Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łąkomin, Leśny Krecik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Łąkomin, Leśny Krecik

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarne, nieprzejrzyste [5]
    Piana: brązowa, drobna, mocna i zwarta, utrzymywała się bardzo długo, osadzała się na szkle [4.5]
    Zapach: dość intensywny, paloność i czekokada [4.5]
    Smak: pełne, treściwe, wręcz misiowate, dominują palone akcenty, bardzo miłe, w te odrobina czekolady, lekko owsiane akcenty, świetna podbudowa zbożowa [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: pite z butelki, etykieta bardzo adna, firmowy kufel, gadki kapsel [4.5]
    Uwagi: Najlepszy stout w kraju, gratulacje dla piwowara

    Moja ocena: [4.75]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
      Piana: wysoka, brązowa, drobna, średnio trwała, zostawia delikatne ślady na szkle. [4]
      Zapach: średnio intensywny, paloność, czekolada, kawa, lekko owocowy, lekko wyczuwalny alkohol. [4.5]
      Smak: palony słód, czekolada, lekka i przyjemna goryczka. Piwo jest treściwe, kremowe i bardzo smaczne. [4.5]
      Wysycenie: idealne. [5]
      Opakowanie: prosta, ładna etykieta, mało informacji, goły kapsel. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.45]
      Last edited by yaro74; 10-12-2015, 20:10.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny, nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3.5]
        Zapach: Lekki powiew psa po deszczu, kawa i czekolada. [3.5]
        Smak: Suszone owoce, słód, delikatny posmak chmielowy, kawa. [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: W stylu browaru - tradycyjna eta, brak daty przydatności. [3.5]
        Uwagi: Tutaj się z kolegami nie zgodzę. To jest, oczywiście, dobre piwo, ale zdarzało mi się pić lepsze FES-y... Ten gatunek trzyma po prostu bardzo wysokie poziom .

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Ciekawa uwaga" "lekki powiew psa po deszczu". Tez chciałbym to wyczuć, ale moje powonienie nie jest chyba zbyt subtelne,. skoro nawet po ogrzaniu wyniuchałem tylko typowo stoutowe nuty, z czekoladowo-kawowymi akcentami. W smaku podobnie. Generalnie fajny stout, tak jak inne piwa z Łąkomina, co najmniej poprawne, choć to mało powiedziane.
          W każdym razie wiadomo, czego się można spodziewać, a to już dużo. Wysycenie niewielkie, piana obfita, czerń nieprzejrzysta. Fajne kawowo-palono-lekko kwaskowe nuty.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno-brązowy, wpadający w czerń, nieprzenikniony [4.5]
            Piana: beżowa z drobnych pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy na powierzchni lekko dziurawiła [4]
            Zapach: zdominowany przez palone i ciemne słody: kawa i czekolada z kakałem. Dochodzi do tego trochę karmelku i prażonego zboża. Ledwie wyczuwalna nuta chmielowa. [4]
            Smak: dominuje kawa z czekoladą, nieco słodzona akcentami zbożowymi i karmelkowymi. Kwasek na finiszu minimalny. Goryczka głownie palona za sprawą słodów palonych plus ziołowość od chmielu. Do tego trochę alkoholowości [4.5]
            Wysycenie: Wysokie - optymalne [4.5]
            Opakowanie: Prosta czytelna etykieta i dobre info na kontrze. [4.5]
            Uwagi: Ciało spore pewnie za sprawą wsadu płatków jęczmiennych.
            Bardzo dobry FES uwarzony na terenie okupowanym przez reżim III RP.

            Moja ocena: [4.275]

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Bardzo dobry FES uwarzony na terenie okupowanym przez reżim III RP
              A jakbyś to troszkę rozwinął
              Last edited by fidoangel; 17-09-2017, 16:56.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                A jakbyś to troszkę rozwinął
                Układ magdalenkowy, tak w skrócie.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Kolejne podejście. Bardzo "misiowaty" stout, tak mógłbym powiedzieć patrząc na parametry, ale to ciało jest kontrowane przez solidną garbnikową fakturę. Równie solidna goryczka rywalizuje tu z lekko kwaskowatymi, wytrawnymi nutami. Aż wyciąga ta wytrawność jakieś żołądkowe nuty. Smak rozchodzi się w ustach i długo zostaje. Do powolnego sączenia.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [4.5]
                    Piana: Drobna, dość krótka [4]
                    Zapach: Kawa, ciemna, w sensie nie-mleczna, czekolada, palony słód, trochę karmelu. Dopiero po ogrzaniu wyszła bardzo fajna nuta cukru trzcinowego zanurzonego w słabej kawie [4.5]
                    Smak: Kawowo-czekoladowy konglomerat wsparty karmelem, palonym zbożem. Goryczka średnia, raczej równoważona przez treściwą strukturę, jednak w końcówce grająca pierwsze skrzypce w kwaskowo-chmielowo-palonym tercecie. Alkohol niewyczuwalny ale dobrze grzejący [4.5]
                    Wysycenie: Dość mocno buzuje, za duże [3.5]
                    Opakowanie: Etykieta z krecikiem tyleż urocza co wzbudzająca zakłopotanie [3.5]
                    Uwagi: Bardzo mi posmakowało a jako, że FESy nie leżą na każdej półce i nie leją się z każdego kranu, to pewnie nieco zawyżyłem ocenę płynąc na fali chwilowego entuzjazmu.
                    Butelka za 10 zł, drogo.

                    Moja ocena: [4.35]

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Zaplątane zdjęcie
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎