Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Dziedzic pruski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dukla, Dziedzic pruski

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bladozłoty, lekko opalizujący. [4]
    Piana: Biała, drobna, wysoka, ale nietrwała... [3]
    Zapach: Orzeźwiający cytrusowy, owocowy i lekko słodowy. Bardzo udane zestawienie . [4.5]
    Smak: Delikatna goryczka, też taka lekko pestkowa, w tle owoce i ślad słodowy. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Fajny styl, fajna nazwa z drugim dnem, ale grafika nieco chybiona... Zdecydowanie bardziej frankońsko-bawarska niż pruska. [4]
    Uwagi: Niby pils, ale (podobnie jak eta) z ukłonem na południe Niemiec - mnie to wcale nie przeszkadza .

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • MrGodiva
      Member
      • 11-2014
      • 56

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bladozłoty, lekko mętny [4]
      Piana: Drobniutka biała, wysoka, całkiem trwała. Po dwudziestu minutach na powierzchni wciąż utrzymywała się około półcentymetrowa warstwa [4.5]
      Zapach: Bardzo przyjemny lekki korzenny aromat chmielu, miły aromat słodowy mieszający się z lekką siareczką. Wszystko ładnie skomponowane [4.5]
      Smak: Goryczka delikatna - troszkę zbyt słaba, w smaku dominuje słodycz - prawie brak gorzkości, finisz lekko ściągający, bardziej korzenny aniżeli wytrawny. [3.5]
      Wysycenie: Odpowiednie [5]
      Opakowanie: Ładna grafika to największa zaleta opakowań piw dukielskich. Niestety i tutaj brak daty na etykiecie [4]
      Uwagi: Nawet fajne piwo w fajnym opakowaniu, jednak nieco zbyt słodkie jak na pilsnera

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, zmętnione. [4]
        Piana: Drobna, ale za szybko znika. [3.5]
        Zapach: Słodowy, delikatnie owocowy. [4]
        Smak: Na pierwszym planie jest słodowość, goryczka próbuje się przebić, ale jest trochę za niska przez co piwo pozostawia słodkawy posmak z lekkim akcentem ziołowym. [4]
        Wysycenie: Średnio wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Duża dbałość o szczegóły. Do pełni szczęścia brakuje informacji o użytych surowcach. [5]
        Uwagi: Dobre, szybko ucieka ze szklanki, ale ciit większa goryczka dała by więcej frajdy z picia

        Moja ocena: [4.025]
        Last edited by Glingorth; 12-07-2015, 20:33.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Warka z datą przydatności do 07.10.2015. W zapachu farba plakatowa, w smaku rozpuszczalnik, szkoda ...
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Warka z datą do 03.10.2017. I zaskoczenie. Przyzwoity pilsik, z wyraźną goryczką, mający też odrobinę ciała. W zapachu ziołowość, mało intensywnie chmiel. Piłem ciut za słabo schłodzone, pewnie w temperaturze niższej o 2 stopnie byłoby jeszcze lepsze. Chciałem spisać już browar w Dukli na straty, ale w związku z degustacją Dziedzica wstrzymam się z tym.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎