Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Dry Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Dry Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, klarowny. [4.5]
    Piana: Beżowa, obfita, pozostaje do końca, delikatnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Skromny; czekolada i kawa. W tle bardzo delikatna nuta czarnych, leśnych owoców. [3.5]
    Smak: Przyjemna paloność, połączona z gorzką czekoladą. Średnia, palona oraz grejpfrutowa goryczka i lekka kwaśność mocno zwiększają pijalność. W tle pojawiają się lekkie nuty kawowe, cytrusowe oraz jeżynowe, które pozostają do końca, przyjemnie wykańczając bukiet smakowy. Pełnia odpowiednia do ekstraktu, piwo sprawia wrażenie gładkiego. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, dla mnie odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Proste i czytelne. [4]
    Uwagi: Bardzo rześki i pijalny stout o ciekawym smaku. Brakuje większej intensywności w zapachu.

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ciemno brunatny, zmętniony. [4.5]
      Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, pojawiają się większe pęcherzyki, ale jest w miarę trwała. [4]
      Zapach: dominują palone słody, czekolada, kakao, jest też nuta słodu monachijskiego, delikatne ciemne owoce. [4]
      Smak: piwo dość pełne, tak jak w aromacie dominują nuty palonych słodów, kakao, kawa, delikatna kwaśność, są też akcenty ciemnych owoców. [4]
      Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
      Opakowanie: etykieta całkiem estetyczna, skład jest i informacje o piwoe również. [4]
      Uwagi: warka do 10.08.2015.

      Moja ocena: [4.05]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 24-06-2015, 22:58.

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno brunatny z małymi refleksami pod światło. [4.5]
        Piana: Beżowa, średnio obfita zbudowana głównie z drobnych pęcherzyków, szybko opada do niezbyt wysokiej lecz zbitej warstwy, lekko oblepia szkło. [4]
        Zapach: Kawa z mlekiem lub śmietanką w proszku, czekolada deserowa, rodzynki, suszone śliwki i lekko kwaskowate owoce. Przyjemny natomiast średnio intensywny. [4]
        Smak: Wyrazista kawowa paloność i czekolada, owocowa wytrawność, chmielowo-palona goryczka na dość dobrym poziomie. Gładkie i lekko wodniste ma się ochote brać łyk za łykiem, piwo dobrze zbalansowane. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, odpowiednie dla tego piwa. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta zawiera wszystkie informacje, podoba mi się jej kolorystyka jednak jest nie do końca dobrze naklejona. Kapsel golas a szkoda bo dedykowany złoto-czarny stworzył by z etykietą fajną kompozycje. [4]
        Uwagi: Przyjemne piwo, będę śledził nowości z tego browaru.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • bukszpan
          Junior
          • 09-2010
          • 7

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny, prawie czarny. [4]
          Piana: Beżowa, obfita oblepia ścianki.
          Nie utrzymała się jednak do końca , a piłem dość szybko. :> [3]
          Zapach: Delikatny zapach palonych słodów/jęczmienia, kawy. [3]
          Smak: Trochę kawy, trochę czekolady, trochę goryczki.
          Wszystkiego trochę tylko. Bardzo pijalne jednak to piwo.
          Być może dlatego właśnie że niczego nie ma tam w nadmiarze. [4]
          Wysycenie: Słabe. Mnie takie jak najbardziej pasuje. [4]
          Opakowanie: Takie sobie, nie odstręcza, nie zachęca. [3]
          Uwagi: Bardzo fajne sesyjne piwko.

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • Mars276
            Senior
            • 07-2014
            • 134

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. Piwo jest klarowne. [5]
            Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Mało trwała. Lacing szczątkowy. [3.5]
            Zapach: Dominuje aromat kawowy. Z tyłu pałęta się odrobina czekolady. Aromat mógłby być bardziej intensywny i bardziej złożony. Tym niemniej jest całkiem przyjemny. [3.5]
            Smak: W smaku więcej jest czekolady, niż kawy. Piwo pozostawia długi kakaowy posmak na podniebieniu. Goryczka niska, ale zauważalna. Piwo jest wytrawne. Pełnia średnia. Piwo jest bardzo przyjemne i bardzo pijalne, choć nieprzesadnie odkrywcze. [4]
            Wysycenie: Niskie [5]
            Opakowanie: Ładna, oszczędna etykieta. Ładne logo browaru. Podano wszystkie potrzebne informację. Naprawdę nieźle. [4.5]
            Uwagi: Dobry dry stout bez wad. Gdyby poprawić aromat i pianę i trochę podnieść goryczkę miałby szansę stawać w szranki z najlepszymi przedstawicielami stylu, bo to piwo ma spory potencjał.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • grew
              Senior
              • 05-2009
              • 766

              #7
              Z wypowiedzi Jacera wynikało, że nie planują powtórki - a wielka szkoda. Ciemne piwa znacznie słabiej się sprzedają... Mimo wszystko, mam nadzieję, że na dzień stoutu będzie uwarzone.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎