Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Kasztelan Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kasztelan, Kasztelan Niefiltrowane

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Lekko zmętniony złoty. [4.5]
    Piana: Bardzo nietrwała, biała, opadając osadza się na szkle. [2.5]
    Zapach: Właściwie żaden. Miałem nadzieję na aromat drożdżowy, ale wygląda na to, że nie różni się to piwo niczym od zwykłego Kasztelana. [2]
    Smak: Jestem po przejechaniu w szybkim tempie 30 kilometrów na rowerze w pełnym słońcu, a to piwo mi nie "wchodzi". Jest nieco mniej wodniste od przeciętnych koncernówek, to fakt, smak ma też nieco inny - mniej charakterystycznego kwasku, do tego mając na języku to piwo czujemy, że coś tam jest, ale to coś nie jest smaczne. Po prostu. Przypomina niektóre wyroby z Głubczyc - a to nie jest komplement. Jest to jedna z tych rzeczy, które ciężko opisać słowami, gdyż nie jest to żadna typowa wada piwa - to jest po prostu kiepski smak. A w gratisie nieco mokrego kartonu. [2.5]
    Wysycenie: Wysokie, ale bez przesady. [5]
    Opakowanie: Na każdej z butelek z serii najpierw to samo zdanie korpobzdur, potem jeszcze jedno zdanie, ale już dla każdego piwa inne. A etykiety przypominają mi te stare ety Browaru na Jurze - czyli są zwyczajnie brzydkie i ponure. [3]
    Uwagi: E tam.

    Moja ocena: [2.575]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Blady buro-żółto-pomarańczowy. [3]
      Piana: Na początku tworzy się dość duża ale za niedługo mamy dziurawą warstewkę. [2.5]
      Zapach: Alkoholowy słodkawy słód może z nutą drożdżową. Rozpuszczalnik i skórka jabłka. Dawno nie czułem tak wyraźnie rozpuchy! [2]
      Smak: Nie ma smaku, jest gorzkość z czymś syntetycznym. Ostatecznie może coś z kwiatowej słodowości. [2]
      Wysycenie: Średnio i wyżej. [3]
      Opakowanie: Klimaty wiejsko zbożowe... dla mnie może być. Koncern chyba tylko o stronę graficzną dba?! [3]
      Uwagi: No to jest strzał w stopę... pierwsza partia zejdzie /bo nowe/ a reszcie nie wróżę powodzenia. Piwo słabe, już czuję że mnie głowa boli

      Moja ocena: [2.2]
      Attached Files
      Last edited by Javox; 07-06-2015, 14:21.

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Przychylam się do zdania Javoxa. Z trzech pitych "Specjałów" (Chmielowe, Niefiltrowane, Białe) właśnie Niefiltrowane jest najsłabsze i właściwie niczym się nie wyróżnia.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
          Przychylam się do zdania Javoxa. Z trzech pitych "Specjałów" (Chmielowe, Niefiltrowane, Białe) właśnie Niefiltrowane jest najsłabsze i właściwie niczym się nie wyróżnia.
          Czyli nie czytając forum, dobrze kilka dni temu założyłem, żeby tego niefiltrowanego sobie odpuścić :]

          Zaoszczędzone "dwapińdziesiąt" poszło na połowę Black Bossa z Witnicy, któremu daję jeszcze raz szanse
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            Wadliwe, nieprzyjemne.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23793

              #7
              Proszę uzasadniać.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Ewidentnie nieprzyjemny maślano-warzywny zapach, niewyczuwalny chmiel, jak na niefiltra mało mętne, w smaku puste, wodniste i nieprzyjemnie warzywne po raz kolejny. Nieudane każdą miarą.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Słabe piwo, jedyny pozytyw to barwa.
                  Piwo zalatuje siarką, w smaku jakaś chemiczna gorzkość i lekki kwas. Dużo gazu.
                  Kilka godzin temu piłem Kasztelan Chmielowe i było znośne.
                  Nie kupię więcej tego piwa.

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    Niezbyt klawe piwo, nasycone tak, że aż się nieprzyjemnie robi, ja po pierwszym łyku kilka minut musiałem powstrzymywać odruch wymiotny bo tak mnie "zagazowało".

                    Nie lubię takich piw, nie polecam.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złoty, lekko mętny. [5]
                      Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                      Zapach: nijaki, ledwo można coś wyczuć, odrobina słodu, trochę rozpuszczalnika i po ogrzaniu aromat jabłkowy. [1.5]
                      Smak: jakaś dziwna goryczka, lekki kwasek, po przełknięciu pozostaje nieprzyjemny posmak. Piwo jest puste i wodniste. [1.5]
                      Wysycenie: za wysokie. [2.5]
                      Opakowanie: etykieta może być, o kontrze nie ma co wspominać, kapsel z nazwą piwa. [3]
                      Uwagi: Najsłabszy z trzech "Specjałów", nie warto kupować.

                      Moja ocena: [2.05]

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pomaranczowo -żółty, lekko mętny - wizualnie nieciekawy [2]
                        Piana: Obfita, po czasie opada ale zdziwiłem się bo tragedii nie ma [3]
                        Zapach: Słód, słodkość, alkohol, nuty chmielowe, nieprzyjemne wrażenia ogólnie [2]
                        Smak: Kwaskowe, wodniste, mokry karton, słodkawe, alkohol - taki rozpuszczalnikowy, goryczka taka dziwna - minimalna [1.5]
                        Wysycenie: Średnie - poprawne [3]
                        Opakowanie: Brzydkie i nijakie, producent zwyczajnie olał sprawę, w opisie koncernowy bełkot [1.5]
                        Uwagi: Uwagi:

                        Warka: 25,01,2016 13:08
                        LPL02F/210

                        Szkoda słów - po prostu nie polecam. Kupiłem przypadkiem gdyż nie miałem nic innego do wyboru a pragnienie miałem ogromne.

                        Nie kupować ! chyba że nie masz wyjścia tak jak ja i dokonałem zakupu hehehe

                        Pozdrawiam

                        Moja ocena: [1.925]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szkoda słów - po prostu nie polecam. Kupiłem przypadkiem gdyż nie miałem nic innego do wyboru a pragnienie miałem ogromne.

                          Nie kupować ! chyba że nie masz wyjścia tak jak ja i dokonałem zakupu hehehe
                          Polecam wodę. Wyjdzie taniej, zdrowiej i smaczniej

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6124

                            #14
                            Piłem to niedawno i było ciut lepiej...

                            Ale to dalej słodkawy pilsolagerek, zbożowość z nutą chmielu... (i tak zostanie).

                            Ocena: Obleci w chwili specyficznych potrzeb

                            Grafika bez zmian.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎