Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beck's, Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • erudyta
    Senior
    • 11-2008
    • 189

    Beck's, Pale Ale

    Poziom alkoholu: 6,3%
    Ekstrakt: 15%
    Chmiel: Cascade
    Browar: Beck's (Anheuser-Busch InBev)
    Cena: 1,10 € za 0,33l

    Barwa: ciemnozłota, klarowna
    Piana: biała, dość wysoka, szybko opada, mocno postrzępiona pozostaje do samego końca
    Zapach: niezbyt intensywny, powiedziałbym nawet, że marny, z tego co udało mi się wyczuć, to chmiel, jakieś słabe nuty cytrusowe
    Smak: dominują nuty chmielowe, trochę metaliczne ale to chyba od chmielu, nuty cytrusowe na granicy wyczuwalności; goryczka chmielowa, ale jak na pale ale, to chyba jakieś nieporozumienie, ledwo wyczuwalna - Jever i Flensburger mają wyższą goryczką, mimo że to pilsnery. No słabo, bardzo słabo, niestety...
    Wysycenie: średnie
    Opakowanie: zielona butelka 0,33l. etykieta czarna, matowa, jak dla mnie za ciemna, kapsel dedykowany, matowo-błyszczący, ładny.

    Uwagi: samo piwo ok, pijalne, ale zupełnie poza stylem. Gdybym pił na ślepo, powiedziałbym, że to jakiś lager chmielony amerykańskim chmielem (coś podobnego jak Toporek z Bojanowa), ale z pale ale, ma to niewiele wspólnego. Potwierdza to tylko fakt, że koncerny mimo dobrych chęci, nie powinny się zabierać za to, o czym nie mają pojęcia. Moja ocena 2/5
    Prócz Pale Ale, w najnowszej ofercie jeszcze jest Amber Lager i Pils 1873
    Attached Files
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    barwa: jasne złoto
    piana: niska, bardzo grube bąble, opada w mgnieniu oka
    zapach: zielonej butelki, pilsowy, jest trochę słodu i chmielu ale chmiele raczej kontynentalne, lekko ziołowe
    smak: słodowy, alkoholowy, mało chmielu przez co piwo niezbalansowane, goryczka ze skarpetą, nie jest nawet dostatecznie silna jak na pilsa.
    Bardzo kiepski wyrób
    LP

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #3
      Nie wiem co mnie natchnęło, ale spróbowaliśmy, żeby sprawdzić co w koncernach siedzi u zachodnich sąsiadów w kontekście kraftu. Nie rozczarowałem się. Było kiepsko.

      Ale hasło inspired by england i chmiel cascade jest intrygujące.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎