Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Prima Vera

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Prima Vera

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, lagerowy, intensywny. [4.5]
    Piana: Dawno takiej nie widziałem. Gęsta, biała, prawie jak ubite białko. Bardzo trwała. [5]
    Zapach: Koresponduje z nazwą - lekki, wiosenny. Obok chmielu przede wszystkim cytrusy, ale również nuty owocowe i kwiatowe. [4.5]
    Smak: Lekkie, orzeźwiające, wytrawne. Galaxy odpowiada za świdrującą, pestkową goryczkę. Dla mnie ciut zbyt świdrującą. Wyczuwalne nuty owocowe i cytrusowa limonka. [4]
    Wysycenie: Średnie. pasujące. [4.5]
    Opakowanie: Nic nadzwyczajnego, ale wyraźnie zaznaczona na etykiecie koncepcja serii. Info o składzie zawarte. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty, delikatnie w kierunku ciemnego złota, lekko zmętniony. [4.5]
      Piana: obfita, dronopęcherzykowa, dość trwała, pozostaje pół centymetrowa warstwa do samego końca, ładnie zdobi szkło. [5]
      Zapach: bardzo przyjemny, intensywny aromat chmielowy, sporo żółtych i tropikalnych owoców, delikatny cytrus. [4.5]
      Smak: dość wytrawne, pełnia słodowa delikatna, goryczka wyraźna, na średnim poziomie, dobrze współgra ze słodowością, sporo nut owocowych jak w aromacie, bardzo pijalne, orzeźwiające. [4.5]
      Wysycenie: średnie, bardzo dobre. [4.5]
      Opakowanie: grafika na etykiecie prosta bez szaleństw, ale ładna, zawiera wszystkie informacje. [4.5]
      Uwagi: warka do 10.07.2015, bardzo dobre piwo warte swojej ceny (8,90).

      Moja ocena: [4.55]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 03-06-2015, 12:08.

      Comment

      • Wujas
        Gość
        • 11-2014
        • 267

        #4
        Wyprodukowane w pl? I tyle? Ale się na etykiecie rozpisali...
        Tuż po otwarciu butelki atakuje aromat owocowej mieszanki tropikalnej z puszki. Chociaż zapach wskazuje na bardziej dojrzałe owoce. Jest też jakiś lekki cytrus.
        Smak: goryczka wyraźna i odpowiednia, są owoce, jest słodycz dla równowagi.

        Etykieta przyzwoita - w końcu coś normalnego, a nie "wieś tańczy i śpiewa" od AleBrowarów, czy innych Pint. Duży plus za pedokoalę na froncie, pod nazwą piwa

        Best before: 10.07.15.
        Jak za 7 zeta można powtórzyć przy 40 stopniach w cieniu (czyli pewnie znowu w lipcu...).
        Last edited by Wujas; 18-06-2015, 20:29.

        Comment

        • pavlo11111
          Member
          • 11-2014
          • 78

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Lekko zmętniony pomarańcz [4]
          Piana: Super obfita, super trwała, pięknie zdobi szkło [5]
          Zapach: Przyjemne i świeże połączenie słodkich owoców i cytrusów; aromat niezbyt intensywny, chociaż to może winna lekkiego przetrzymania od premiery [4]
          Smak: Bardzo pijalne, goryczka średnia; nuty zbliżone do tych z aromatu; piwo słodkie chociaż jednocześnie orzeźwiające [4.5]
          Wysycenie: Bez zastrzeżeń [5]
          Opakowanie: Całkiem ładna szata graficzna i przejrzyste informacje [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemne, głębokie złoto, z lekką mgiełką [5]
            Piana: Piana drobna, niska, zanika po kilku minutach [3]
            Zapach: Bardzo przyjemny aromat owoców tropikalnych, cytrusów i jakby trawy cytrynowej [5]
            Smak: Pierwsze wrażenie to wyrazista goryczka, zdecydowanie dominująca, lekko ziemista, czuć ją mocno na języku. Po kilku łykach zmysł się adaptuje i piwo wchodzi optymalnie. Smak pełny, treściwy choć nie ma co ukrywać że silna grejpfrutowa goryczka jest tu głównym motywem. Z czasem do mocnej goryczki (na szczęście nie zalegającej) dochodzi delikatna owocowa kwaśność. [4]
            Wysycenie: Średniowysokie, idealne [5]
            Opakowanie: Elegancka stylistyka ale minus za brak informacji o miejscu warzenia [4]
            Uwagi: Przyjemne piwo choć w smaku bardziej podchodzi pod wytrawne AIPA. Aha, przeterminowane prawie tydzień więc tym większe uznanie za trzymanie jakości.

            Moja ocena: [4.35]
            Attached Files
            Last edited by docent; 16-07-2015, 08:12.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty lekko zamglony. [4]
              Piana: Białą, wysoka, drobna, trwała, ładnie się osadza... [4.5]
              Zapach: Taki właśnie wiosenny, łąka pełna kwiatów i słodowe tło. [4]
              Smak: Dość intensywna, pestkowa goryczka, za nią delikatny posmak owocowy. Jak dla mnie jednak nieco zbyt mocny akcent goryczkowy. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Proste, czytelne, charakterystyczne. Może się podobać. [4]
              Uwagi: Jednak nieco inaczej sobie wyobrażałem piwo "wiosenne". Ale to jest z pewnością smaczne .

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • Baard
                Senior
                • 01-2010
                • 316

                #8
                Wygląd - pomarańczowy, bardzo mętny bo przy otwieraniu poderwało osad - 3
                Piana - biała, gęsta,wysoka,pozostaje do samego końca, ładnie osadza się na szkle - 5
                Zapach - przyjemny owocowy z przewagą cytrusów - 5
                Smak - idealny balans między owocową słodyczą a grejpfrutową goryczką - 5
                Wysycenie - jak dla mnie trochę za mało - 4
                Piwo pite 2 miesiące po terminie. Mimo tego jest bardzo smaczne.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎