Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - American IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno złoty, jasno bursztynowy, lekko zamglony. [4.5]
    Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, zostawia sporo śladów na szkle. [4]
    Zapach: sporo amerykańskiego chmielu, cytrusy, tropiki, żywice, w tle wyraźny karmel. [4]
    Smak: średnia pełnia słodowa, również lekki karmel, całość skontrowana średnią goryczką o charakterze cytrusowym, żywicznym. [4]
    Wysycenie: średnie, bardzo dobre. [4]
    Opakowanie: grafika i wykonanie całkiem ładne, pełen skład na swoim miejscu, nie trafia tylko do mnie to hasło "Piotrek z bagien". [4]
    Uwagi: warka do 18.10.2015.

    Moja ocena: [4.025]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 03-06-2015, 09:56.

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowe, opalizujące. [4]
      Piana: Drobna, zbita, opada powoli, zdobi szkło. [4]
      Zapach: Owoce tropikalne, grejpfrut, sosna, lekki akcent mlecznych cukierków (połączenie karmelu z diacetylem). [4.5]
      Smak: Treściwe, lekko słodkie, słodowe, od początku mocno gorzkie. Goryczka w odczuciu mocno żywiczna, ściągająca i zalegająca. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4.5]
      Opakowanie: W porządku. [4]
      Uwagi: Generalnie bardzo dobre, trochę przegięta goryczka.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        #4
        Jak dla mnie nic ciekawego, ale jak ktoś lubi AIPA w karmelowo-żywicznym stylu to może sprawdzić.

        Comment

        • Wujas
          Gość
          • 11-2014
          • 267

          #5
          Skrótem: karmel, masło, chmiel nie pierwszej świeżości i na dodatek wszystkim swoim ostatnim piwom nadali tę samą nazwę.
          Brak umiejętności piwowarskich, brak pomysłu; pora się przebranżowić, panowie.

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, lekko mętny Pływają w nim jakieś drobinki - chmiel? [4]
            Piana: Wysoka, ale szybko opada. [4]
            Zapach: Silny, owoce tropikalne i żywica. [4.5]
            Smak: Lekko słodowo-biszkoptowy, cytrusowa chmielowość, owoce, potem cytrusowa (grejpfrut) goryczka, średnia/wysoka, długa. [4.5]
            Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
            Opakowanie: Powtórzę się - z jednej strony dość intrygujące, ale z drugiej nie wiadomo o co chodzi z tym Piotrkiem. Efekt metalizowania wygląda dość śmiesznie na tej zielonej etykiecie. [4]
            Uwagi: Solidne AIPA o czystym profilu, podbudowa słodowa wyczuwalna jedynie na początku. Goryczka dość silna, ale nie jest przegięta, wyczuwalna jest stopniowo, a nie jako jedno uderzenie. Pije się całkiem przyjemnie.

            Moja ocena: [4.375]

            Comment

            • mozaic
              Member
              • 06-2015
              • 44

              #7
              mam w tym roku wyjątkową "jazdę" na amerykański chmiel, gdyż nadrabiam potężne zaległości w temacie - i akurat "zielony piotrek" AIPĄ był mocno wyróżniającą się na plus (a degustowaliśmy ponad 50 piw w tym stylu lata, jak nie więcej) - w kwestii zapachu wręcz pozamiatał bezdyskusyjnie.

              nie wszystkie piwa z piotrkowa podeszły mi stylistycznie, ale akurat ich zielona AIPA to piwo, o które wypytuje i wyczekuje kolejnej warki..


              "Skrótem: karmel, masło, chmiel nie pierwszej świeżości" - to jest idealne zaprzeczenie tego, co znajdowało się w naszych butelkach; wszystkie nasze należały do partii z datą do 18.10.15 - innych nie piłem.
              Last edited by mozaic; 29-07-2015, 19:29.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, lekko zmętniony - widoczne też drobinki chmielu(?) albo drożdży. [4.5]
                Piana: Biała z drobnych pęcherzy opadła do minimalnej warstwy i tak została. [4]
                Zapach: Mieszanka amerykańskich chmieli - cytrusowych, żywicznych i słodkich owoców [4.5]
                Smak: Amerykanskie chmiele w stylu grejpfruta, słodkich owoców i odrobiny ziół plus karmelkowe słody. Idealny balans! [4.5]
                Wysycenie: Średnie do wysokiego [4.5]
                Opakowanie: Metaliczny połysk nieco razi ... [4.5]
                Uwagi: Jedno z lepszych AIPA dostępnych na terenie okupowanym przez reżim III RP.

                Moja ocena: [4.45]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złotobursztynowy, zmętniony, z jakimiś farfoclami. [3.5]
                  Piana: Kremowa, drobna, wysoka, średniotrwała. [4]
                  Zapach: Powiew cebulki, sosna i lekka trawa. [3.5]
                  Smak: Ślad owoców, sosna, chropawa goryczka, lekki karmel. [4]
                  Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                  Opakowanie: Zielona metaliczna eta, mnie nie urzeka nic oprócz jakości. Kapsel browaru. [4]
                  Uwagi: Intensywnie goryczkowe piwo, dla mnie prawie na granicy akceptacji...

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #10
                    Średnio udane domowe IPA. Niby wszystko jest, ale nie gra ze sobą. Szkoda czasu i atłasu.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎