Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łąkomin, Orzeł Bielik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Łąkomin, Orzeł Bielik

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnożółty [5]
    Piana: gęsta, zwarta, wręcz śmietankowa, mocna i bardzo długo się utrzymuje, zostaje w szkle już po wypiciu samego piwa [5]
    Zapach: słabiutki ale miły, chmielowo-słodowy, delikatna owocowa nuta [3.5]
    Smak: pełne, treściwa, fajna mocna goryczka, bardzo dobrze skontrowana słodowym smakiem, świeżych zbóż, delikatne nuty owocowe w kącikach ust, chmielowy smak utrzymuje się bardzo długo, nie jest zalegający, całość orzeźwiająca [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: bardzo ładna etykieta, gładki kapsel [4.5]
    Uwagi: Świetne piwo, obecnie sprzedawane pod nazwą Orzeł Bielik

    Moja ocena: [4.45]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      stara fotka
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Piana rzeczywiście obfita, utrzymująca się długo, oblepiająca ściany szkła. Smak, o dziwo, tak jak na etykiecie, "czysty", goryczkowy, z aromatem nieco gorzej, dominują nuty chmielowe bez innego wspomożenia. Dlaczego to piwo wydaje się udane? W przeciwieństwie do innych polskich ejli pozbawione jest przechodzących w landrynki nut owocowo-słodowych, często zbyt intensywnych, choć - oczywiście - są tu fajne ślady owocowości. Bardzo udany wyrób.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
          Piana: Biała, bardzo drobna, bardzo wysoka i trwała. [4.5]
          Zapach: Chmiel, owoce i ślad chlebowy. W sumie fajny. [4]
          Smak: Goryczka, dość stonowana, delikatne tło cytrusowe. [4]
          Wysycenie: Dość wysokie. [4]
          Opakowanie: Nowe wzornictwo, na ecie orzeł z rozpostartymi skrzydłami. Nic nie poradzę, ale obecnie takie klimaty kojarzą mi się z nachalnym patriotyzmem... Sorka. [3.5]
          Uwagi: Ciekawe i smaczne piwo. Polecam .

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            na ecie orzeł z rozpostartymi skrzydłami. Nic nie poradzę, ale obecnie takie klimaty kojarzą mi się z nachalnym patriotyzmem... Sorka.
            Powiem szczerze, że do tej pory Orzeł Bielik na etykiecie z piwa z tego browaru kojarzył mi się tylko z ptakiem i niczym więcej, dopiero Twój wpis spowodował, że można to opocznie zinterpretować
            Nie zdziwię się jak Amer IPA zacznie Ci się kojarzyć z Trumpem, Belgijski Byk z Tuskiem, a Samotny Wilk z Antonim. Kto szuka ten znajdzie.

            Piłem z beczki na WFP, piw na straciło na swojej pełni, cielistości i treściwości. Akcenty owocowo-cytrusowe stały się zbyt dominujące. Podejrzewam, że jest to piwo uwarzone już w nowych tankach. Jest nadal dobre ale nie rewelacyjne jak pamiętam, a szkoda, rozbudowa browaru, zwiększenie mocy produkcyjnych idzie w parze ze zmianą smaku. Jak dla mnie w nie w tym kierunku co trzeba.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎