Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Staropolskie Lekkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Staropolskie Lekkie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoto z przebłyskami miedzi, klarowne [5]
    Piana: piana jak się patrzy [5]
    Zapach: Orzeźwiający, kwiatowy, lekki chmiel, "lekkie" zobowiązuje. W nucie dolnej nieśmiało biszkopty i kwiaty [3]
    Smak: dość lekkie, nawet za lekkie, ale przynajmniej troszkę chmielone. Brakuje pełni, ale jest ta osławiona sesyjność. W pierwszym rzędzie kupowałem dla patentu, więc nie jestem rozczarowany. [2.5]
    Wysycenie: norma [3]
    Opakowanie: pomieszanie z poplątaniem, na froncie Wawel z XVI, gdzieś na krawatce browar regionalny i data wskazująca na wiek XIX, z tyłu Władziu Łokietek, bełkot o tradycji, jakoś nie pamiętam, żeby w Średniowieczu pijano bezalkoholowe lager'y, a na deser Dystrybucja Pomorze... [2]
    Uwagi: W Almie, kupowane głównie dla patentu.

    Moja ocena: [3.05]
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, piwo nie jest klarowne. [3.5]
      Piana: Średnio trwała, z grubymi bąblami. Ślad na szkle nikły, ale jest 3 cm czapa i ona jest najlepsza. [3.5]
      Zapach: Owocowy w nawet pozytywnym sensie, trochę chmielowy i słodowy. Jest też wyraźny mokry karton, który wręcz męczy i przebija Połczyn. [2.5]
      Smak: Piwo w nazwie Lekkie, ale nad wyraz słodowe i pełne z goryczką małą, ale jednak wyczuwalną. W miarę picia dochodzi do głosu karmel. Z zatkanym nosem pije się lepiej. [3.5]
      Wysycenie: Po otwarciu piwo mi wystrzeliło i mam teraz jak mawiał Kamil Durczok upie...lony stół, a nawet trochę ściany. Później jakoś gaz mi się ustatkował. [2]
      Opakowanie: Krachla, jak inne z tej serii. Na kontrze trochę historii i wzmianka o Władysławie Łokietku. Nie podano składu. [3]
      Uwagi: Da się to wypić, ale piwo jest za drogie i kabłąkowe zamknięcie nie wystarczy. Lud pracujący miast i WSI tego nie kupi. Są tańsze i lepsze piwa. Data piwa do 20.04.2016.

      Moja ocena: [3.05]
      Last edited by DariuszSawicki; 02-06-2015, 20:14.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎