Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Białe IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Białe IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty, słomkowy, zamglony. [4]
    Piana: bardzo niska, szybko się dziurawi i redukuje, zostaje znikoma warstwa. [2]
    Zapach: sporo aromatów przyprawowych, fenolowych, goździka, kolendra jak i skórka pomarańczy delikatnie wyczuwalna, aromat chmielowy dość wyraźny, owoce cytrusowe, tropikalne, trochę żywic; po lekkim ogrzaniu chmiele zaczynają dominować. [4.5]
    Smak: delikatna pełnia słodowa, piwo w kierunku wytrawnego, tak jak w aromacie sporo nut belgijskich, przyprawowych, fenolowych, również dość wyraźne nuty chmielowe, cytrusowe, goryczka średnia w kierunku wysokiej, łącząca w sobie chmiele oraz delikatne przyprawy. [4.5]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: grafika prosta, ale bardzo ładna, można wyczytać prawie pełen skład, jest komplet informacji o piwie. [4]
    Uwagi: warka o 13.10.2015.

    Moja ocena: [4.2]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 19-08-2015, 00:11.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty/żółty, lekko mętny. [4]
      Piana: Średnia, dość trwała. [4]
      Zapach: Piękny, bardzo mocny, owoce tropikalne i cytrusy. [5]
      Smak: Cytrusowa chmielowość, goryczka cytrusowa, średnia. Lekkie. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Estetyczne, przejrzyste, ale jakieś takie "biedne". Kapsel biały golas. [4]
      Uwagi: Mam dylemat, bo piwo jest świetne, ale jak je ocenić, skoro z witem nie ma nic wspólnego? Nie czuję ani pszenicy, ani przypraw, za to smak ma bardzo fajny, chmielowy. Jest bardzo lekkie, właściwie nie czuć podbudowy słodowej, pijalność wysoka. Fajne "Session IPA"
      Warka do 13 10 2015.

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłote, przymglone. [4]
        Piana: Biała, zwarta, średnia - ale świetnie krążkuje na szklanicy. [4.5]
        Zapach: Fenole, kolendra, skórka, chmiele w stylu tropikalnym. Czego tutaj nie ma. Na bogato, a jednocześnie ze smakiem. [4.5]
        Smak: Bardzo lekko się pije, chociaż lekkie nie jest. Solidna goryczka z Galaxy otoczona typowo witbierowymi nutami i mocną belgijską drużyną przyprawową. Dobre. [4]
        Wysycenie: Średnie. W zasadzie niezauważalne. [4]
        Opakowanie: Z całej etykiety tylko jeżyk robi dobre wrażenie. Takie trochę bez wyrazu. [4]
        Uwagi: Warka 13.10.2015.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • Carlo22
          Senior
          • 05-2012
          • 182

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, delikatnie opalizujące. Trochę przypominające typowego pilsa. [4]
          Piana: Niezbyt obfita, średnie pęcherzyki, dość szybko opada. [3]
          Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne, pomarańcza, kolendra. Bardzo ładny i rześki zapach. [4.5]
          Smak: Tak jak w smaku. Goryczka nieprzesadzona, piwo bardzo pijalne i orzeźwiające. [4.5]
          Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
          Opakowanie: Prosta, dość schludna ale nawet ładna. [4]
          Uwagi: Brak

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • cyoorka
            Senior
            • 03-2007
            • 338

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółte, lekko zamglone. [4]
            Piana: Średniobfita, średniopęcherzykowa, trwała, osiada na szkle. [4]
            Zapach: Wyraźnie cytrusowy, wręcz cytrynowy. W tle słodowy. [4.5]
            Smak: Wytrawne, choć aromat wpływa na odczucie lekkiej słodyczy. Średnia słodowa pełnia, wyraźne cytrusy. Goryczka średniowysoka, przyjemna, grejpfrutowa, minimalnie zalega. Odpowiednio zbalansowane, bardzo pijalne. [4.5]
            Wysycenie: Średnie. [4.5]
            Opakowanie: Ładne, czytelne. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłoty, zmętniony [3.5]
              Piana: biała, obfita, ale opada do cienkiej warstewki [4]
              Zapach: dość intensywny, limonka, winogrona, agrest, odrobina sosny [4.5]
              Smak: średnia goryczka (nie nazwałbym go "mocno nachmielonym", jak twierdzi etykieta), lekka słodycz, agrest, miąższ grejpfruta; piwo jest lekkie, choć nie wodniste [4]
              Wysycenie: średnie, w porządku [4.5]
              Opakowanie: ładny obrazek na etykiecie i dużo informacji o piwie, ale całość sprawia dość ubogie wrażenie [3.5]
              Uwagi: Butelka z datą do 21 grudnia. Nie będę fanem tego piwa, ale wypiłem bez bólu.

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnożółty, klarowny, wręcz lagerowy. [4]
                Piana: Zaskakująco niska i nietrwała. Gęstość poprawia ogólny wyraz, ale nieznacznie. [3]
                Zapach: Intensywna woń cytrusów, pokusiłbym się nawet na stwierdzenie, że wyczułem liczi [4]
                Smak: Intensywna goryczka plus mocne chmielenie. Pod koniec picia piwo zrobiło się nieco "płaskie" smakowo. [4]
                Wysycenie: Dobre [4]
                Opakowanie: Obrazek taki sobie, kapselek do kolekcji. [4]
                Uwagi: Kupione na Mariackiej 3 w Katowicach, Nie rzuciło na kolana, przyjemność przy piciu była, ale spodziewałem się więcej.

                Moja ocena: [3.9]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne złoto. Lekko mętne [4]
                  Piana: Skromna i szybka redukcja. Po chwili nie ma już prawie niczego [2]
                  Zapach: Bardzo przyjemny i intensywny. Głównie owoce z przewagą cytrusów - grejpfrut, pomarańcza,cytryna. Dość wyraźnie odzywają się też tropiki. Za to kolendry nie czuję. Chmiel z USA dominuje [4.5]
                  Smak: Bardzo smaczne piwo. Orzeźwiające. Goryczka średnio głęboka i nie za długa, grejpfrutowa. Do tego dość pełne ciało słodowe, dużo posmaków owocowych -cytrusy, tropiki. Jest też ciekawa nuta kojarząca się z toniciem [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, odpowiednie [5]
                  Opakowanie: Etykieta dość prosta. Bardzo dokładny skład i parametry [3.5]
                  Uwagi: Piwo miało być połczeniem AIPA z Witem, ale tego drugiego za dużo tu nie ma. Dominuje chmiel który wali po sensorach owocami. I w sumie dobrze. Smakowało

                  Moja ocena: [4.2]
                  PS. U mnie w parametrach alk 6 proc.
                  Last edited by chechaouen; 11-02-2016, 21:01.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Blado-słomkowy, mocno mętny, dość sporo osadu drożdżowego. [4]
                    Piana: Niezbyt wysoka, biała, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [3.5]
                    Zapach: Skórka pomarańczy, kolendra, słodowy, średnio intensywny [4]
                    Smak: Przyjemna pszeniczna słodowość, kolendra, dużo cytrusów, lekko ponad średnia goryczka, treściwe, ale dość lekkie. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. [4.5]
                    Uwagi: Po prostu bardzo smaczne piwo, bez wad, jak inne z Artezana. Smakuje jak mocniej chmielony witbier.

                    Moja ocena: [4.2]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mlecznojasnozłoty. [4]
                      Piana: Biała, drobna, średniowysoka lecz nietrwała. [3]
                      Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne, trochę ziół, chmiel. [4]
                      Smak: Delikatna, choć rosnąca w siłę, goryczka, słodowa podbudowa, ślady bananowe i zbożowe. [4]
                      Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                      Opakowanie: To chyba nowa linia browaru, subtelna. Biały kapsel browaru. Podoba mi się . [4]
                      Uwagi: Jedno z nielicznych pitych przeze mnie w ostatnim czasie piw typu White IPA, gdzie dało się wyczuć pszeniczne akcenty.

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółte, mętne. [4.5]
                        Piana: Piana bardzo obfita, dość trwała, ale umiarkowanie szybko się dziurawi. [4]
                        Zapach: Zbożowe, cytrusowe - amerykański chmiel, pomarańcze. Na drugim planie kolendra. [4]
                        Smak: Zbożowe i bardzo przyjemnie cytrusowe - wyraźnie czuć pomarańczę. Na drugim planie wyczuwalna jest kolendra, na szczęście nie dominuje piwa. Goryczka przyjemna, krótka i wyraźnie zaznaczona. Piwo jest rześkie, czyli takie jakie być powinno. [4.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna, czytelna, w stylu artezanowym. Parametry podane, szczegółowy skład również. [4.5]
                        Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 27.08.2016

                        Moja ocena: [4.275]
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎