Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Czarna Wołga

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Czarna Wołga

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrunatny, zamglony. [4]
    Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi i opada. [3.5]
    Zapach: intensywne aromaty, czekolady, kakao i kawy [4.5]
    Smak: piwo dość pełne, sporo nut ciemnych, kawy, czekolady, lekka kwaśność od palonych słodów, delikatna słodycz, goryczka niska, kawowa. [4.5]
    Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: ładna grafika, brakuje trochę pełnego składu. [4]
    Uwagi: warka do 11.07.2015.

    Moja ocena: [4.35]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 19-05-2015, 17:34.

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny z brązowymi refleksami, dość klarowne. [4.5]
      Piana: Beżowa, obfita, dość drobno zbudowana, trwałość przyzwoita, ładnie zdobi szkło. [4.5]
      Zapach: Dość intensywny, zdecydowanie kawowy w tym "zwykła" kawa i zbożowa. Bardzo przyjemny. [4.5]
      Smak: Niezbyt wytrawne, mocno palone, intensywnie kawowe, wyraźnie gładkie. Goryczka jak na stout całkiem konkretna ziołowo, palono, kawowa. [4]
      Wysycenie: Niskie, prawie brak. [4]
      Opakowanie: Nie zachwycają mnie osobiście etykiety Artezana, nie są też złe. Standardowo niestety brak pełnego składu. [4]
      Uwagi: Warka z datą do 11.07.2015. Solidne, smaczne i wyraziste w smaku piwo.

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Wujas
        Gość
        • 11-2014
        • 267

        #4
        Mimo, że bardzo lubię stouty, to ten mnie niczym nie zaskoczył, ani nie przekonał do siebie.
        Nuda.

        Comment

        • jaw7
          Senior
          • 10-2012
          • 173

          #5
          przed chwilą wypity i rzeczywiscie tylko poprawny ocena 3,5/5

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Początkowo wysoka, ale błyskawicznie opada niemal do zera. Beżowa. [4]
            Zapach: Kawowy, lekko palony. Po ogrzaniu maślany. [3]
            Smak: Kawowy, czekoladowy, aksamitny, niska palona goryczka, lekko winne. Po ogrzaniu coraz bardziej mleczne, maślane i żelaziste... [3]
            Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
            Opakowanie: Ładne, ale ten obrazek trochę zbyt ciemny. [4]
            Uwagi: Gdybym wypił je w 5 minut, to ocena byłaby dużo wyższa... Ale niestety miało możliwość ogrzania się i wylazł z niego paskudny diacetyl i niezbyt mocna żelazistość Szkoda, bo początkowo bardzo mi smakowało. Warka do 11 07 2015.

            Moja ocena: [3.275]

            Comment

            • yassmen
              Senior
              • 11-2012
              • 288

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zbełtana mocna kawa. Niemal nie przepuszcza światła. Pod żarówką rubinowe refleksy. [4.5]
              Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, beżowa. Ładnie się utrzymuje przez cały proces opróżniania szklanki. [4.5]
              Zapach: Kawa zbożowa, słody palone, lekka wędzona śliwka. [3.5]
              Smak: Kakao, gorzka czekolada, wędzona śliwka, musująca winna cierpkość. Znakomicie pijalne, sesyjne. Żałowałem, że nie mam pod ręką kolejnego. [4.5]
              Wysycenie: Niewysokie. OK. [4.5]
              Opakowanie: Nie powala. Podstawowe info jest, ale moja kontretykieta była podarta, a ogólny design mocno taki sobie. [3.5]
              Uwagi: Pierwszy raz spotkałem się z butelką piwa nalaną pod sam kapsel. Chwali się.

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • cyoorka
                Senior
                • 03-2007
                • 338

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrunatne, klarowne. [4.5]
                Piana: Obfita, drobna, gęsta. Opada powoli. [4]
                Zapach: Palony, ciasta czekoladowego, lekko zbożowy, kawowy. [4]
                Smak: Dosyć pełne, aksamitne, gładkie, raczej wytrawne, palone, z posmakiem kawy zbożowej. Dobrze dobrana goryczka na średnim poziomie. [4.5]
                Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
                Opakowanie: Ładne. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.25]

                Comment

                • GreenFox
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 273

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, lekko opalizujący, bardzo ładnie się prezentuje [5]
                  Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, wysoka, długo się utrzymuje i ładnie oblepia ścianki [4.5]
                  Zapach: Na pierwszym planie akcenty orzechowe, czekoladowe, delikatna owsianka, w tle paloność, jednak główne nuty należą do orzechów - całkiem ładnie, ale trochę bardziej w aromacie przypomina to brown ale niż stouta, po ogrzaniu niestety wychodzi delikatna siarka typu jajecznego, jednak na tyle ulotna, że nie przeszkadza w odbiorze piwa [4]
                  Smak: W smaku piwo wytrawne, wrażenie ciała zapewnia lekka aksamitność struktury od owsa, na pierwszym planie znowu akcenty orzechowe, dalej lekko palone, kawowe, piwo delikatnie kwaśne, sprawia wrażenie lekko wodnistego, goryczka niewielka ziemista, palona, ładnie kontruje słodycz - ogólnie smak jest całkiem przyjemny [4]
                  Wysycenie: Niewielkie, ładnie komponuje się z aksamitną strukturą piwa, pasuje do stylu [5]
                  Opakowanie: Ciężko stwierdzić, ponieważ pite w knajpie, bez żadnej etykiety na kranie [4]
                  Uwagi: Bardzo smaczny stout z delikatnymi wadami (po ogrzaniu) i smakujący chyba trochę bardziej jak brown ale (trochę brakuje wyraźniejszych akcentów palonych) - niemniej jednak warty uwagi i przyjemny w odbiorze

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
                    Piana: beżowa, drobnopęcherzykowa, obfita i trwała [5]
                    Zapach: intensywna kawa, trochę owsianki [4.5]
                    Smak: gęste, gładkie, oblepiające usta, kawowe; paloność nie jest agresywna, goryczka delikatna [4.5]
                    Wysycenie: niskie, odpowiednie [5]
                    Opakowanie: etykieta od strony graficznej świetna, są informacje o piwie, ale niekompletne; goły kapsel [4]
                    Uwagi: Butelka z datą 11.07.2015. Ostatni raz piłem Wołgę rok temu, wtedy byłem zachwycony, teraz uważam, że piwo jest po prostu bardzo dobre. Do powtarzania.

                    Moja ocena: [4.575]

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                      Piana: Obfita, drobne pęcherzyki, oblepia szkło i długo się utrzymuje. [5]
                      Zapach: Cierpkawy. Kawa, ciemne słody. Może niezbyt intensywny ale czysty, klasyczny. [4.5]
                      Smak: Odpowiedni balans wytrawności i słodowej pełni. Czekoladowe, gładkie, zostawiające w ustach posmak ocierający się o wanilię. Goryczka raczej niska ale pasuje. [5]
                      Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
                      Opakowanie: Ładna etykieta, minus za niedokładny skład. [4]
                      Uwagi: Warka 11.07.2015 Dawno nie piłem tak dobrego owsianego stouta.

                      Moja ocena: [4.725]
                      Attached Files
                      Last edited by Dzoshu; 10-07-2015, 22:22.

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny. [5]
                        Piana: Beżowa, drobna, łatwo wzbudzić. [4]
                        Zapach: Palone słody, kawa, zbożowość. [4]
                        Smak: Bardzo wyraźny, kawa zbożowa, palone nuty, . Finisz wytrawny, lekko kwaskowaty. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Fajnie to wszystko wygląda, do tego bardzo dobra jakość papieru. [4.5]
                        Uwagi: Bardzo dobry kawowo zbożowy stout, piło się z przyjemnością.

                        Moja ocena: [4.275]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: No, czarny. [5]
                          Piana: Kurczę. Wczoraj piłem to piwo z beczki, lane przez pompę. Piana była fantastyczna, jakby ktoś na piwie budyń rozlał. Teraz piję piwo butelkowe i piana jest niska i nietrwała. Ledwo jej zdjęcie zdążyłem zrobić. Co zacz? [2]
                          Zapach: Nawet przyjemny, czekoladowo-palony. Ale mało intensywny. [3.5]
                          Smak: Tutaj mam uczucia ambiwalentne. Gdy piłem to piwo w knajpie, to każdy łyk dostarczał mi rozkoszy, z butelki już nie daje tyle przyjemności. Jasne jest smaczne, ale mam wrażenie, że wersja butelkowa jest o wiele słabsza, niż beczkowa. A tak to wiadomo: czekoladowe, trochę kawowe, palone, ale gdzieś brakuje mu tej gładkości, aksamitności i intensywności, którą w tym piwie lubiłem. [4]
                          Wysycenie: Jakby było mniejsze, piwo sprawiałoby wrażenie gładszego. [4]
                          Opakowanie: Skład nie za dokładny, etykieta raczej nie rzucająca się w oczy. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.675]
                          Last edited by WojciechT; 11-10-2015, 19:04.

                          Comment

                          • TomaszM
                            Member
                            • 04-2015
                            • 45

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemno brunatne dochodzące do czarnego, dość klarowne [4.5]
                            Piana: Niskie wysycenie nie sprzyja tworzeniu się piany, ale wystarczy trochę zamieszać piwem by piana się pojawiła. [3.5]
                            Zapach: Czysty. Średnio intensywny, złożony lekko zbożowy, palony, czekoladowy [4.5]
                            Smak: Czysty. Dobre połączenie smaków słodowych lekka karmelkowatość, przyjemna czekolada, łagodna kawa i trochę palności. Goryczka w tym stylu nie odgrywa dużej roli, ale warto by była wyczuwalna w smaku i aromacie. Piwo umiarkowanie gładkie i aksamitne, owies spełnił swoje zadanie, ale przydałoby się go więcej. [4]
                            Wysycenie: Dobre niskie, gdyby było wyższe to łatwiej tworzyłaby się piana. [4.5]
                            Opakowanie: Stylistyka Artezana nie przemawia do mnie, ale na wołgę mogę przymknąć oko, choć nazwa lepiej pasowałaby do RIS-a a nie do łagodnego stoutu owsianego [4]
                            Uwagi: Jestem miłośnikiem stoutów owsianych i mam trochę wygórowane wymagania do tego stylu. Ocenę wołgi robiłem w porównaniu do mojego piwa domowego, z którego jestem zadowolony. Wprawdzie całościowo piwo Artezana wypada lepiej niż moje, ale też na tym tle bardziej widać kilka małych niedociągnięć w postaci umiarkowanej gładkości braku smaków i aromatów chmielowych

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • Carlo22
                              Senior
                              • 05-2012
                              • 182

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemne, klarowne - typowy stout. [4.5]
                              Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, trwała i ładnie zdobi szkło. [5]
                              Zapach: Palony, bardzo kawowy (bardziej niż niektóre kawowe stouty), pojawiają się także nuty czekolady. Bardzo intensywny aromat i ładny. [4.5]
                              Smak: Podobnie jak w zapachu,. bardzo łagodny i aksamitny stout. Bardzo pijalny, świetny. [4.5]
                              Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
                              Opakowanie: Nie do końca mój styl, ale wykonane bardzo schludnie. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.6]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎