Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thornbridge, Cocoa Wonderland

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Thornbridge, Cocoa Wonderland

    styl: porter
    alk. 6,8%

    "Cocoa Wonderland" to nazwa sklepu i kawiarenki z czekoladowymi łakociami prowadzonej przez dwie sympatyczne dziewczyny w Sheffield. Obie, oprócz tego, że uwielbiają czekoladę, bardzo lubią piwo, zwłaszcza z pobliskiego Thornbridge. W tym roku "Cocoa Wonderland" obchodzi, podobnie jak browar, rocznicę 10-lecia swojego istnienia i w związku z tym dziewczyny wpadły na odważny pomysł i zaproponowały browarowi uwarzenie specjalnego czekoladowego piwa. Nie ukrywały, że zależało im trochę na przekonaniu do dobrego piwa przedstawicielek swojej płci, które zazwyczaj chętniej sięgają po wino czy koktajle. Rob Lovatt, główny piwowar w Thornbridge, zaproponował mocnego portera z dużym dodatkiem czekolady. Obie dziewczyny, Kate i Anne, czynnie uczestniczyły przy warzeniu piwa, które miało miejsce w październiku ub. r.

    BARWA: ciemnobrązowa z wyraźnymi rubinowymi przebłyskami
    ZAPACH: czysta mleczna czekolada bez żadńych dodatków, ani pralinowo-owocowych, ani palonych... nic, sama intensywna słodycz (przez to nieco zbyt nużąca), trochę jak z taniego piwa aromatyzowanego
    SMAK: intensywnie czekoladowy, od początku do samego końca, ale bez ulepkowatej słodyczy, kojarzonej z piwami aromatyzowanymi; słodycz bardziej kojarzy się tu z mlekiem, laktozą, a smak czekolady obecny jest w postaci głębokich nut czystego proszku kakaowego, jest też lekka kwaskowatość i paloność oraz wyraźna ziemista kontra chmielowa w końcówce; dobre, dopracowane piwo, choć jak dla mnie zbyt intensywnie czekoladowe
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Tak jak pisał Dreamer aromat niemal wyłącznie czekoladowy. I to takiej czekolady typu milka mleczna - obrzydliwie słodkiej i sztucznej.
    Smak czekolada, kakao. Dość mocna kwaskowość. Goryczka choć delikatna to dobrze uwypukla ją wytrawna końcówka.

    Dobre ale może spotkać się z zarzutem, że jest to lepsza wersja Magnusa Czekoladowego od Jagiełły

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Aromat - rzeczywiście głównie czekolada i na początku jak pisał Leona, potem jest ciut paloności, ale generalnie słodko
      Piana - u mnie niższa niż u Dreamera, trwała, kremowa
      Barwa - bardzo ciemny brąz, pod światło trochę rubinowe
      Wysycenie - łagodne, ciut podszczypuje
      Smak - czekolada raczej mleczna, ale bez słodyczy, ciut owocowego kwasku kojarzącego się mi z czarnymi jeżynami, finisz kakaowo - lekko goryczkowy, lekko rozgrzewa
      Treściwość - pełne

      Trochę jednowymiarowe, smakowo jednolite piwo. Deserowe ale bez słodyczy.
      Nie każdemu może odpowiadać, ale mi bardzo smakuje. Jest bardzo dobrze pijalne,
      na jesienny wiatr i deszcz za oknem w sam raz!

      A tu wspomniane dziewczyny z Sheffield i ich wonderland:

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎