko-średnia. Dla mnie świetne, może minimalnie za słodkie, ale mi odpowiada [5]
                    Wysycenie: Odpowiednie, nie przeszkadza przy piciu ani nie jest go za mało [5]
                    Opakowanie: Oddaje klimat, podaje pełne informacje, brakuje tylko kapsla [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.6]

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      Piana: nie wielka, duże i średnie pęcherzyki. Szybko opada, mało zdobi szkło
                      Zapach: średnio intensywny, owoce tropikalne typu mango, liczi, marakuja. Troszkę sosny? ogólnie miły, słodkawy, ale mógłby być silniejszy

                      Smak: O dziwo wydaje się pustawe. Odczucie jest niby słodkie, ale jednak brak mu ciała. Słodkość zapewniają nam mango, liczi oraz grejpfrut. Goryczka średnio intensywna, lekko zalegająca oraz ściągająca. Nie za bardzo, ale pozostaje spory posmak cytrusa. Ta pustka przeplatana złudzeniem słodkości pochodząca od chmielu oraz goryczka, która nie jest nachalna, ale w miarę wyraźna powoduje, że piwo jest bardzo pijalne, możliwe, że i sesyjne. Chociaż po drugim pewnie bym stwierdził, że mało się dzieje i sięgnąłbym po inne.

                      Wysycenie: niskie, raczej za małe jak na styl
                      Opakowanie: jest ok, chociaż niekumatych może nie przekonać do zakupu

                      Uwagi:
                      butelka, warka 13.09.2015
                      cena ok 7,5zł
                      Ogólnie piwo niezłe, ale po takim klasyku spodziewałem się więcej. Za te 7,5zł można znaleźć o wiele wyraźniejsze piwa. Na upały jest ok, bo jest rześkie i mniej słodsze jak zwykłe APA.
                      Kiedyś do niego wrócę i to najlepiej do wersji z 'beczki'
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Zmętniony ciemny bursztyn. [4.5]
                        Piana: Po nalaniu wysoka. Biała, drobnopęcherzykowa, strzępi się i wzorowo znaczy szkło. [5]
                        Zapach: Niezbyt wyraziste słodkie owoce tropikalne, trochę ziółek i karmelu. [4]
                        Smak: Tropiki, cytrusy, lekko ziołowa goryczka. Lekkie, nieco bez ciała, nie dla miłośników pierdyliona IBU - idealny balans na linii słodycz-gorycz. Sesyjne, pubowe, samo się pije. [4.5]
                        Wysycenie: Optymalne. [5]
                        Opakowanie: Zaiste dziwne są te Artezanowe malunki, ale moje piwo miało kapsel z jeżykiem, co unieważnia kontakt z etykietową papugą i VW Westfalia. [5]
                        Uwagi: Marzy mi się nalewak z tym piwem w każdej kuflotece, w lato, nad jeziorem... Albo w górach.

                        Moja ocena: [4.425]

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #13
                          I wreszcie udało mi się zdobyć ten napój. W aromacie bardziej cytrusy niż żywica. Początkowo w zapachu goryczka od pomelo, z czasem mango i odrobina słodyczy. Zapach zapowiada ucztę. W smaku odzwierciedlenie aromatu, goryczka lekka, wyważona, piwo pełne, bardzo wakacyjne, niesamowicie smaczne. Wada? Dostępność i cena.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • seblop
                            Member
                            • 03-2015
                            • 35

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny złoty [4.5]
                            Piana: Drobnopęcherzykowa trwała, przez cały cas picia utrzymywała się na odpowiednim poziomie. [4.5]
                            Zapach: Owoce tropikalne , lekki cytrus. Wszystko w punkt [4.5]
                            Smak: Rewelacyjny. Tropikalne owoce z lekką goryczką. Piwo rewelacyjnie ułożone. [5]
                            Wysycenie: Optymalne [4.5]
                            Opakowanie: Wszystko na swoim miejscu jeżyk na kapslu. [4.5]
                            Uwagi: Piwo już klasyczne dla gatunku. Cały czas trzyma poziom i jak ktoś chce zacząć z piwem to to jest chyba najlepszy starter, żeby się przekonać że piwo może smakować.

                            Moja ocena: [4.7]

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, klarowny [5]
                              Piana: Dość obfita, średnie i drobne pęcherze, średnio trwała, ładny lacing. [4]
                              Zapach: Marakuja, mango, cytrusy, delikatna ziołowość, przyjemny i poprawny aromat, choć trochę brakuje mu intensywności [4]
                              Smak: Owoce tropikalne(mango), cytrusy, lekka słodowość, słodkawe, średnio-wysoka goryczka, średnie ciało, trochę lepkie. [4.5]
                              Wysycenie: Średnio-wysokie, odpowiednie [4.5]
                              Opakowanie: Całkiem ładna etykieta z najważniejszymi parametrami piwa, szczątkowy skład. [4]
                              Uwagi: Bardzo smaczne i dobrze zbalansowane piwo, dobra pijalność. Cena jedynie mało sesyjna(9.20 w Warszawie).

                              Moja ocena: [4.275]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎