Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] 10 hops

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] 10 hops

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, delikatnie zamglony. [4.5]
    Piana: dość obfita, szybko się dziurawi, ale jest w miarę trwała, zostawia trochę śladów na szkle. [4]
    Zapach: średnio intensywny, dominują aromaty chmielowe, cytrusy, tropiki, trochę żywic, lekka cebula, w tle delikatna nuta słodowa. [3.5]
    Smak: średnia pełnia słodowa, wyraźne nuty chmielowe, goryczka, średnia, cytrusowa, lekko zalegająca. [3.5]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: ładna grafika, komplet informacji, [4]
    Uwagi: warka do 15.11.2015.

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 03-06-2015, 10:15.

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłote, klarowne. [4.5]
      Piana: Średniopęcherzykowa, obfita, trwała. Chyba najmocniejszy punkt programu. [4.5]
      Zapach: Kojarzy mi się z lagerem wiedeńskim. Pełnia, słody, lekka chlebowa skórka, może lekka ziołowość. A 10 chmieli ni hu hu. [3.5]
      Smak: Dużo słodowości, delikatnie chlebowych nut. W ogóle jak na 10 chmieli to tu raczej słody graja pierwsze skrzypce. Takie trochę z cyklu: wypij i zapomnij. [3.5]
      Wysycenie: Średnioniskie. [4]
      Opakowanie: Nie wiem o co kaman. Na etykiecie jakieś hinduskie bóstwo żongluje chmielami? Fałszywy trop. Powinien być Adam Słodowy. [4]
      Uwagi: Podobnież: gdzie kucharek sześć, tam cycków dwanaście. A gdzie 10 chmieli, tam piwo ni w pięć, ni w dziewięć.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • PiVoSH92
        Member
        • 05-2015
        • 82

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Metne, ciemnopomaranczowe [3.5]
        Piana: Trwala, ale niska, lacing jest przyzwoity [4]
        Zapach: Slody w ilosci sporej, chmieli na tyle duzo ze taka ich slabosc i zmieszanie powoduja, ze daja malo przyjemne nuty sfermentowanej pulpy owocowej [3]
        Smak: J/w, tylko przyjemna goryczka ratuje to piwo [3.5]
        Wysycenie: Bardzo przyzwoite, srednie [4.5]
        Opakowanie: Info pelne, kapsel bialy, pusty, etykieta... smutna, bo chmiele b. slabo oddaja charakter piwa. Adam Slodowy na pewno bylby lepszy [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.4]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Prawie klarowny bursztyn. [3.5]
          Piana: Na dłużej niepełna obwódka i trochę na szkle. [2.5]
          Zapach: Zioła i słodko. [3.5]
          Smak: Ziołowo lekko gorzkie. Słodkawe, ajpowate też i nie za "gęste". [3.5]
          Wysycenie: Średni. [3]
          Opakowanie: Tym razem nie podoba mi się wcale. [3]
          Uwagi: Zwykłe kraftowe piwo średnich raczej lotów. Mamy takie nasycenie nowości że trzeba się mocno starać by trzymać poziom lub się wybić na oryginalność.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, przejrzysty. [4]
            Piana: Wysoka, trwała, zostaje spory kożuch. [4.5]
            Zapach: Słodowy, cytrusowy, susz kwiatowy. Niezbyt silny. [4]
            Smak: Słodowy, lekko ciasteczkowy, cytrusowo-ziołowa chmielowość i takaż goryczka, niezbyt silna. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Ciekawe, fajna metryczka, szkoda, że kapsel golas. [4]
            Uwagi: Przyzwoite, pijalne piwo, ale nie ma w nim nic szczególnego. Nie czuję użycia 10 chmieli, smakuje jak zwykłe APA. Dobre, nawet orzeźwiające, ale nic poza tym.

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Herbata. Miedziany, klarowne. [4.5]
              Piana: Obfita, drobne i średnie pęcherze. Trwała. [4]
              Zapach: Przyjemny słodki, słodowy, wyraźnie karmelowy. Owoce tropikalne, soczyste słodkie. Lekka nutka ziołowa, herbaciana. [4.5]
              Smak: Wytrawne, zdecydowanie, lekkie pijalne. Goryczka chmielowa nieprzesadzona średnia, lekko łodygowa. Strona słodowa to lekki przypalony karmel. Wysoka pełnia, bo solidnie zapycha. [4]
              Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie, choć potrafi się odbić. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo fajna, nieprzesadzona i jakaś inna niż reszta. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.275]

              Comment

              • mozaic
                Member
                • 06-2015
                • 44

                #8
                partia 08.12.15 - 10 hops..a pachnie (za przeproszeniem) mokrą ścierką ;/

                nie chće operować liczbami - tu coś nie zagrało kompletnie: piana momentalnie opadła.. zniknęła.. w smaku też bałągan - sklep zaufany, więc nie podejrzewam niedociągnięć (dostawa wczorajsza - szybka sprzedaż - zostały 4 butelki)..

                nie mam w tej chwili pod ręką, ale raciborski pils za 1 eur był lepiej "poukładany" niż ta przyjemność.. i znacznie bliżej mu było do zapachu chmielu ;/

                fajna etykieta 10 hops pozwalają łatwo namierzyć piwo wśród innych, ale nie dostrzegam żadnych argumentów przemawiających za ponownym zakupem - przy piotrku z bagien czy byle jakim "doktorem" to.. delikatnie rzecz ujmując nie moja bajka zupełnie..

                za jakiś czas spróbuję z innej warki, nie wierzę, że to miało tak pachnieć/smakować.. póki co wielki znak zapytania

                Comment

                • mozaic
                  Member
                  • 06-2015
                  • 44

                  #9
                  (po językowych wpadkach widać, że przy okazji plącze palce, mea culpa - po edycji tekstu wypadało go jeszcze raz przeczytać zamiast klepać "publikuj" ;/ )

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Herbaciany, klarowne. [4.5]
                    Piana: Drobne pęcherzyki, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
                    Zapach: Żywica, cukierek, suszone kwiaty. Przez chwilę czułem jakiś nieprzyjemny smrodek ale uleciał. [4]
                    Smak: Umiarkowanie słodki, owocowy. Pozostawia tępe odczucie w ustach. Goryczka średnio intensywna, łodygowa. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                    Opakowanie: Dokładne info, ładna przejrzysta etykieta. [4]
                    Uwagi: Warka 15.11.2015 Dość lekkie, pijalne IPA dla tych którzy lubią słodszy wariant.

                    Moja ocena: [3.9]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 21-06-2015, 18:55.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piwo nie jest klarowne. Do okulisty wszyscy powinni pójść.
                      Kolor bursztynowo herbaciany. [3.5]
                      Piana: Pęcherzyki drobne, trzymają się dzielnie na finiszu. Cóż z tego ... piana niska, szybka opada, do szkła lepi się gorzej niż politycy do koryta i ogólnie jest słabo. [2.5]
                      Zapach: Słodowy, trochę siarkowy z lekkim chmielem, ziołowym . [3.5]
                      Smak: Goryczka niska z początku, przyjemna, trawiasta. 10 chmieli, ale wszystkie one delikatnie wprowadzone są z bardzo niską podbudową słodową. Przy końcu picia trawa przemienia się w łodygę, a w ostatnim łyku czuję nawet pestkę. Piwo ma 30 IBU, w ciemno dałbym więcej. [4.5]
                      Wysycenie: Nie za duże i nie za małe. Odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Grafika jak jakieś Hare Kriszna lub coś z okładek płyt zespołu Voivod. Kapsel czarny, goły. Podali rzeczywiście w składzie 10 chmieli i to made in USA. [3]
                      Uwagi: Kolejne smaczne piwo, ale z pianą do poprawy.
                      Warka 08.12.2015.

                      Moja ocena: [3.825]

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Uwagi: Kolejne smaczne piwo, ale z pianą do poprawy.
                        Warka 08.12.2015.
                        Zapach już nie?
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • rgrzech
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 230

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasna złoto, klarowny. [4.5]
                          Piana: Biała, drobno i średnio pęcherzykowa, skąpa i nietrwała. [3.5]
                          Zapach: Masakryczna dawka siarki, cebula + mokra szmata, oraz dwuacetylu. Tragedia! [1.5]
                          Smak: Niestety smak również paskudny. Miks masła, mokrej szmaty oraz ziołowej goryczki. Szkoda się męczyć. [1.5]
                          Wysycenie: Średnie, może być. [4]
                          Opakowanie: Proste, czytelna ... takie sobie. [3.5]
                          Uwagi: 10 hops potwierdziło moje wcześniejsze obserwacje. Birbant nie potrafi warzyć jasnych piw. Ciemniaki mają dobre (a nawet wyśmienite), natomiast ich jasne piwa to totalna porażka. Warka z datą: 08/12/2015.

                          Moja ocena: [2.075]

                          Comment

                          • Marchi
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 130

                            #14
                            E tam. Citra IPA był swego czasu znakomitym piwem (obecnie nie wiem, bo dawno nie piłem), Imperialna wersja również. Single Hop na Mosaicu bardzo zacny.

                            Comment

                            • rgrzech
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 230

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
                              E tam. Citra IPA był swego czasu znakomitym piwem (obecnie nie wiem, bo dawno nie piłem), Imperialna wersja również. Single Hop na Mosaicu bardzo zacny.
                              W/g mnie Citra IPA to przeciętne piwo, Imperialnej wersji nie piłem, Single Hop Mosaic - słabizna.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎