Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spiż - Wrocław, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Spiż - Wrocław, AIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Sudety
    Member
    • 02-2013
    • 70

    #2
    Piwo było przygotowane na festiwal we Wrocławiu, zebrało dobre recenzje i sporo osób pytało i wchodzę wczoraj do Spiża a tu wisi karteczka z napisem NOWOŚĆ Spiż AIPA
    Cena 11 zł. Można też kupić w firmowym sklepiku Spiża butelkowane. Wreszcie jakiś pozytyw dotyczący Spiża. Samo piwo jak najbardziej na plus.

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      Pamiętam, że kiedyś byłem zachwycony jak czytałem o mini-browarze Spiż, bo był to polski prekursor w segmencie browarów restauracyjnych. Kiedy przyszła piwna rewolucja, mniejsze wrażenie zaczęły na mnie robić lokale oferujące tylko jasne, ciemne i pszeniczne. Jednak złożyło się tak, że podczas mojego pierwszego pobytu we Wrocławiu w potwornie upalną sobotę trafiłem do chłodnej piwnicy restauracji Arkadiusza Spiża w podziemiach Nowego Ratusza.
      Zastanawiałem się najpierw nad wiśniowym, ale duże zdziwienie kelnera zapytanego czy piwo jest kwaśne uświadomiło mnie, że raczej dostałbym piwo z syropem a nie sour ale. Na szczęście w karcie mają AIPĘ. Kufel 0,5l jest droższy w porównaniu do innych piw o złotówkę, ale naprawdę warto. Porządnie nachmielone, świetna piana bardzo długo się utrzymuje, w smaku przede wszystkim wyczuwalne grejpfrutowe albedo, zbalansowane kontrą słodową

      Comment

      • Sudety
        Member
        • 02-2013
        • 70

        #4
        Otóż właśnie to wiśniowe jest kwaśne. Podobnie jak AIPA w 2015, była to nowość przygotowana na wrocławski FDP 2016. Na festiwalu smakowało znakomicie. Jest nadal w ofercie.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowe [5]
          Piana: lekka, drobna, zwarta, czapowata, trzyma się do końca [4.5]
          Zapach: lekki, miły, owocowo-sosnowy [3.5]
          Smak: pełne, treściwe, jednocześnie lekkie, goryczka mocna ale świetnie stonowana lekkim owocem, cytrusem, pozostawia miły posmak żywiczno-słodowe, bardzo dobry balans [5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: firmowy kufel ale, żeby w Spiżu wafli nie było? [4]
          Uwagi: Bardzo smaczna AIPA

          Moja ocena: [4.375]
          Attached Files
          Last edited by becik; 24-02-2019, 19:34.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • concerto
            Senior
            • 09-2003
            • 859

            #6
            Piwo smaczne, dobrze zbalansowane, co jak wiemy nie jest wcale normą w najnowszym krafcie. Smakowało mi nawet bardziej niż marcowe, które piłem tego samego dnia.

            Na ile notuję z pamięci rok 2011, to skojarzyło mi się z pierwszym Atakiem.
            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎