Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] SummeR

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] SummeR

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno złoty, zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko opada. [3.5]
    Zapach: średnio intensywny, chmielowy, delikatny cytrus, żywice, wyczuwalna również lekka siarka. [3]
    Smak: lekkie i orzeźwiające, pełnia słodowa niska, sporo nut chmielowych, goryczka, wyraźna, średnia, delikatnie w kierunku wysokiej. [3.5]
    Wysycenie: średnie, mogło by być delikatnie wyższe. [4]
    Opakowanie: grafika jakoś mnie nie przekonuje, ale jest pełen skład i pojawił się firmowy kapsel. [4]
    Uwagi: warka do 26.11.2015.

    Moja ocena: [3.425]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 06-06-2015, 23:37.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Właśnie wróciłem z rowerowej przejażdżki i pijąc to piwo - dostałem to czego oczekiwałem i dokładnie to co opisano na kontretykiecie : "jasne lekkie ale, wyjątkowo pijalne i orzeźwiające, idealne na lato". Lata co prawda astronomicznego jeszcze nie ma ( choć na dworze upały ) - ale ja nie mam więcej pytań i jestem zdecydowanie na tak. Koniecznie schłodzone
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladożółty mętny. [4]
        Piana: Biała, drobna, średniowysoka ale nietrwała... [3]
        Zapach: Słód, zboże, letni sosnowy wiatr... . [4]
        Smak: Goryczka, taka dość intensywna, sosnowo-żywiczna, dalekie echo słodu i owoców. Pojawia się też chlebkowy posmak . [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Letniożółta eta sprawia orzeźwiające wrażenie, biały kapsel browaru. [4]
        Uwagi: Smaczne, orzeźwiające piwo na lato, choć o mały punkt zbyt goryczkowe chyba...

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
          Piana: Dość wysoka, długo się utrzymuje. [4]
          Zapach: Żywiczno-cytrusowy, niezbyt mocny. [4]
          Smak: Lekko kwaskowy, cytrusowo-żywiczno-ziołowa chmielowość i takaż goryczka, dość wysoka, długa. Na koniec lekkie łodygowe posmaki. Orzeźwiające. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Estetyczne, brawo za markowy kapsel! [4.5]
          Uwagi: Lekkie, orzeźwiające piwo, ale chyba trochę za mocno nachmielone na goryczkę. W ustach zostaje na koniec niezbyt silny, ale nieprzyjemny posmak łodygowo-liściasty.Poza tym jest w porządku, dla hop headów w sam raz.

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • Winterstorm
            Member
            • 06-2014
            • 60

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnobursztynowy, mętny, prawie nieprzejrzysty. [4]
            Piana: Po nalaniu całkiem ładna, biała, drobnopęcherzykowa. Opada do delikatnego wianuszka, odrobinę znaczy szkło. [4]
            Zapach: W aromacie grejpfrut, nieco żywicy i odrobina słodowości. Trochę mało wyraźny i szybko się ulatnia. [3.5]
            Smak: Smak lekko kwaskowo-cytrynowy, z dość wyraźną, ale nie zalegającą goryczką. Piwo lekkie i przyjemne, dobrze wchodzi. [4]
            Wysycenie: Nieco za niskie, przy wyższym piwo stałoby się bardziej rześkie i "szampańskie". [4]
            Opakowanie: Brzydka etykieta, w ogóle nie trafia w moje gusta. Jest natomiast bogaty opis, komplet informacji i firmowy kapsel. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty. Opalizujacy [5]
              Piana: Niezbyt wysoka i krótkotrwała ale pięknie koronkuje. [3.5]
              Zapach: Z początku cytrusy i żywica oraz trawy. Niestety także coś nieprzyjemnego. Może to i siarka. Później zostają trawy i ciut lasu [3.5]
              Smak: Lekko słodowe z wyraźną goryczka pochodzenia cytrusowego. Przyjemne, odświeżające. Wytrawne [4]
              Wysycenie: Średnie. OK [4.5]
              Opakowanie: Nowa stylistyka Wrażenia jest dużo lepsza. Pełne info [4]
              Uwagi: Dobre, rześkie letnie ale. Aromat mógłby być intensywniejszy, z wyjątkiem siarki , ale i tak nie jest źle

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnożółty, piwo jest bardzo mętne, ale bez farfocli. [4]
                Piana: Wysoka i trwała pomimo grubych bąbli, opada powoli i przy okazji ładnie oblepia szkło. [4]
                Zapach: Wyraźny, pomelo zmieszane z igłą sosny i jakbym pił przy lampie naftowej. [4]
                Smak: Piwo jest orzeźwiające. Goryczka duża jak na ten styl, grejpfrutowa. Są też delikatne iglaki i wyraźna podbudowa słodowa. Czegóż chcieć więcej przychodząc zmęczony po pracy ? [5]
                Wysycenie: Za niskie. [3]
                Opakowanie: Kolor etykiety żółty i słusznie, ale jakoś tak bez pomysłu. Podano pełny skład, nawet kolor: 7 EBC. [3]
                Uwagi: Dobre piwo, bardzo smaczne, w sam raz na lato.
                Warka do 26.11.2015.

                Moja ocena: [4.3]

                Comment

                • rgrzech
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 230

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółty, mocno zmętniony. [4]
                  Piana: Biała, drobna, skąpa i nietrwała, ale po zamieszaniu ładnie się wzbudza. [4]
                  Zapach: Mokra szmata i dwuacetyl. Słabo się rozpoczyna. W tle delikatne nuty słodkich, białych owoców oraz grejpfruta. [3]
                  Smak: Na pierwszy plan wysuwa się grejpfrutowa i ściągająca goryczka. W tle dwuacetyl, mokra szmata oraz nuta albedo. Pełnia adekwatna do ekstraktu. Posmak długi, grejpfrutowy, niestety także nieorzeźwiający. [3]
                  Wysycenie: Niskie, przyjemne. [4.5]
                  Opakowanie: Prosta i czytelna etykieta, niestety wydrukowana na słabym papierze. Plus za firmowy kapsel. [4]
                  Uwagi: Piwo aspiruje do miana trunku orzeźwiającego, ale przez obecność siarki i dwuacetylu takim nie jest.

                  Moja ocena: [3.275]

                  Comment

                  • Wujas
                    Gość
                    • 11-2014
                    • 267

                    #10
                    Całkiem ciekawa opcja na lato - poprawna lekka APA bez wad. Wysycenie na szczęście dość niskie.
                    Etykieta w adekwatnych barwach, dobrej jakości matowy papier.
                    Drugie po stout'cie piwo Wrężela, które jest sens pić.

                    Comment

                    • Mars276
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 134

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Opalizujący, jasnozłoty. [4.5]
                      Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa. W miarę trwała. Ładnie koronkuje. [4]
                      Zapach: W aromacie głównie cytrusy. Aromat jest przyjemny, ale mógłby być bardziej intensywny. Spod spodu wyłazi lekka siarka zapałczana. Jest OK. [3.5]
                      Smak: Piwo jest półwytrawne. Średnio pełne (co przy takim odfermentowaniu jest nie lada sztuką). Goryczka jet niska (mogłaby być wyższa). W smaku głównie grapefruit. Przyjemne, ale niczego nie urywa. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie. Idealne. [5]
                      Opakowanie: Pełen skład. Mnie ten styl etykiety odpowiada. Jest czytelna, a szata graficzna odróżnia piwa z Zarzecza od innych piw na półce. Dupy nie urywa, ale może być. [4]
                      Uwagi: Przyjemne APA z lekką siarką, która na szczęście nie ma charakteru kanalizacyjnego. Do najlepszych w Polsce startu nie ma, ale mieści się spokojnie w środku stawki. Jestem mile zaskoczony, bo to moje pierwsze piwo z Wrężela i nie wiedziałem czego się spodziewać.

                      Moja ocena: [3.7]

                      Comment

                      • TomaszM
                        Member
                        • 04-2015
                        • 45

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, dość klarowne [4.5]
                        Piana: Bardzo słaba, niska i niebywała. [2]
                        Zapach: Średnio intensywny, cytrusowo-żywiczny [4]
                        Smak: Dość wytrawne, lekko osobiste, goryczka dość duża i średnio długa [3.5]
                        Wysycenie: Niezbyt duże [4]
                        Opakowanie: Bardzo oszczędne w formie, ale informacje wyczerpująe [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • meszek0009
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 247

                          #13
                          Mocny diacetyl i siara tak w smaku jak i zapachu odbierają przyjemność z picia. Do tego słaby aromat cytrusowy i pustka w smaku. Niestety, pite było w plenerze i nie zapamiętałem daty przydatności, żeby przestrzec przed tą warką.

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty. Zamglony wyraźnie [4]
                            Piana: Dość skromna. Lepiej z trwałością. Spora warstwa na powierzchni utrzymuje się bardzo długo. Oblepia też ładnie szkło [3]
                            Zapach: Cytrusy, tropiki, nuty od słodu pszenicznego i ciekawa nutka jakby kwiatowa. Z intensywnością tak sobie [3.5]
                            Smak: Goryczka jak na summer ale dość spora, cytrusowa na finiszu wpada w ziołowość. Dość długa. Piwo w sumie lekkie ale też zaskakująco wytrawne. W ciele słodowym mniej niż w zapachu akcentów owocowych przez co piwo staje się nieco za bardzo jednowymiarowe [4]
                            Wysycenie: Niskie w kierunku do średniego [4.5]
                            Opakowanie: Nowa etykieta (w por. ze zdjęciami powyżej). Żółto-pomarańczowa. Piwo nazywa się teraz Summer Ale. Parametry te same więc pewnie to jest to samo piwo tylko z odświeżoną szatą i zmienioną nieco nazwą. Jak to u Wrężeli projekt graficzny d... nie urywa. Sporo za to info odnośnie składu i parametrów [3.5]
                            Uwagi: Piwo z datą: 7.03.2017. Kupione za 0,99 zł. No stosunek cena/jakość daje radę. Ale piwo w sumie dość przeciętne, poprawne, tylko poprawne

                            Moja ocena: [3.725]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: pomarańcz, mętne [4.5]
                              Piana: biała, drobna,, średnie pęcherze, dość szybko opada [2.5]
                              Zapach: miłe, lekki, głownie cytrusowy [3.5]
                              Smak: w miarę pełne na pierwszy rzut ale w ustach rozłazi się i treściwość zanika, goryczka wyraźna, dość mocna, tak samo cytrusowe smaki - cytrynowo-pomarańczowe, odrobina jakiegoś zioła, trochę maślane podczas picia, goryczka momentami chropawa, słód mdło-słodkawy, chaos [2.5]
                              Wysycenie: jednak zbyt małe [3.5]
                              Opakowanie: mało ciekawa etykieta, która poza nazwą nic nie prezentuje, firmowy kapsel [3.5]
                              Uwagi: Kiepskie piwo

                              Moja ocena: [3.05]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 17-08-2018, 16:51.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎