Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, [Hajer] Rajza do Kalifornii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, [Hajer] Rajza do Kalifornii

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, zmętniony. [4.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, dość szybko opada, zdobi szkło. [4]
    Zapach: bardzo przyjemny, słodki, sporo aromatów chmielowych, cytrusy, tropiki, żółte owoce, lekkie żywice, delikatne nuty słodowe w tle. [4]
    Smak: piwo lekkie, orzeźwiające, niska pełnia słodowa, trochę nut owocowych, chmielowych, goryczka średnia, ale wyraźna, cytrusowa. [3.5]
    Wysycenie: średnie, lekko w kierunku wysokiego. [4.5]
    Opakowanie: grafika całkiem ładna, komplet informacji na swoim miejscu. [4]
    Uwagi: warka do 18.08.2015.

    Moja ocena: [3.85]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 03-06-2015, 10:10.

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bursztyn, nieładnie zmętnione. [3.5]
      Piana: Obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4]
      Zapach: Bardzo słaby amerykański chmiel i wyłażący co chwila dms. [3]
      Smak: Całkiem przyjemny, owocowy. Delikatna grejpfrutowa goryczka. Dość płaskie, wodniste. [4]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
      Opakowanie: Całkiem fajny pomysł na etykietę i dokładny skład. [4]
      Uwagi: Warka 18.08.15 Piwo poniżej średniej jeśli chodzi o tą półkę cenową.

      Moja ocena: [3.625]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 22-06-2015, 23:27.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, zmętniony. [5]
        Piana: Raczej wysoka i raczej trwała, ładna, biała, drobna, zostawia wąsy na szkle. [4]
        Zapach: Przyjemny aromat amerykańskich chmieli, dużo górnofermentacyjnych owoców, w porządku. [4]
        Smak: Goryczka iglasto-ziołowa, średnia w kierunku wysokiej, ale nie przykrywa trochę ciasteczkowej słodowości. Niemniej piwo raczej wytrawne. Posmak owocowy. Przyjemne w odbiorze. [4]
        Wysycenie: Nieco wyższe by być mogło. [4.5]
        Opakowanie: Lokalny patriotyzm zawsze na plus, a mój, śląski, w szczególności. Etykieta mocno hipsterska, bardzo mi się podobają wstawki po śląsku na kontrze. Szkoda, że kapsel nie ma jakiegoś fajnego motywu. [4.5]
        Uwagi: Spoko.

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Niezbyt mocna odstała herbata, lekko zmętniona. [4]
          Piana: Biała, wysoka, strzępiasta, trwała. [4.5]
          Zapach: Zioła i owoce tropikalne. Tego się należało spodziewać . [4]
          Smak: Ziołowo-chmielowa goryczka, ładnie stonowana i skontrowana posmakiem owoców. [4]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Zawsze lubiłem gwarę śląską, a tutaj (prawie) wszystko jest dwujęzyczne. Tło ety cytrynowożółte, podobnie jak goły, ale dopasowany, kapsel. Wysoka staranność wykonania. [4.5]
          Uwagi: Piwo w swej kategorii naprawdę porządne.
          Dawno nie piłem tych hamerykanów i się stęskniłem .

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • kranu
            Member
            • 03-2012
            • 76

            #6
            Piwko z moich okolic więc bałem się braku obiektywizmu.
            Ale mój egzemplarz słaby.. przegazowany i mało goryczkowy. Aromat ok.
            Porównałbym do Żywcowego APA - szału nima.

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty, lekko zmętniony [4]
              Piana: Obfita, opadła brzydko dziurawiąc, do minimalnej warstewki. [3]
              Zapach: Średnio-intensywny, cytrusowo-owocowy, słody ale też dziwnie mdlący zapaszek na finiszu - ale krótko. [3.5]
              Smak: Słody i średnia goryczka w nucie ziołowej i herbacianej. lekka wodnistość plus mdławiacy posmak na finiszu. [3]
              Wysycenie: Bardzo wysokie, momentami piwo wydaje się być przegazowane. [2.5]
              Opakowanie: Ślunski bajer, chocia ja widzioł insza lepsze [4]
              Uwagi: Dawno w Chorzowie u rodziny nie byłem więc mogłem coś popieprzyć pryz opisie opakowania :-)

              Moja ocena: [3.25]

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pogranicze ciemnego złota i jasnego bursztynu. Lekka mętność [4]
                Piana: Całkiem obfita, fajnie gęste. Nieźle też z trwałością. Oblepia ściany porządna warstwą [4]
                Zapach: Dość klasyczny. Są cytrusy, są tropiki, jest trochę lasu. Czuć też nuty karmelowe i - niestety - subtelne muśnięcie masełkiem. Zapach mógłby być nieco bardziej intensywny, jest dość rozmyty [3]
                Smak: Goryczka średnia, po wzięciu łyka stopniowo narasta, profil zdecydowanie grejpfrutowy. W ciele słodowym też sporo do powiedzenia mają cytrusy. Piwo o zdecydowanie wytrawnym profilu, akcentów słodkawych jest tu mało [3.5]
                Wysycenie: Niskie w kierunku do średniego. Pasuje [5]
                Opakowanie: Grafika z wąsatym kolem z górniczym hełmem i deską surfingową. Kolorystyka i projekt spoko, dokładny skład... [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.5]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎