Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Fabryka Piwa] Bok Bok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    Marysia, [Fabryka Piwa] Bok Bok

    Double Bock. 19 Plato, 8.0% alk. IBU 28. Data: 15.10.15.

    Piana - za chwilę cieniutka obwódka.
    Barwa - ciemno czerwona wpadająca w rubin / kolor ładny ale czy prawidłowy dla Double Bocka? /
    Gaz - średni i niżej.
    Aromat - wiśnie w alkoholu i inne susze ciemniejszych owoców.
    Smak - trochę słodkie ale nie ulepek, owocowość, pestkowość wiśni w alko, wyraźna nie za duża goryczka, jak niezła nalewka wiśniowa i grzeje też konkretnie.

    Grafika: Nie naładowane na białym tle. Motyw karty do gry. Bogata, przejrzysta metryczka. Kapsel złoty golas.

    Jeżeli nie patrzeć na takie sprawy jak piana, kolor i inne drobiazgi to piwo może mieć niezłą ocenę.
    Attached Files
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowy, piękny. [5]
    Piana: Niska, szybciutko opada dosłownie do zera. [3]
    Zapach: Karmel, ciasto, lekko zbożowy, suszona śliwka. [4.5]
    Smak: Słodowy, słodki, ciasteczkowy, lekko opiekany, winny, rozgrzewający. [4.5]
    Wysycenie: Średnie/niskie. [3.5]
    Opakowanie: Ładne, estetyczne, fajna metryczka z danymi. [4.5]
    Uwagi: Nie spodziewałem się niczego specjalnego po koźlaku, a tu takie miłe zaskoczenie. Bardzo smaczne piwo, gęste, treściwe, co ciekawe po ogrzaniu zyskuje. Goryczka niska. Polecam.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rubinowy. [5]
      Piana: Niezbyt wysoka i takoż trwała. [3]
      Zapach: Karmelowy, do tego dochodzi delikatny aromat suszonej śliwki. [4]
      Smak: W smaku czuć moc tego piwa; myślę, że powinno trochę postać w piwnicy. Ogólnie mamy tu do czynienia z klasycznym dubeltowym koźlakiem. Goryczka niska, sporo karmelu, chociaż piwo w charakterze raczej wytrawne. [4]
      Wysycenie: Niskie, wolałbym jednak odrobinę większe. [4.5]
      Opakowanie: Informacji miliard, etykieta spoko. Kapsel goły. [4.5]
      Uwagi: Nie jestem fanem tego stylu, ale wypite z przyjemnością.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Aromat - głównie karmel, dużo karmelu, trochę pumpernikla, słodko
        Piana - wysoka, gęsta, niespecjalnie trwała, ale zostawia koronkę
        Barwa - ciemny rubin
        Wysycenie - łagodne, minimalnie musuje, wyższe ożywiłoby trochę produkt
        Smak - jak w zapachu miodowo-karmelowa słodycz, trochę ulepkowata, nieco palonych tonów, dość wyraźne posmaki razowca, na końcu zostaje leciutka palona goryczka, alkohol raczej nie wyczuwalny, trochę rozgrzewa
        Treściwość - ciężkie

        Przypomina w smaku bawarskie doppel bocki. Jest od ich większości cięższy (19% ekstr.)
        ale profil smakowy podobny. Ciężkie słodowe piwo. To już moje drugie podejście do tego koźlaka (po FDP we Wrocławiu, wersja lana). Podobne odczucia - porządny dubeltowy koźlak,
        których u mało.
        Last edited by darekd; 06-09-2015, 23:41.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bordowo-rubinowy, piękny [5]
          Piana: Jasnobeżowa, średnio wysoka, dość grube pęcherzyki, szybko niknie [3]
          Zapach: Karmel, lekko opieczony chleb razowy - niby wszystko na miejscu ale niezbyt bogato i bardzo delikatnie [3.5]
          Smak: Słodowy z mocno zaakcentowanym karmelem i lekką kwasowością tegoż włącznie. Trochę śliwki (nie suszonej) i rodzynek. Alkohol początkowo wydaje się wyraźny ale z czasem już tylko rozgrzewa [4]
          Wysycenie: Bardzo wysokie, za wysokie [3.5]
          Opakowanie: Skład to skopiowana tabelka z excella, dwujęzyczna historyjka (oryginalniej byłoby po niemiecku) [3.5]
          Uwagi: Niby wszystko na miejscu a jednak bliżej przeciętnej solidności niż zachwycającego rzemiosła. W ostatniej chwili podniosłem o pół punktu ocenę za smak.
          Z zainteresowaniem będę śledził późniejsze losy drugiej butelki kupionej za akceptowalne dla tego stylu i piwa 8,9 zł

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny, pod światło rubinowy [5]
            Piana: beżowa, niezbyt obfita, szybko znika [4]
            Zapach: średnio intensywny, suszona śliwka, zboże, kawa zbożowa [4]
            Smak: pełny, dość ciężki, trochę jak porter bałtycki; suszona śliwka, alkohol; na plus, że nie zalepia słodyczą [4]
            Wysycenie: średnie, w porządku [4.5]
            Opakowanie: dużo informacji o piwie, dopracowana etykieta [5]
            Uwagi: Piwo w porządku, ale nie wywołało u mnie zachwytu.

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • GreenFox
              Senior
              • 12-2013
              • 273

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przejrzysty rubinowo-miedziany, głęboki, bardzo ładny [4.5]
              Piana: Niezbyt wysoka, kremowa, drobnopęcherzykowa, dość szybko opada do obrączki nie osiadając zanadto na szkle [3.5]
              Zapach: Bardzo intensywny zapach chleba razowego, pieczonego ciasta, suszonych śliwek, melanoidyn, lekko spalonego karmelu - świetny zapach, za który bardzo sobie cenię dobre koźlaki. [4.5]
              Smak: W smaku jest spora pełnia, zbożowa i karmelowa słodycz, ładnie kontrowana chmielową goryczką i delikatnymi akcentami palonymi. Alkohol jest prawie niewyczuwalny (piwo trochę odleżakowało, generalnie to dobrze nadaje się do dłuższego przetrzymania), smak jest bardzo ładnie ułożony i intensywny. [4.5]
              Wysycenie: Niewysokie, raczej niskie, mogłoby być nieco wyższe. [3.5]
              Opakowanie: Ładna i spójna estetyka etykiety, komplet informacji, przyjemna graficzka, piwo wyróżnia się na półce [4.5]
              Uwagi: Jeden z lepszych double bocków jakie kojarzę, na głowę bije standardy w postaci Paulanera Salvatora. Godny polecenia szczególnie tym, którzy sądzą, że jedyne intensywne akcenty w piwie można wycisnąć sypiąc tony chmieli - w tym piwie rządzą akcenty słodowe i ogólnie pojęty balans (choć piwo należy do słodkiej strony mocy, to jednak nie jest zamulające).

              Moja ocena: [4.35]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubinowobursztynowy. [4]
                Piana: Kremowobeżowa, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała. [4]
                Zapach: Słód palony, karmel, lekki orzech, nuty winne. [4]
                Smak: Orzechowa goryczka, wytrawna, karmel, suszone owoce, smaczki winne i ślad alko. Treściwy . [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Eta taka sobie, jakość wykonania średnia, najładniejszy jest kapsel . [3]
                Uwagi: Uchchchch... Konkretne piwo na zakończenie wieczoru...

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • grodek
                  Senior
                  • 06-2015
                  • 527

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowo-rubinowy. [5]
                  Piana: Nietrwała, bardzo szybko opadła i zredukowała się niemal do zera. [1]
                  Zapach: Przyjemny zapach suszonych owoców, przypieczonego chleba, likieru i wiśni. [4.5]
                  Smak: Smak przypieczonej skórki chleba, rodzynek, wiśni, lekko palone posmaki. Całość słodka, ale na finiszu lekka gorycz dobrze to balansuje. Piwo rozgrzewające, ale nie czuć drażniącego alkoholu. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza w odbiorze. [5]
                  Opakowanie: Prosta i skromna etykieta, zawierająca komplet informacji po polsku i angielsku, jednak jeżeli chodzi o estetykę to wypada dość słabo. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.125]
                  604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎