Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Cymbopogon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Cymbopogon

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Mydliny i nieprzyjemna łodygowa goryczka. Zawiodłem się straszliwie.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      #3
      Może ten nowy browar jest pod względem jakościowym słabszy od poprzedniego, a jedynie ma większe moce przerobowe?

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
        Mydliny i nieprzyjemna łodygowa goryczka. Zawiodłem się straszliwie.
        Butelka czy beczka?

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
          Butelka czy beczka?
          Beczka. A to powinno robić jakąś różnicę?
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            Ponoć robi - beczki podobno lepsze. Ale to tylko stwierdzenia dwóch znajomych, którzy pili Pacyfica i Cymbopogon z tychże różnych źródel. mogą się oczywiście mylić.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Piłem z beczki oba przy jednym posiedzeniu, i oba bardzo słabe.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Mars276
                Senior
                • 07-2014
                • 134

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Klarowne, odrobinę opalizujące, koloru słomkowego. [5]
                Piana: Obfita drobno i średniopęcherzykowa. Dość trwała. Bardzo ładnie koronkuje. [4]
                Zapach: Nikły cytrusowo-ziołowy, trochę witbierowy, choć kolendry w składzie brak. Mógłby być dużo bardziej intensywny. Bez wad, ale mimo to średnio. [3.5]
                Smak: Piwo jest wytrawne. Goryczka tak niska, że praktycznie niewyczuwalna. Dominują cytrusy, na drugim planie odrobina ziołowych smaków chmielowych. Bardzo przyjemne, choć nie dzieje się tu jakoś strasznie wiele. Piwo pomimo niskiego ekstraktu nie jest wodniste. [4]
                Wysycenie: Średnie do wysokiego. Przy takim lekkim piwie na upały - idealne. [5]
                Opakowanie: Etykieta OK, ale dupy nie urywa. Brak podania zasypu i użytych drożdży na minus. [3.5]
                Uwagi: Przyjemne piwo na upały. Nic odkrywczego, ale daje radę. Aromat powinien być bardziej intensywny.

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                • Klatak
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 431

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piłem z beczki oba przy jednym posiedzeniu, i oba bardzo słabe.
                  Ja piłem oba z butelki i mam podobne odczucia. Pacific może nieco lepszy.

                  Comment

                  • cyoorka
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 338

                    #10
                    Ja piłem butelkę. Nie oceniam z powodu dziwnego smaku/zapachu kojarzącego się z kremem Nivea. Coś poszło nie tak.

                    Comment

                    • pavlo11111
                      Member
                      • 11-2014
                      • 78

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno żółte; zamglone [4]
                      Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, bardzo szybko redukuje się ale łatwą ją wzbudzić ponownie [4]
                      Zapach: Z butelki zapach prawie identyczny do Sprite'a. Ze szkła wyczuwalne bardziej połączenie cytrynowo ziołowe. [4]
                      Smak: Orzeźwiające, przyjemnie cytrynowe, z lekką nutą ziołową i wyraźną goryczką [4.5]
                      Wysycenie: Nie mam nic do zarzucenia [5]
                      Opakowanie: Nie przekonują mnie etykiety Artezana, a już pomysł na Cymbopogon chyba najgorszy z wszystkich. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty z czymś w rodzaju akcentu cytrusowego, zamglony. [4]
                        Piana: Biała, drobna z większymi bąblami, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
                        Zapach: Delikatny, chmielowy, ziołowy z powiewem cytrusowym. [4]
                        Smak: Delikatna goryczka z trudnym do zakwalifikowania posmakiem (zioła jakoweś?), w tle słodkawe owoce. Oryginalny, ale chyba nie do końca "mój"... [4]
                        Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                        Opakowanie: Dopracowana estetyka i wykonanie, w kategorii nazw zdziwaczałych z pewnością plasuje się w czołówce. Ktoś mi wyjaśni...? [4]
                        Uwagi: Hm, na lato to pewnie i ma sens, ale mimo picia na nasłonecznionym majowym tarasie to piwo mnie nie porywa... Choć smaczne .

                        Moja ocena: [3.95]

                        Comment

                        • Dzoshu
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 496

                          #13
                          Kolor: Słomkowy z wyraźnym zmętnieniem.
                          Piana: Średnie pęcherzyki, oblepia szkło, szybko opada do warstewki na powierzchni.
                          Zapach: Cytrusowy ale nietypowy w intrygujący, orzeźwiający sposób. Subtelne akcenty pszeniczne.
                          Smak: Lekkie, owocowe o gładkiej konsystencji. Dość wysoka, chininowa goryczka pozostawia tępe odczucie w ustach. Retronosowo dają o sobie znać nutki przywodzące na myśl witbier.
                          Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego.
                          Opakowanie: Fajny, pocieszny art pasujący do charakteru piwa, dokładny skład.
                          Uwagi: Warka 6.05.15 Idealne do wypicia w słoneczny upalny dzień. Ja próbuje w nocy i pada deszcz - zapewne większe wrażenie wywarłoby w innych okolicznościach
                          Attached Files

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: słomkowy, zmętniony. [4.5]
                            Piana: średnio ofita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                            Zapach: dominują aromaty cytryny, cytrusów, w tle delikatna nuta słodowa. [4.5]
                            Smak: tak jak w aromacie dominują nuty cytrusowe, delikatnie wyczuwalne inne owoce, średnia pełnia słodowa, skontowana, przyjemną goryczką na średnim poziomie, całość lekka i orzeźwiająca. [4]
                            Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: całkiem ładna, grfika, komplet informaci o piwie, brakuje tylko pełnego skłądu. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.225]

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnożółty, mętny. [4]
                              Piana: Niska, ale trwała, zostaje mikroskopijny kożuch. [4]
                              Zapach: Dość nikły, słodowy, nuty owocowe, drożdże. [4]
                              Smak: Kwaskowe, cytrusowe, drożdżowe, średnia goryczka cytrusowo-ziołowa. [4]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Śmieszny ten stworek na etykiecie, szkoda, że nie mają własnego kapsla. [4.5]
                              Uwagi: Smakuje jak gorzkawy, cytrusowy wit Prochu nie wymyślili, ale jest to niezłe, sesyjne piwo. Dobre na lato, orzeźwiające, dość lekkie, szkoda, że zapach raczej słaby. W smaku też bardziej dominuje goryczka, niż cytrusowość. Tak więc amatorzy intensywnych, nowofalowych posmaków będą raczej rozczarowani.

                              Moja ocena: [4.025]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎