Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Wheat India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] Wheat India Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zmętniony pomarańczowo-złoty. [4.5]
    Piana: Średnio obfita, średnio i drobno pęcherzykowa, zostaje w postaci cieniutkiej warstwy i nie oblepia szkła. [3.5]
    Zapach: Mocno wymixowany, amerykańskie chmiele w postaci słodkich cytrusów wymieszane z drożdżami pszenicznymi i goździkami, ogólnie dość słodko, po lekkim wymieszaniu piwa czuć zgnite jajo. Całość jest na niezwyt wysokim poziomie intensywności. [2.5]
    Smak: W smaku nie czuje żadnych cech piwa pszenicznego, może jedynie szczątkowe goździki, piwo mocno kwaskowate i ciężko odczuć jakikolwiek inny smak, goryczka grejpfrutowa i dość wysoka, zostaje na długo. [2.5]
    Wysycenie: W porządku. [4.5]
    Opakowanie: Całkiem ładna, zawiera wszystkie informacje, goły kapsel. [4]
    Uwagi: Jedno z najsłabszych piw jakie ostatnio piłem.
    Aromat niby w porządku dopóki nie pojawia się zgniłe jajo...
    W smaku nie ma kompletnie nic innego niż kwaskowatość i goryczka z amerykańskich chmieli

    Moja ocena: [2.875]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno pomarańczowy, mętny. [3.5]
      Piana: Początek średnia /nie bardzo chętna do wstania/ na dłużej cienka warstewka z wyspami. Trochę na szkle zostaje. [3]
      Zapach: Orzeźwiająco cytrusowy, potem z lekką Belgią /to chyba to "zgnite" jajo co poprzednik zgłaszał/ Lepsza ocena bo lubię /może być i przypadkowo / [4]
      Smak: Bardzo słodkie, słodko egzotycznie owocowe, goryczka raczej mała /72 IBU miało być! tylko z czego?/ Jest faktycznie też jakaś drożdżowość. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [3.5]
      Opakowanie: Proste, blue neon, kapsel biały golas. [3.5]
      Uwagi: Alko 6,3% obj. z 15,5* Plato. Trochę za słodkie ale wypić się da. Sesyjnie nie polecam.

      Moja ocena: [3.625]
      Attached Files
      Last edited by Javox; 07-06-2015, 16:46.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnobursztynowy, lekko mętny. [4.5]
        Piana: Dość wysoka, ale niezbyt trwała. [4]
        Zapach: Cytrusowy, dość mocny. [4.5]
        Smak: Cytrusowy, pestkowy, posmak mchu/trawy, lekko zgniły. Goryczka dość wysoka, cytrusowo-pestkowa. [4]
        Wysycenie: Średnia. [4]
        Opakowanie: Standardowe dla Wrężla, kapsel markowy. [4.5]
        Uwagi: Nawet niezłe, ale zdominowane głównie przez chmielowość i goryczkę. Czuć nieprzyjemny posmak Equinoxa, ale nie jest zbyt silny, lekko zgniły i mszysty. Alkoholu nie czuć, nie jest specjalnie orzeźwiające, ale całkiem niezłe.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • Marchi
          Senior
          • 12-2006
          • 130

          #5
          Piwo sporych kontrastów, które jednak w ostatecznym rozrachunku nie wychodzą mu na plus. Etykieta schludna, ale ja akurat nie lubię tej nowej linii Wrężela. Wolałem stare ety, te pogardzane przez większość. Tyle fajnie, że jakość papieru w czołówce polskiego kraftu. Co dalej - przepiękna barwa i mizerna piana. Niezły zapach (słodkie owoce tropikalne, nie cytrusy), ale tępawy smak i zalegająca goryczka. Szkoda. To dopiero moje drugie zetknięcie z tym kontraktowcem i choć WIPA jest lepsza niż DIPA, to póki co nie wygląda to kolorowo.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
            Piana: Ładna, wysoka, zbita, raczej trwała, bielutka, opadając zostawia na ściankach ładną firankę. [4.5]
            Zapach: Wprost z butelki był wprost fenomenalny, po przelaniu jest nieco słabszy. Przyjemny, cytrusowo-żywiczny, żadnych obcych nut, wszystko na swoim miejscu. [4]
            Smak: Mocna goryczka szybko skontrowana wyraźnym posmakiem słodowym i orzeźwiającą, owocową nutą. Piwo wyraźnie cytrusowe w charakterze, tej "pszenicy" jest tutaj niewiele, ale nie jest to zarzutem; piwo zbalansowane, chociaż raczej dla miłośników mocniejszej goryczki. Treściwe. [4.5]
            Wysycenie: Nieco wyższe by mi bardziej pasowało. [4.5]
            Opakowanie: Jak pozostałe Wrężele. [4]
            Uwagi: To jest trzecie piwo z tego browaru, które piję w tym tygodniu, i trzecie, które mogę z czystym sumieniem polecać dalej. Wrężel awansuje w mojej głowie do czołówki polskich browarów.

            Moja ocena: [4.325]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Kolor pomarańczowy/złocisty, zmętniony. Piana jasna z drobnych pęcherzy nie utrzymała się długo i opadła do minimalnej warstwy.
              W aromacie silny zapach chmielowy – cytrusów i owoców, który przykrywa bazę słodową – pszeniczną. Gdzieś z tyłu dochodzą klasyczne dla weizena zapachy w stylu banan i goździk. Smak też opanowany jest przez chmielowe nuty – owoców tropikalnych, swojskich typu morela, ale są też nuty ziołowe, co chyba jest sprawką słynnego już chmielu equinox. Wyraźniejsze są słody – z kwaskowym posmakiem na czele. Z czasem degustacji goryczka (poziom raczej średni niż wysoki) przechodzi w bardziej wytrawną (grejpfrut). Wyraźne są tez nuty drożdżowe. Wysokie dość wysycenie plus ponad 6% alko potęguje szczypanie na obrzeżach języka.
              Mikst ameryki z pszenicznym piwem wyszedł pozytywnie i był dla mnie ciekawą odskocznią od klasycznego AIPA.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Warka do 23.12.2015 i właściwie mógłbym powtórzyć to samo, co napisałem o tym piwei wcześniej. A kosztowało 5,49, w Tesco.

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty. Zamglony [4]
                  Piana: Obfita, sztywna i imponująco trwała. Opada powoli, a na ścianach zostaje pokaźna warstwa. Wygląda to fajnie [4.5]
                  Zapach: Pierwsze wrażenie to, że za mało intensywny. Aromat jest słodki, wyraźnie owocowy. Czuć cytrusy i słód pszeniczny. I tyle [3]
                  Smak: Goryczka porządna (deklarowane 72 IBU). Grejpfrutowa, długa, na finiszu lekko zalega. Na kontrze wyraźna słodkość (cukier w składzie?). Mocna goryczka walczy tu ze słodyczą. Poza tym za dużo się nie dzieje. Nie zachwyca ta kompozycja. Do tego po ogrzaniu wyłazi lekko alko [3]
                  Wysycenie: Dość niskie, raczej pasuje [4.5]
                  Opakowanie: Etykieta w porównaniu do powyższego zdjęcia nieco się zmieniła, jest zielona. Dość ładna, dużo info odnośnie składu i parametrów. Ujdzie [4]
                  Uwagi: Data na ecie: 12.01.2017

                  Moja ocena: [3.325]
                  Last edited by chechaouen; 29-12-2016, 20:31.

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: pomarańczowy, mętny. [4.5]
                    Piana: wysoka, drobna, gęsta, średniotrwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                    Zapach: średnio intensywny, cytrusy, owoce tropikalne, w tle lekko słodowy. [4]
                    Smak: mocna, przyjemna w piciu goryczka, owoce, zioła, lekki słód. Piwo jest średnio treściwe, dobrze pijalne i smaczne. [4]
                    Wysycenie: średnie. [4]
                    Opakowanie: kapsel firmowy, prosta, ładna etykieta, podane mnóstwo informacji, nawet temperatura fermentacji. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, mętny [5]
                      Piana: Bardzo mała, lecz delikatnie oblepia szkło [3]
                      Zapach: Cytrusy, grejpfrut, słodkość [4.5]
                      Smak: Cytrusy, iglaki, żywica, grejpfrut, goryczka średnia w stronę wysokiej będzie to IBU: 72 trochę przykryta słodyczą, uwielbiam tą goryczkę, treściwe, goryczka utrzymuje się długo na podniebieniu [4.5]
                      Wysycenie: Srednie, poprawne [5]
                      Opakowanie: Podoba mi się, opis dokładny, kapsel firmowy [4.5]
                      Uwagi: UWAGI:

                      Warka: 10.08.2018

                      Ekstr. 15,5 Plato
                      Alk. 6,3% obj.
                      Goryczka: 72 IBU

                      SKŁAD:
                      Woda; Słody jęczmienne: Pale Ale
                      Słody pszeniczne: pszeniczny jasny; Cukier
                      Chmiel: Columbus, Citra, Equinox
                      Drożdze: US-05

                      Bardzo dobre Piwo, piję z przyjemnością, dobrze nachmielone , treściwe.
                      Jak dla mnie wspaniała goryczka.

                      Polecam.
                      Pozdrawiam

                      Moja ocena: [4.4]
                      Attached Files
                      Last edited by slyboots; 22-12-2017, 00:17.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Termin 19.08.24, pite 18.10.27.
                        Kolor lekko zamglony, bursztynowy. Piana écru, początkowo obfita z drobniutkich i średnich pęcherzyków, opadła, pozostawiając trwały ślad na szkle.
                        Aromat intensywny chmieli nowofalowych: owoce tropiku, słodsze oraz cytrusy, do tego szczypta żywiczno-iglastych nut. Poszło też karmelkiem i …masełkiem, na szczęście się szybko ulotniło.
                        Smak zbalansowany. Jest baza słodowa z karmelkiem na czele, którą kontruje intensywna goryczka w nucie cytrusowo-iglasto-żywicznej tylko na chwilę zalegająca. Całość uzupełnia wysokie wysycenie i minimalna alkoholowość.
                        Piwo spełnia standardy AIPA, przy tym jest pijalne i …smaczne.

                        Comment

                        • ametalia
                          Junior
                          • 10-2018
                          • 1

                          #13
                          czesc

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎