Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Grodziskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Piwo jest pełne, mięsiste, zdecydowanie pełniejsze niż inne komercyjne grodzisze i bardzo dobrze to smakuje. Jest przyjemna, nieprzegięta wędzonka, odpowiednia goryczka i okazała piana. Dla mnie świetne, brawa dla Nepomucena.

    Comment

    • Siemion
      Member
      • 07-2008
      • 67

      #3
      Zgadzam się z przedmówcą: to wyjątkowo treściwy grodzisz, choć oczywiście nadal lekki. Zwykle piwa w tym stylu to, hmm, napój na upały. W interpretacji Nepomucena mamy ciekawe piwo sesyjne. Wędzonka w sam raz, wyczuwalna ale nie nachalna, do tego ciekawa goryczka.

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, solidnie zmętniony. [4]
        Piana: Biała, drobno i grubo pęcherzykowa, skąpa i nietrwała. Skromnie krążkuje. [2.5]
        Zapach: Oscypkowo-ogniskowa wędzonka oraz nuty słodu pszenicznego. Bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Już od pierwszego łyku uwagę przykuwają dwie rzeczy. Zaskakująco wysoka pełnia oraz intensywna oscypkowo-ogniskowa wędzonka. Wysoka pełnia oraz gładkość są jak najbardziej przyjemne, jednak trzeba zaznaczyć, że piwo jest odgazowane. Mocno na tym traci, brak mu rześkości i charakterystycznej kwaśności. Goryczka niska, stylowa. Finisz odświeżający stylowy. [3.5]
        Wysycenie: Grodziskie to polski szampan, a tutaj brak gazu. Wielka szkoda. [2.5]
        Opakowanie: Proste, czytelne, z dużą ilością informacji. [4]
        Uwagi: W porównaniu do wersji beczkowej butelkowy Grodzisz wypada gorszej. Przez brak nasycenia mamy bardzo słabą pianę i spłycony smak. Pochwalić należy pełnię, oraz świetną wędzonkę.

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bladożółte, mocno zmętnione. [4]
          Piana: Naprawdę dopracowana. Biała, drobnopęcherzykowa, od sporej czapy do wyrazistego kożuszka pod koniec degustacji. Zdobi szkło. [4.5]
          Zapach: Delikatny słód i wędzonka typu oscypek. [4]
          Smak: Nigdy nie sądziłem, że dam Grodziszowi maxa, ale ten naprawdę zasługuje. Pełny smak, a jednocześnie bardzo orzeźwiające. Wędzonka obecna cały czas, ale nie absorbująca. Lekko musujące, goryczkowe. Idealne na upały piwo sesyjne. [5]
          Wysycenie: Niewysokie. Może nie do końca zgodne ze stylem, ale mnie bardzo pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo czytelna etykieta. Ciekawy dobór barw i koncepcja serii. Info o składzie zawarte. [5]
          Uwagi: Grodzisz z Nepomucena bije na głowę wszystkie grodziskie, które do tej pory piłem. Number One na lato.

          Moja ocena: [4.525]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎