Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Bawidamek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dukla, Bawidamek

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • MrGodiva
    Member
    • 11-2014
    • 56

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnomiedziny, trochę pomarańczowy, całkiem klarowny jak na piwo refermentowane w butelce [5]
    Piana: Beżowa, drobniutka, zanika powoli do drobnopęcherzykowego kożuszka, lacing umiarkowany [4.5]
    Zapach: Piękny intensywny aromat owoców cytrusowych, Zapach jest słodkawy, żywiczny ale bardzo głęboki i skoncentrowany. [5]
    Smak: Fajny balans pomiędzy słodowością a goryczką (75 IBU, wg www browaru Dukla), dodatkowo przyjemna dla mnie jest taka czysta słodowość tego piwa. Miałem wrażenie, że to coś więcej niż osiemnastka. Smak dość złożony, początek mocny ale nie agresywny, w środku fajna owocowość przemieszana ze słodem, później umiarkowany finisz ale na długo pozostający posmak w ustach. Wszystko fajnie skomponowane. [4.5]
    Wysycenie: Nie ma się do czego przyczepić [5]
    Opakowanie: Fajna grafika, goły kapsel, ogólne informacje na butelce dostępne. [4.5]
    Uwagi: Fajne piwo, dobrze zbalansowane. Przypuszczam, że niektórym może przeszkadzać dość duża jego treściwość, ja akurat to lubię.

    Moja ocena: [4.725]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny bursztynowy. [4]
      Piana: Brudnobiała, średniowysoka, drobna i nietrwała. [3.5]
      Zapach: Żywiczny, owocowy, słodowy. W tej kolejności . [4]
      Smak: Wrażenia podobne do węchowych: żywiczna, delikatna goryczka na owocowo-słodowym tle. [4]
      Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
      Opakowanie: Znów fajna stylistyka komiksowa typu "Kapitan Ryś na tropie".
      Choć związku z nazwą nie bardzo się doszukałem... [4]
      Uwagi: Mimo, że nie jestem szczególnym wielbicielem tego gatunku, to ten "Ryszard" mi smakował .

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, opalizujący. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, bardzo drobna i nawet utrzymuje się przez dłuższy czas, lekko oblepia szkło. [4]
        Zapach: Duży udział słodów w postaci karmelu i biszkopta, oprócz tego chmielowe aromaty iglaków, słodkich owoców tropikalnych i cytrusów. Przyjemny jednak chmielowość na za niskim poziomie jak na IIPA. [4]
        Smak: Konkretna słodowość, karmel i herbatniki, goryczka dość mocna dominują motywy iglasto-żywiczne, zostaje jeszcze na długo w ustach ale w przyjemny sposób, z pewnością nie można mówić tutaj o zalegającej goryczce. Zgadzam się z jednym z przedmówców że baza jest taka bardzo szlachetna. IPA z tych z balansem przesuniętym trochę w stronę słodowości, ja bardzo lubie wypić taką raz na jakiś czas. [4.5]
        Wysycenie: Dobre, czuć przez cały czas picia jego obecność i jednocześnie w żaden sposób nie przeszkadza. [5]
        Opakowanie: Bardzo fajna etykieta, brak pełnego składu, czarny kapsel, piwo nie było do końca dolane, po wlaniu 400ml do szkła w butelce zostało coś na oko 60ml, w innych piwach zostawało wyraźnie więcej. [4]
        Uwagi: Cena 9,99 minus 1 zł z kartą club card.
        Piwo bardzo dobre jeśli ktoś lubi IIPA z mocną słodowością w stylu imperium atakuje. Trochę więcej chmielu na aromat i byłoby świetnie.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jaśniejsza miedź, ślicznie błyszczy, umiarkowanie mętne. [4]
          Piana: Kremowa, drobna, średnio trwała, bardzo ładnie oblepia szkło. [4]
          Zapach: Z początku iglaki, a zaraz później zboże i herbatniki ciekawie wkomponowane w lekkie cytrusy. [4.5]
          Smak: Piwo o charakterze głównie słodowym, treściwe i zbożowe jak w aromacie. Goryczka na drugim planie, choć wcale nie jest niska. Przede wszystkim rozgryziona igła świerkowa, ale gorzkiego grejpfruta też można wyczuć. [4]
          Wysycenie: Raczej niskie, pasuje do tego piwa. [4.5]
          Opakowanie: Na etykiecie upiorny bawidamek, kogut i kury... nie kumam, o co tu chodzi. Brak pełnego składu, a szczególnie w tym stylu chmiele powinny być podane. [3]
          Uwagi: Zbyt ubogie parametry jak na Double IPA, ale ogólnie piwo jest smaczne i szybko się pije. Karmelu na szczęście nie zauważyłem, choć słodowa dominacja jest niepodważalna. Termin do 28.02.2018.

          Moja ocena: [4.15]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎