Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bazyliszek, Koko bongo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bazyliszek, Koko bongo

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak na Black IPA nieco zbyt rubinowe, brakuje tej czerni trochę. [3.5]
    Piana: Grube pęcherze, szybko opada, wysoka, jednak nietrwała, ładnie osiada na ściankach [3.5]
    Zapach: świetny, całkiem intensywny zapach granatu, melona, czerwonych owoców, cytrusów, a z drugiej strony ciemnej czekolady i kawy, nut palonych brak. Bardzo ładna kompozycja aromatyczna [4.5]
    Smak: Piwo zgodnie z nazwą jest bardzo sesyjne, jednak nie wodniste, goryczka raczej na poziomie średnim w kierunku niskiego, na pierwszym planie akcenty kawowe, czekoladowe, ciemny karmel, wszystko uzupełnione nutami granatu, cytrusów - bardzo udana kompozycja smakowa [4]
    Wysycenie: Na średnim poziomie, pasuje do sesyjnego charakteru piwa. [4.5]
    Opakowanie: Plakietka na kranie, typowo lekko-psychodeliczna jak to u tego browaru. [4.5]
    Uwagi: Piwo było nalewane z Randalla wypełnionego m.in. pomarańczami, granatami i białą czekoladą, jednak barman twierdził, że nie wpłynęło to istotnie na smak piwa, więc mimo wszystko oceniłem artomatem. Faktycznie jest chyba drobny problem z dostępnością piw tego browaru, skoro tak dobre piwo nie doczekało się jeszcze żadnej oceny.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      #3
      Twarzy nie wykręca, ani wodniste, ani pełne, czuć paloność i ciemne słody, goryczka raczej średnia, ogólnie smaczne. Dodatków nie czułem.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
        Faktycznie jest chyba drobny problem z dostępnością piw tego browaru, skoro tak dobre piwo nie doczekało się jeszcze żadnej oceny.
        Dostępność jest, w obu warszawskich Piw Pawiach zazwyczaj jest na kranach 12-15 gatunków piw z tego browaru. Poza stolicą w głównych miastach niestety tylko po 2-3. No i nie ma butelkowych co z pewnością niektórym utrudnia dostęp. Ale drugiej strony patrząc, wszystkie Bazyliszki jako niefiltrowane i niepasteryzowane, są zawsze świeże, nieumęczone hurtowniami, sklepami, a co za tym idzie pozbawione niekorzystnych wpływów (temperatury, przechowywanie itp.).
        A że ocen mało? Ja piłem jak dotąd wszystkie i w 98% były dobre a nawet bardzo dobre. Jednak jak już człowiek idzie do multitapu to raczej nie robi zdjęć i nie pisze z notatnikiem w ręku, a raczej rozmawia o danym piwie z współbiesiadnikami lub barmanami.

        Comment

        • yoda79
          Senior
          • 01-2013
          • 861

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          A że ocen mało? Ja piłem jak dotąd wszystkie i w 98% były dobre a nawet bardzo dobre.
          U mnie to samo, praktycznie nie zaliczyłem żadnej wtopy z tym browarem. Jak ktoś chce w domu wypić to na wynos ceny piw od Bazyliszka naprawdę ok.
          Koko Bongo o którym mówimy bodajże 6 zł.

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            Dostępność jest, w obu warszawskich Piw Pawiach zazwyczaj jest na kranach 12-15 gatunków piw z tego browaru. Poza stolicą w głównych miastach niestety tylko po 2-3.
            No właśnie nie wszyscy mieszkają w stolicy Inna sprawa, że nie twierdzę, że to wada - to właśnie tego typu browary można uznać za "regionalne" i dostępne głównie w regionie macierzystym. A że przy okazji są świetne, top tylko plus dla regionu Tak właśnie powinna chyba wyglądać scena rzemieślnicza.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎