Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Trzy Zorze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    Wąsosz, [Perun] Trzy Zorze

    Polish Amber IPA z dodatkiem polskich chmieli "na zimno".

    Ekstrakt 13% wag., Alk. 5,5% obj. Brak info o IBU. Pasteryzowane.

    Piana - średnia, na dłużej cienka niepełna warstewka i średni lejsing.
    Barwa - ładna, pomarańczowy z odcieniem czerwonym.
    Gaz - średni lub ciut wyżej.
    Aromat - siarkowo owocowy może z nutą cytrusów, trochę trawiasty.
    Smak - mało słodkie, mało goryczkowe, mało wyraźne ale jak to jest na polskich chmielach ?!

    Na butelce pisze że wyraziste przełamane słodkim... no niestety może przy innej okazji będzie takie.

    Ale ogólnie nie jest złe... Trzy Zorze na dzisiaj to raczej wytrawne lekkie amber ale.

    Jeżeli coś się dzieje z tym piwem to oceny mogą sie wiele różnić.

    Data trudna do rozpoznania: nabita powyżej okienka w dodatku za małą ilością kropek.
    Attached Files
  • KapitanPlaneta
    Member
    • 11-2014
    • 69

    #2
    Piwo w stylu Polish Amber IPA... no i nie ma IPY. Piwo zdecydowanie o słodkim profilu, chmiele w smaku i aromacie bardzo słabo wyczuwalne. Do tego wyraźna kwaśność (chyba nie zepsute) i wydaje mi się lekka siarka. Generalnie nie polecam.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowo-brązowy, mętny. [3.5]
      Piana: Niska, opada szybko do zera. [3]
      Zapach: Słodkawy, słodowy, guma balonowa, cytrusy, susz kwiatowy. Dość osobliwy. [4]
      Smak: Cytrusowy, kwaskowy, susz kwiatowy, dość wytrawne, goryczka średnia/niska. [4]
      Wysycenie: Wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Jak to Perun, dobra, ale nie wybitna etykieta. [4]
      Uwagi: Niezłe, ale zupełnie niezgodne z opisem - nie ma śladu żywicznego posmaku, ani słodkich nut. Dość wytrawne, może nawet lekkie, przede wszystkim kwaskowe, cytrusowe. Dość wyraźne nuty suszu kwiatowego i chmielowego, charakterystyczne dla polskich "nowofalowych" chmieli. Dobre, ale brakuje mi podbudowy słodowej, kwaskowa cytrusowość aż szczypie w język.

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, piwo nie jest klarowne. [4]
        Piana: Wysoka, trwała, ale z grubymi pęcherzykami. Osad na szkle słaby. [3]
        Zapach: Owocowy, słodowy, trochę podobny do brązowego Plona z Kormorana. Jest niestety zbyt wyczuwalna nuta siarki lub czegoś temu podobnego. Jest też trawa. [3.5]
        Smak: Mało słodkie, goryczka średnia raczej cytrusowa, a nie sosnowa jak piszą na etykiecie. Zaskakująco kwaskowate piwo. Smak nie odnosi się prawie niczym do tego, jak jest opisane na etykiecie, ale piwo jest smaczne. [4]
        Wysycenie: Średnie, kwasek w smaku trochę manipuluje, ale piwo nie ma dużo gazu. [3.5]
        Opakowanie: Skoro Polish Amber IPA to powinni podać te nazwy polskich chmieli. Etykieta ładna. [3]
        Uwagi: Z polskich chmieli wszystko co dobre bardziej wycisnął Kormoran w Plonach. Perun nie jest jednak słaby, to dobre goryczkowe piwo, ale może słodu przydałoby się więcej. Warka do 01.11.2015.

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • DonZ
          Senior
          • 03-2013
          • 303

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowe do bursztynowego, mocno zmętnione. [3.5]
          Piana: Średnie pęcherzyki, niewysoka, szybko opada, i redukuje się do koronki. [3.5]
          Zapach: Z butelki początkowo przyjemny, cytrusowy. Po chwili czar pryska i jest bliżej nie określony karmelowy z siarką? kalafiorem? Specyficzny. [3]
          Smak: Smak jak i aromat dość specyficzny, lekko karmelowy, trochę siarczany lekko żywiczny lekko przyprawowy. Z niską goryczką. Gładkie w odczuciu , wytrawne. Ale generalnie słabe. [3]
          Wysycenie: Nie wysokie, ale coś tak czuć. Dla mnie optymalne. [4]
          Opakowanie: Perun swoją stylistyką ma dość ładne te etykiety. Jedne sią ładniejsze inna koszmarne. Ta mi się podoba choć można ją pomylić ze Złotym Strzałem. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty mlecznomętny. [4]
            Piana: Kremowa, wysoka, sztywna i trwała, powoli opada, ale i tak trwa... [4.5]
            Zapach: Ostry, kiszonkowy, jakieś przyprawy... Bardzo dziwny. Tak ma być? [3]
            Smak: Tutaj też, hm..., intrygująco. Lekka chmielowa goryczka, znów jakieś przyprawy, lekko mdlące, nie wiem, jakie...? [3]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Zgrabna estetyka Peruna, elegancka kolorystyka, ale bywało już lepiej. [4]
            Uwagi: Piwo wypiłem, zachodząc w głowę, co piję...

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowo pomaranczowy, mocno metne. [4]
              Piana: Niewielka mgielka ale utrzymuje sie do konca i delikatnie zdobi szklo. [3.5]
              Zapach: Duza dawka karmelu i slodow, w tle troche slodkich owocow glownie brzoskwinia. Po zamieszaniu wychodzi chmiel w postaci ziolowosci i zywicy. [4]
              Smak: Slodkie ze zbyt mala goryczka jak na styl. W smaku dominuje slodowosc i karmel, na finiszu delikatna iglasta goryczka. Dobra pelnia, ale w polaczeniu ze slodycza otrzymujemy troche ciezkie piwo. [3.5]
              Wysycenie: Przydalo by sie wiecej gazu. [3.5]
              Opakowanie: Podoba mi sie styl Peruna, firmowy kapsel, brak uzytych chmieli. [4.5]
              Uwagi: Spodziewalem sie troche lzejszego i bardziej chmielowego piwa, tymczasem jest zbyt slodko i zdecydowanie brakuje mocniejszej goryczki.

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brudna pomarańcz, wyraźnie zmętnione. [3.5]
                Piana: Wymuszona, szybko opada do warstwy na powierzchni, nie oblepia szkła. [3]
                Zapach: Chmiel - sosna, żywica, cytrusy. Trochę cukierkowy, słodki. Przyjemny. [4.5]
                Smak: Cierpkawe na wstępie, winne. Suszone owoce, kwiaty. Średnio wysoka, lekko garbnikowa goryczka. [4]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                Opakowanie: Ładna stylistyka, dokładny skład. [4.5]
                Uwagi: Warka 01.11.15 Nic zapierającego dech w piersi ale dostałem to czego się spodziewałem.

                Moja ocena: [4.075]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 13-06-2015, 18:41.

                Comment

                • zaczes
                  Junior
                  • 06-2015
                  • 9

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemna pomarańcz / bursztyn. Mocno opalizuje, nieprzejrzyste. [4.5]
                  Piana: Niezbyt zbita, średnio- i drobnopęcherzykowa. Średnio trwała. [3.5]
                  Zapach: Bardzo żywiczny, kojarzący się z lasem, sosną. Na dalszym planie ciasteczkowa słodowość. [3.5]
                  Smak: Raczej słodki, dość pełny (choć nie ciężki). Wyraźna, słodowa treściwość (skojarzenia ze zbożami, trochę też toffi czy biszkopt). Niska goryczka. [4]
                  Wysycenie: Średnio-niskie. Pasuje. [5]
                  Opakowanie: Etykiety z Peruna są zarazem estetyczne, proste i eleganckie. Ta jest jedną z fajniejszych, przynajmniej dla mnie. Ładny, firmowy kapsel. [5]
                  Uwagi: Smaczne, treściwe piwo. Osobiście jednak nie do końca kręcą mnie klimaty żywiczne; poza tym od IPY oczekuję zdecydowanie większej goryczki.

                  Moja ocena: [3.9]
                  Attached Files
                  Last edited by zaczes; 02-07-2015, 12:25. Powód: Zdjęcia.

                  Comment

                  • Siemion
                    Member
                    • 07-2008
                    • 67

                    #10
                    Mam wrażenie, że część komentatorów za bardzo utożsamia IPA z AIPA. Trzy Zorze, jako Polish AIPA (nawiasem mówiąc, mam wrażenie, że większość piw w stylu PIPA, powinna się nazywać PAIPA, ale browary tego unikają ze względu na sprzeczność w nazwie) oczywiście zawodzi, ale jako Polish IPA jest w porządku. Ten ciasteczkowe nuty w zapachu i smaku są wg. mnie zupełnie podobne do tego, co znamy z klasycznych angielskich IPA. Kolor też jest właściwy, a goryczka, choć nie zwala z nóg, jednak jest większa niż w "standardowym" piwie, więc też zgodnie ze stylem. Nie twierdzę, że to jest doskonały produkt, tylko że jego krytyka za niezgodność ze stylem jest chybiona.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Herbaciany, zmętniony [4]
                      Piana: Średnio obfita, brudnobiała, niezbyt trwała, ładny lacing. [3.5]
                      Zapach: Miód, karmel, iglasty - ogólnie słodki zapach. [3]
                      Smak: Delikatny mokry karton, karmelowe, ziemiste, niewysoka goryczka, gładkie. [3.5]
                      Wysycenie: Niewysokie - w porządku [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładna szata graficzna, prosty skład. [4.5]
                      Uwagi: Warka 16/12/2015. Moje drugie podejście do tego piwa, świeżo po premierze nie było utlenienia w aromacie i smaku. Mimo to całkiem smaczne piwo w brytyjskim stylu.

                      Moja ocena: [3.425]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Piana: drobna, lecz niezbyt wielka. Coś tam ozdabia szkło
                        Zapach: oj dziwy dziwności :] słodki, lekka guma balonowa. lekki goździk? pieprzny i słodkawy jak "belgia". Dochodzi do tego aromat lasu czyli żywica, ale też i mokra ściółka i "pylenie grzybów". Taki aromat lekko siarczany zmieszany z lekko butniejącymi konarami. Przedziwne odczucie.
                        Smak: słodkawy, owocowy, znowu belgijski, bo morele i rodzynki oraz lekka balonówka i banan. goryczka wyraźna, ale nie jakaś wysoka. Ciekawy i zarazem dziwny smak.
                        Wysycenie: Średnie ku niskiemu
                        Opakowanie: "stylistyka perunowa", jest ok
                        Uwagi:
                        Warka 01.11.15 pite 25.11.2015 czyli lekko wystane, ale raczej nie zepsute.
                        Ciekawe piwo, ale czy to amber ale to nie wiem, nie znam się. W ciemno bym strzelał, ze to jakaś wariacja nt "belgii"
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętne, herbaciane [4]
                          Piana: Tworzy się ale szybko opada do wąskiego okręgu. [3]
                          Zapach: Owocowy, goździkowy, mdły, słodkawy [3.5]
                          Smak: To co w aromacie jest i w smaku, dominuje słodkawość, rodzynka, owocowość, na finiszu ostra, wyraźna, krótka goryczka. [3.5]
                          Wysycenie: Ładnie się układa. [5]
                          Opakowanie: Stylistyka i wzornictwo mi odpowiada [5]
                          Uwagi: Ciekawy eksperyment z którego wyszedł owocowy/estrowy ale w typie belgijskim więc chyba nie o to chodziło?

                          Moja ocena: [3.625]
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎