Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, [Piwna] Big Cyc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Witnica, [Piwna] Big Cyc

    American Wheat

    Wyprodukowane na zlecenie FAME SC w Browar Witnica S.A. /przez Browar Piwna/.

    Ekstrakt 12.0* Plato, Alko 5,0%, IBU 20.


    Piana - duża ale na dłużej warstewka i lejsing.
    Barwa - mętno żółto pomarańczowy.
    Gaz - średni i spadał.
    Aromat - raczej od pomarańczowy.
    Smak - dość treściwe, lekko cytrusowo-pomarańczowe, słodkawe, lekka kukurydza.

    Piwko całkiem niezłe. Wypite z przyjemnością.
    Attached Files
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Witnica, [Piwna] Big Cyc

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny bursztyn, zmętniony. [4.5]
      Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, oblepia szkło. [4.5]
      Zapach: dominuje aromat cytrusów, wyczuwalne nuty innych owoców tropikalnych, żółtych, lekkie żywice i iglaki, w tle nuty słodowe i delikatna siarka z zapałek. [4]
      Smak: średnia pełnia słodowa, sporo nut cytrusowych, goryczka średnia w kierunku niskiej, mogła by być wyższa. [4]
      Wysycenie: średnie delikatnie w kierunku wysokiego, dobre, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: całkiem ładna grafika nawiązująca do Big Cyca, pełen skład i komplet informacjo o piwie na kontrze. [4]
      Uwagi: warka do 22.10.2015.

      Moja ocena: [4.1]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 11-05-2015, 22:12.

      Comment

      • bulka_
        Member
        • 08-2011
        • 37

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasno pomarańczowy, przypomina jakieś APA. dość mętne. [4]
        Piana: bujna drobno i średnio pęcherzykowa. [4]
        Zapach: fajny atak cytrusów i trawy cytrynowej, bardzo orzeźwiające. citra robi robotę, ale czuć lekko jabłkiem [4.5]
        Smak: przyjemnie chmielowe, cytrusowe i bardzo lekkie. wyczuwalna, przyzwoita goryczka, która wybija się na tle lekkiego piwa [4]
        Wysycenie: trochę za wysokie, intensywne [4]
        Opakowanie: nic szczególnego, 4 panów z BC, wpada w oko [3.5]
        Uwagi: przyzwoite piwo, o dziwo w Witnicy robi się całkiem pijalne wypusty

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bulka_ Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: przyzwoite piwo, o dziwo w Witnicy robi się całkiem pijalne wypusty
          To Piwna czy Witnica?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            Pewnie chodzi o fakt, że browar w Witnicy ma znane problemy z jakością.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty mętny. [4]
              Piana: Biała, drobna, dość wysoka i dość trwała, ładnie się osadza. Uważam jednak, że "pszenica" powinna pokazać lepszą pianę... [3.5]
              Zapach: Hm... Małżonka twierdzi, że "wali selerem naciowym". Ja nie bardzo potrafiłem zidentyfikować te nuty ziołowe (warzywne?), ale coś w tym jest... [3]
              Smak: Ostry chmiel (chyba o punkt za ostry), zioła jakieś, dalekie tło zbożowe ze szczyptą owoców. [3.5]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Cóż, wiadomo, duże biusty albo się lubi, albo nie... .
              Fajne nawiązanie historyczne do miejscówki na Piwnej. [4]
              Uwagi: Jakoś nigdy amerykańskie wariacje mnie nie przekonywały. Tak jest i tym razem, chociaż gdyby nie ten dziwny zapach pewnie wrażenia byłyby lepsze.

              Moja ocena: [3.4]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładna pomarańczowa barwa, mętne. [4.5]
                Piana: Niewielka ale całkiem długo się utrzymuje. [3.5]
                Zapach: Głównie cytrusy, ale nie jest to aromat zbyt orzezwiajacy. Jest też slodowosc ale brakuje nut typowych dla piw pszenicznych. [4]
                Smak: Zbyt przyciezkawe w smaku. Do tego nieprzyjemna trawiasta i zalegająca goryczka. [3.5]
                Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                Opakowanie: Do mnie przemawia. [4]
                Uwagi: Lubię Big Cyc i czasami do nich wracam, ale do tego piwa już raczej nie wrócę.

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • seblop
                  Member
                  • 03-2015
                  • 35

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny, jasna pomarańcza przyjemny dla oka [4]
                  Piana: Drobnopęcherzykowa, ładnie zdobi szklankę, utrzymała się jednak krótko jak na pszeniczniaka. [3.5]
                  Zapach: Trochę cytrusów i lekki zapach typowy dla pszeniczniaków. [4]
                  Smak: Lekka "pszenica" cyrusy delikatne, dziwna goryczka, która średnio się utrzymuje. Ogólnie fajne doznanie. [4.5]
                  Wysycenie: Wystarczające jak na ten rodzaj. [4.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta z zespołem. [4]
                  Uwagi: Piwo ciekawe do spróbowania, ale czy do powtórzenia to nie wiem.

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółty, mętny. [5]
                    Piana: Ładna, biała, drobna, raczej wysoka i takoż trwała, opadając osadza się na ściankach zostawiając grube wąsy. [4.5]
                    Zapach: Aromat typowy dla citry, przyjemny, cytrusowy, acz nieprzesadnie intensywny. [4]
                    Smak: Goryczka raczej niska, acz zauważalna, cytrusowa, w porządku. Treściwość jest zadowalająca, obecne są słodowe i chlebowe posmaki, ale całości brakuje jak dla mnie charakteru. [3.5]
                    Wysycenie: W porządku. [5]
                    Opakowanie: Od Big Cyca zaczęło się moje świadome słuchanie muzyki i nawet brałem udział w szkole w Mini Playback Show z ich muzyką, więc mam spory sentyment. Do dzisiaj lubię posłuchać Z Gitarą Wśród Zwierząt (najlepszy album jak dla mnie), Golonka Flaki i Inne Przysmaki (moja pierwsza kupiona płyta CD!) czy Wojna Plemników. Ale nie daję 5, bo kapsel bez nadruku [4.5]
                    Uwagi: Całkiem smaczne, lekkie piwo. Sesyjne, raczej nie do delektowania się i mlaskania.

                    Moja ocena: [3.975]

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #11
                      BARWA: Pomarańczowa. Nieprzejrzyste piwo z niemałą ilością osadu drożdżowego w butelce. [4.5]
                      PIANA: Drobnoziarnista,całkiem wysoka,bardzo ładnie obkleja szklankę wewnątrz,pozostaje do końca. [4.25]
                      ZAPACH: Cytrusowy...cytryn i kwaskowatych pomarańczy oraz słodów. [3.75]
                      SMAK: Cytryn i kwaskowatych pomarańczy...trochę zbożowy i minimalnie łodygowy. Goryczka,wyraźna i bardzo długa. Chmiel Citra,wyczuwalny na każdym kroku,co pozwala sądzić,że nie pożałowano go do wyrobu piwa. [4.25]
                      GAZ: Utrzymał się przez cały czas. [3.75]
                      OPAKOWANIE: Jednorazowa butelka z czarnym kapslem. Podoba mi się etykieta z zespołem! Na kontrze podany skład,ekstrakt,IBU. [4]

                      UWAGI: Warka do 22.10.2015,wypite dwa tygodnie po terminie. Bardzo przyjemne,lekkie i orzeźwiające piwo...idealne na lato. Niestety,piłem po sezonie.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        No to ja też piłem warkę do 22.10.15 z tym, że wczoraj, czyli 04.12.2015

                        W aromacie głównie cytryna, pszenica (ale nie banan czy goździk)
                        W smaku lekko wodnista, cierpka i cytrynowa. Goryczka obecna, ale tylko jako wykończenie na finiszu. Rześkie, cytrusowe (cytrynowe)( piwo w sam raz na lato.
                        Taki przeterminowany ciechan pszeniczny z wyraźniejszym chmielem i mniejszą cytrynową kwaskowością

                        Smaczne, ale na obecna porę zbyt wodniste i lekkie. Za 3zł to się opłacało, aby szybko i bez grymasu ugasić pragnienie
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #13
                          W zeszły piątek wypiłem zbunkrowaną butelkę BIG CYCA z datą do 22-go października. Wszystko pokrywało się z tym, co napisałem wcześniej, z wyjątkiem jednego... Piana była kiepściutka, oceniłbym ją na [2], zupełnie nie obklejała szkła, była niziutka i krótkotrwała, aż trudno uwierzyć, że to ta sama warka (22.10.15 1). Na szczęście, przyjemny smak i ładny, intensywny zapach zrekompensował mi wyżej wymieniony mankament. Ciekawe czy będą kolejne warki (?).

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎