Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bazyliszek, Cud nad Wisłą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bazyliszek, Cud nad Wisłą

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno-zółto-pomarańczowy, mętne [5]
    Piana: obfita tylko po nalaniu, szybko opada do niecałego, 1 cm kożuszka, oblepia szkło małymi smugami [4]
    Zapach: słodowo-cytrusowy, niezbyt intensywny [3.5]
    Smak: dominacja oczywiście goryczki, ostrej, iglasto-trawiastej, która skutecznie zabija fajne cytrusowo-zbożowe akcenty, do tego goryczka zalegająca i to dość długo, samo piwo pełne, treściwość umiarkowana [3.5]
    Wysycenie: za duże trochę idzie tego gazu nosem [3.5]
    Opakowanie: kupione z nalewaka do PET-a w Alkoszopie, 15 zł za 1l, etykieta tylko sklepowa z pisaną ręcznie nazwą piwa [2.5]
    Uwagi: Nie mój klimat, goryczkę lubię ale nie spędzającą sen z powiek

    Moja ocena: [3.575]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: pomiędzy słomkowym a złocistym, lekko zamglony [4]
      Piana: początkowo obfita, ze średnich i drobnych pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy. [3]
      Zapach: wybitnie cytrusowo-owocowy i …lekko trawiasty. Limonka, skórka pomarańczy, grejpfruta, dalej owoce tropiku: pomarańcza, mango. Czuć też nuty kwiatowe i na finiszu trawiaste oraz nieco karmelku od bazy słodowej. Całość o niskiej raczej intensywności. [3.5]
      Smak: początkowo zboże i karmelek od słodów, który szybko zakrywa nuta cytrusowa i kwasek na finiszu. Kontra goryczkowa w nucie ziołowej i cytrusowej wskazuje na więcej niż 22 IBU. [4]
      Wysycenie: powyżej średniego - optymalne. [5]
      Opakowanie: ładna eta, b.dobre info na kontrze. [4.5]
      Uwagi: Przyjemne piwo w stylu, po wytrawnej stronie mocy.

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Jak ładna eta, to właściwy temat jest tu : https://www.browar.biz/forum/showthr...BBazyliszek%5D
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎