Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, [Hulaj Dusza] Urwis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tarczyn, [Hulaj Dusza] Urwis

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: miedziany, delikatnie zmętniony, z lekką zawiesiną chmielową. [2.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała, zostawia trochę śladów na szkle. [3.5]
    Zapach: zdecydowanie przeważa karmel, w tle trochę aromatów chmielowych, cytrusy, żywice. [2.5]
    Smak: tak jak w aromacie, dominuje karmel, słodowość, delikatne melanoidyny, goryczka w kierunku niskiej. [2]
    Wysycenie: średnie, może być. [4]
    Opakowanie: grafika nawet może być, pełen skład i komplet informacji. [4]
    Uwagi: warka do 06.11.2015, ktoś zdecydowanie niepotrzebnie wyrwał się z podawaniem stylu na etykiecie.

    Moja ocena: [2.55]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 17-06-2015, 23:38.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Sorry za lekki offtop tzn nie pisanie o walorach smakowych ale jako kapslarz pragnę zauważyć że na piwie jest kapsel z innego browaru tzn jabłonowskiej Manufaktury. Tak wiem że Tarczyn i Jabłonowo mają tego samego właściciela ale mimo tego wygląda to nieco dziwnie na piwie, jakby nie było warzonego przez niezależny od nich, browar kontraktowy. Spodizewałem się kapsla bez nadruku w tym przypadku ale pewnie piwo jest rozlewane w Jabłonowie (Tarczyn chyba nie ma linii rozlewu) i stąd taki a nie inny.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Niestety piwo ma ten charakterystyczny jabłonowski posmaczek, który mnie odrzuca.

        Comment

        • Crim44
          Member
          • 09-2014
          • 88

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: eeee co jest ciemny bursztyn, miedziany, nie w stylu, choć kolor mi się podoba, opalizujące [3]
          Piana: średnio drobna, powoli schodzi, zostawia koronkę [4.5]
          Zapach: karmel masło iglasto [3]
          Smak: metaaaaaallll, karmel i gorycz lekko grejfrutowa, słabo [3]
          Wysycenie: średnio niskie [4.5]
          Opakowanie: coś tam porysowali, coś ala prl/początek lat 90 styl, kapsel manufaktura piwa, są wszystkie informacje [3.5]
          Uwagi: jak dla mnie to aipa w stylu east coast, dodatkowo są wady,

          Moja ocena: [3.25]

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #6
            Znajomi pili to piwo w wersji beczkowej i metal był nie do zniesienia.

            Comment

            • GreenFox
              Senior
              • 12-2013
              • 273

              #7
              Owszem - żelazo w tym piwie moc olbrzymią posiada Masło niestety też :/ Generalnie niegłupim pomysłem wydaje się oczekiwanie na kolejną warkę z browaru... (w celach zaoferowania szansy poprawy).

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: noo, po pale ale spodziewalem się dość jasnego piwo a ciemnej barwy brązowo-rubinowej [2.5]
                Piana: jasny beż, drobna, gęsta, konsystencjonalna, długo się utrzymuje [4]
                Zapach: dość miły ale słaby, owocowo-zbożowy [3.5]
                Smak: pełne i treściwe, mocna, gorzka, nieprzyjemna i zalegająca goryczka, która niestety psuje całą radość z picia piwa, skutecznie gasi ledwie wyczuwalne owocowe i słodowe nuty, pozostawia nieprzyjemny posmak w ustach, 1/3 niestety zasiliła zlew [3]
                Wysycenie: odrobinę za duże [4]
                Opakowanie: etykieta jest naprawdę tandetna, do tego kapsel jabłonowski, tu przynajmniej wiadomo cóz to jest za browar [2.5]
                Uwagi: Męczące piwo, kolejne z serii dowalić chmielu i sprzedać, piwo bez serca

                Moja ocena: [3.275]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnobrązowy klarowny. [4]
                  Piana: Kremowa, dość drobna, wysoka, całkiem trwała. [4]
                  Zapach: Słód plus karmel kontra chmiel plus zioła. [4]
                  Smak: Konkretna, ściągająca goryczka, posmak suszonych owoców, karmel, delikatna czekolada. Jak na APA to niestandardowy, ale jakoś mi pasuje . [4]
                  Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
                  Opakowanie: Jakiś maziaj jako tło, proste i czytelne liternictwo, niewyszukane logo. Dziwny kapsel, po lekturze wcześniejszych ocen już wiem, dlaczego... [3]
                  Uwagi: To chyba moje pierwsze piwo, sygnowane hulaszczym browarem . Jakoś mi podpasowało i zaciekawiło...

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedziany. Taki kolor to może mieć altbier, a nie APA. [2]
                    Piana: Bardzo ładnie osadza się na ściance szkła, powoli opada. [4]
                    Zapach: Karmelowy, owocowy, ziołowy. Zalatuje mi też trochę żelazem. [3]
                    Smak: Goryczka 64 IBU, trochę za duża i mało przyjemna. Karmel połączony z gorzką pestką i równie gorzkimi ziołami nie zachęca... Ponownie jest coś metalicznego, końcówka zaczyna nawet lekko męczyć. [2.5]
                    Wysycenie: Średnie, może być. [3.5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta, podali jednostki goryczki i koloru oraz pełny skład. Kapsel z Manufaktury Piwnej. [4]
                    Uwagi: Piwo słabe, nie tego oczekuję od APA. Warka 06.11.2015.

                    Moja ocena: [2.925]

                    Comment

                    • wilanowiak1
                      Member
                      • 12-2014
                      • 32

                      #11
                      Żelazo jest nieznośne - nie trzeba testu na skórze robić bo w snaku to jest żelazo o lekkim smaku piwa. Słabizna straszna.

                      Comment

                      • PiVoSH92
                        Member
                        • 05-2015
                        • 82

                        #12
                        Piwo tragiczne, wodniste, żelaziste, jakby lekko skwaśniałe, mimo jeszcze prawie miesiąca do końca daty nie nadaje się do spożycia.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎