Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego kaucja za butelke z piwa jest dalej problemem.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    #31
    kiszot napisal/a
    W Bytomiu niestety nie ma takich miłych pań(a szkoda).I dlatego mam w domu mały skład butelek
    Przeprowadź się do Wrocka

    A tak poza tematem to dziś znów wyniosłem 6 flaszek i dostałem jak zwykle 35 gr za każdą.
    Do tego jest promocja i za 6 żywców dają ładny pół litrowy kufel.
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

    Comment

    • Kudłaty
      Senior
      • 09-2001
      • 1972

      #32
      Ja bym chętnie sprzedał 4 skrzynki wraz z kontenerami butelek typu euro. Wie ktoś gdzie we Wrocku można je sprzedać w miarę sensownie??

      Comment

      • pulas
        Senior
        • 08-2001
        • 965

        #33
        Piwofil napisal/a

        A tak poza tematem to dziś znów wyniosłem 6 flaszek i dostałem jak zwykle 35 gr za każdą.
        Do tego jest promocja i za 6 żywców dają ładny pół litrowy kufel.
        Za 6 butelek po żywcu?
        pułaś
        ---------------------------------
        "(...)W kącikach flechtów wieczór już
        Lśni jak porzeczka krwawa
        Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
        I między bajki wkładam"

        Comment

        • Piwofil
          Senior
          • 01-2002
          • 907

          #34
          Nie, to były różne butelki, na sześć żywców dopiero zbieram pieniądz, właśnie przez opychanie butelek, hehe.

          Ale lepiej zarzucić wątek, bo ART się wkurzy i wytnie nas robiąć nowy temat : "bla bla (było: Dlaczego kaucja za butelke z piwa jest dalej problemem.)
          Last edited by Piwofil; 27-08-2002, 18:44.
          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

          Comment

          • prima
            Senior
            • 06-2001
            • 148

            #35
            W Sieradzu ze zwrotem butelek są przeważnie problemy. Paragon przy zwrocie butelki jest wskazany. Nawet na wymianę trzeba mieć butelki odpowiedniego typu. Ostatnio zapłaciłem kaucję 0,50zł chociaż na etkiecie wyraźnie pisze kaucja zwtotna 0,35 zł.....
            Może ktoś bywały w świecie orientuje się jak funkcjonuje w UE obrót butelkami na poziomie handlu detalicznego, hurtowni, browarów (kwestie - podatków, rozliczeń). Jak to wygłąda z punktu widzenia piwosza już można przeczytać: wrzucamy butelki do automatu dostajemy kwit na pieniądze i gotowe ...ale co dalej.

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #36
              A co się dzieje ze skupami butelek??? Czyżby już zanikały??? Wiem że w Opolu działa przynajmniej jeden ale szczegółów jego działania nie znam.

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #37
                Nawet wrocławski Piwosz tak wychwalany na forum za szeroki asortyment nie skupuje butelek bez paragonu, a na uwagę o nowych przepisach personel reaguje wzruszeniem ramion

                Comment

                • Kudłaty
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 1972

                  #38
                  Mi w piwoszu przyjmują ), mam zawsze taki myk że biorę na wymianę 5 a 3 oddaje i przyjmują.

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #39
                    Teraz wszyscy tak zaczną robić i ktoś się wnerwi i przestanie przyjmować

                    Comment

                    • marcopolok
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 2334

                      #40
                      biorąc pod uwagę twoją metodę to z pogiełdowym zapasem bede musiał łazić przez jakieś 4 miesiące i jeszcze wydac małą fortunkę przy okazji na piwo.
                      jak się kiedyś wkurze na jakiś sklep to te wszystkie butelki potłukę i rzucę im pod drzwi.
                      bo jak słyszę pytanie "czy to było u nas kupowane i czy mam paragon" to mnie k...... szlag jasny trafia

                      bez brody...

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #41
                        A mnie od dłuższego czasu trafia w warszawskim Oszołomie na Woli. Jak podchodzę do automatu, to Zyziek się ze mnie śmieje, że zaraz będzie przedstawienie.

                        Automat jest kapryśny jak francuski piesek: jedne butelki z danego browaru przyjmuje, innych nie, czasem (łaskawca!) przyjmie za n-tym razem, raz mu kod nieczytelny, innym razem mówi po prostu 'brak akceptacji'.

                        Od niedawna w Oszołomie tym dostępny jest Porter Królewski. Jak automatoł nie lubi tych butelek, to historia, na pięć przyjął mi chyba jedną. Dzisiaj się wkurzyłem i wrzuciłem pełną butelkę, żeby zobaczyć co zrobi ze szkłem na 100% oszołomowym (już mi się roiło, że on jakoś rozpoznaje butelki z innych sklepów; tak to człowiek głupieje w starciu z automatem).

                        Nie przyjął. Butelka się nie zbiła, nie miałem więc nawet tej satysfakcji.

                        P.S. Paragon z automatoła można wykorzystać tylko przy okazji zakupów w Oszołomie i to w ciągu miesiąca. Nie czytałem ustawy, ale to chyba zgodne z prawem nie jest.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #42
                          skupy butelek

                          baklazanek napisał(a)
                          A co się dzieje ze skupami butelek??? Czyżby już zanikały??? Wiem że w Opolu działa przynajmniej jeden ale szczegółów jego działania nie znam.
                          skupy są, ale zwykle skupują tylko butelki typu Euro/DIN za 10 gr szkuka. innych nie skupują tłumacząc się, że nic z tego nie mają.

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #43
                            Butelki tylko na wymianę-oto nasza rzeczywistośćCzasem uda się zdać jedną butelkę więcej, ale osoba przyjmująca ogląda butelkę i kombinuje jakby mi powiedzieć,że nie była ona tu zakupiona.Koszmar PRL-u dalej się ciągnie.Za naszą zachodnią granicą nigdy nie było kłopotów.Skup przy wejściu i naprzód.Zobaczcie,ile browarów korzysta z butelek bezzwrotnych-no i bezrobocie z głowy...


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              #44
                              opowiadacie, że zagranica nie zna tego problemu. TO NIEMOŻLIWE.
                              Skoro w Polsce, gdzie podobno Polak wszystko potrafi, przez 58 lat nie udało się tego problemu rozwikłać, to jest to nie do załatwienia.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • ppns
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1737

                                #45
                                Pogoniarz napisał(a)
                                [..]
                                Za naszą zachodnią granicą nigdy nie było kłopotów.Skup przy wejściu i naprzód.Zobaczcie,ile browarów korzysta z butelek bezzwrotnych-no i bezrobocie z głowy...
                                Przyznam się , że nie zrozumiałem Twego ostatniego zdania. Czy butelki zwrotne czy bezzwrotne powiększają czy zmniejszają bezrobocie.
                                piwoppns@wp.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎