Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Reversal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Reversal

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy nasycony i zmętniony. [4]
    Piana: Kremowa, drobna, wysoka, choć mogłaby być trwalsza... [4]
    Zapach: Słód i chmiel, ślad zbożowy i chlebowy. [4]
    Smak: Chmiel. Sosna. Zioła. Ślad słodu i owoców, ale nienachalny. Kubki trochę zgłuszone... [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Nierzucające się w oczy, wycofane wręcz. Mało czytelne, choć oryginalne. Chyba jednak nie tędy droga... [3.5]
    Uwagi: To nie moja bajka piwna, ale przyznam, że piwo całkiem smaczne.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn, klarowne. [4]
      Piana: Średnie pęcherzyki, oblepia szkło, szybko opada. [4]
      Zapach: Rześki, cytrusowy, multiwitamina. [4]
      Smak: Słodkawy, owocowy. Goryczka średnia w stronę wysokiej, lekko zalegająca, łodygowa. [4]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
      Opakowanie: Całkiem fajna etykieta, dokładny skład. [4]
      Uwagi: Warka 30.10.15 Całkiem pijalne ale niczym się nie wyróżnia.

      Moja ocena: [4]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 01-07-2015, 17:34.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, za bardzo zmętnione. [3.5]
        Piana: Wysoka, trwała, pęcherzyki drobne, pękają powoli. Osad na szkle mógłby być ciekawszy. [4]
        Zapach: Wyraźny, słodowy, cytrusowy z nutką żywicy i chlebka. [4.5]
        Smak: Goryczka duża, cytrusowa i łodygowa. Trochę mało słodu, dobre na upał jak dziś, gorzej zimą. Piwo jest nawet syte, ale wchodzi błyskawicznie. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, może ciut za niskie. [3.5]
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Dzoshu, mi się średnio podoba. Podali chmiele ( Cascade, Citra). Kapsel czarny, goły. [3.5]
        Uwagi: Bardzo smaczne APA, jedno z lepszych jakie piłem ostatnio. Warka 30.11.2015.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
          Piana: Średnia, dość trwała. [4]
          Zapach: Początkowo jak ubite białka, potem cytrusy i susz. Dziwny. [3]
          Smak: Cytrusowa chmielowość, susz kwiatowy, goryczka pestkowa, średnia, ale zalegająca. [3]
          Wysycenie: Średnie/niskie. [4.5]
          Opakowanie: Trochę nie wiadomo o co chodzi, ale wujek Google podpowiada. Fanem hip-hopu nie jestem, obiektywnie trochę nijaka ta etykieta. [3.5]
          Uwagi: Smak dziwny, nie ma w nim nic "amerykańskiego", dałbym sobie rękę uciąć, że było chmielone Sybillą, a tu Citra i Cascade... W dodatku goryczka jest niezbyt przyjemna. Smakuje jak przechmielony PLON z Kormorana

          Moja ocena: [3.275]

          Comment

          • cejot
            Member
            • 11-2014
            • 64

            #6
            E tam, bez przesady, od razu Sybilla albo co innego polskiego. A co, polskie chmiele złe? Jak dla mnie browar nie popełnił lipy, ale za to piwo jest jednowymiarowe, tylko żywica z cytryną i już. Żadnej kontry, żadnych innych posmaków. A zapach ot taki sobie, nie jak dla APA. To nawet Żywiecka APA jest ciut lepsza moim zdaniem. Ogólnie, średnie piwo, ale wypić można.

            Comment

            • Pess09
              Senior
              • 12-2013
              • 284

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn, opalizujący. [4.5]
              Piana: Średnio obfita, średnie pęcherzyki, lekko zdobi szkło. [3.5]
              Zapach: Odrobina akcentów słodowych, aromaty chmieli średnie i w sumie amerykańskich cech nie jest aż tak dużo. [3.5]
              Smak: Lekkie, na początku delikatna słodycz, potem średnia ale dość wyrazista goryczka, niezbyt zalegająca i cytrusowo-łodygowa.
              Pije się przyjemnie ale bez większych doznań sensorycznych. [4]
              Wysycenie: W porządku. [4.5]
              Opakowanie: Średnio podoba mi się design, kapsel golas. [4]
              Uwagi: Lekkie i pijalne lecz bez szału.

              Moja ocena: [3.825]

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny przybrudzony bursztyn. Mętne. Trochę za brudny ten kolor za ciemny i ponury jak na APA [3.5]
                Piana: Mocna strona piwa. Obfita, fajnie sztywna i trwała. Ładnie oblepia szkło [4.5]
                Zapach: Klasyczna całkiem intensywna woń słodkich owoców tropikalnych. Do tego muśnięcie karmelem. Słodkie tropiki zdecydowanie na pierwszym planie. Lasu mało [4]
                Smak: Fajne piwo. Lekkie a zarazem treściwe, jak na APA nawet bardzo. Porządna porcja goryczki dobrze współpracuje z ciałem słodowym, w którym jest sporo słodkich owoców. Goryczka dość długa ale ani trochę nie jest zalegająca, na finiszu bardzo lekka [4.5]
                Wysycenie: Raczej odpowiednie. Niskie w porywach do śrendniego [4.5]
                Opakowanie: Ciekawa etykieta, dość dokładny skład i parametry [4]
                Uwagi: W sumie nic odkrywczego, ale piwo bardzo solidne, warto sięgnąć

                Moja ocena: [4.25]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎