Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, MILCoffeeL

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, MILCoffeeL

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrunatny, zmętniony. [4]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, pojawiają się większe pęcherzyki, ale jest trwała, zdobi szkło. [4]
    Zapach: dominuje kawa, ale jest dużo aromatów ciemnych słodów, czekolada, kakao, delikatne mleczne aromaty od laktozy. [4]
    Smak: piwo dość gęste, aksamitne, tak jak w aromacie na pierwszym planie kawa, na drugim nuty ciemne, czekolada, kakao, delikatna kwaśność, wyraźna słodycz od laktozy, goryczka niska, lekko palona. [4.5]
    Wysycenie: średnie, delikatnie do wysokiego, mogło by być niższe. [4]
    Opakowanie: całkiem ładna grafika, pełen skład na miejscu, tylko sam kształt etykiety jakoś do mnie nie trafia. [4]
    Uwagi: warka do 15.09.2015, bardzo dobry stout, wart polecenia i spróbowania.

    Moja ocena: [4.2]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 18-06-2015, 22:00.

    Comment

    • Wujas
      Gość
      • 11-2014
      • 267

      #3
      Jak na coffee stout jest zbyt mało kawy. Na szczęście dla Redena określili swoje piwo jako coffee milk stout.
      I rzeczywiście jest na bogato. Przede wszystkim bardzo słodko dzięki laktozie. Poza tym jest oczywiście kawa i gładkość od płatków (o dziwo jęczmiennych, nie owsianych). Wysycenie w sam raz.
      Etykieta może się podobać. Świetna nazwa piwa [milkofil]. Kapsel Redena zawsze mi się podoba - zwłaszcza te czarne okręgi jakby rysowane niedbale pisakiem. 15.09.15.
      Warto spróbować.
      Last edited by Wujas; 20-06-2015, 18:16.

      Comment

      • Winterstorm
        Member
        • 06-2014
        • 60

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatny, mętny. [4]
        Piana: Po nalaniu całkiem ładna, beżowa, drobnopęcherzykowa i dość zbita. Szybko jednak opada i pozostawia tylko minimalną obwódkę. Delikatnie znaczy szkło. [3]
        Zapach: Dominuje kawa i aromaty palone, ponadto nieco kakao, mlecznej słodyczy, chyba nawet trochę czekolady. Ogólnie bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Smak oparty na kawowej paloności i goryczce, ale nieco stonowany przez laktozową słodycz i lekką, ale wyczuwalną kwaskową stoutową podstawę. Piwo dość pełne i sycące [4.5]
        Wysycenie: Jestem niskonasyceniowcem, więc dla mnie nieco za wysokie, przez co piwo traci trochę na gładkości. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładne, pasujące do zawartości butelki. "Przycięta" etykieta tworzy ciekawy efekt. Jest konkretny opis, komplet informacji i firmowy kapsel. W kwestii opakowania Reden zrobił bardzo dobrą robotę. [4.5]
        Uwagi: Udane, bardzo przyjemne piwo łączące kilka z moich ulubionych smaków i aromatów. Na pewno będę do niego wracał.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
          Piana: Beżowa, średnia, długo się utrzymuje. [4]
          Zapach: Kawowy, lekko słodki. [4]
          Smak: Czekoladowy, kawowy, słodkawy, winny, lekko zbożowy, na koniec lekko palone i kwaskowe. [4.5]
          Wysycenie: Niskie. [4.5]
          Opakowanie: Estetyczne, brawo za pełen skład. [4.5]
          Uwagi: Bardzo pijalne, smaczne, smakuje jak likier kawowy rozcieńczony płynną czekoladą z mlekiem Słodkawe, lekko zbożowe, po ogrzaniu ujawnia się niewielka goryczka ziołowa. Polecam, a za kawą nie przepadam

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          • mozaic
            Member
            • 06-2015
            • 44

            #6
            tak jak latem nie wchodzą mi stout'y, tak tutaj mamy coś wyjątkowego - słodko-rześka-kawa - brzmi jak oksymoron, ale takie to piwo jest [:

            milkołat spłynął jak po kaczce, a milcoffeel zmusił do ponownego zakupu - jesienią zrobi/łby furorę

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
              Piana: Beżowa, oblepia szkło, dość szybko opada. [4]
              Zapach: Kawa, ciemne słody, laktoza. Przyjemny ale lekko mdławy. [4]
              Smak: Cierpkawe na wstępie, gładkie w konsystencji. Czekolada, ciemny słód, standard. Goryczka średnia, palona. [4]
              Wysycenie: Średnie, OK. [4]
              Opakowanie: Mało wyrazista etykieta, dokładny skład. [4]
              Uwagi: Warka 15.09.15 Jak najbardziej poprawne. Nie wyczułem wad ale też jakoś mnie nie porwało. Tak czy inaczej - warte spróbowania.

              Moja ocena: [4.025]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 02-08-2015, 22:16.

              Comment

              • Mars276
                Senior
                • 07-2014
                • 134

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. Pio jest idealnie klarowne. [5]
                Piana: Drobnopęcherzykowa, beżowa, obfita. Średnio trwała. Pozostawia niezły lacing. [4]
                Zapach: Przeważa aromat kawowy, trochę kawy zbożowej. Z tyłu odrobina czekolady. Przyjemny aromat. Brak mleczności, której się spodziewałem. [4]
                Smak: Piwo jest słodkie, ale jest też w nim odrobina kwaskowatości. Goryczka niska. W smaku przeważa kawa, ale piwo jest też odrobinę czekoladowe. Czuć też paloność. Piwo jest średnio pełne. [4]
                Wysycenie: Niskie do średniego. Mogłoby być ciut niższe. [4]
                Opakowanie: Etykiety Redena są charakterystyczne, ale dupy nie urywają. Plus za podanie chmielenia i zasypu. Minus za niepodanie szczepu drożdży. [4]
                Uwagi: Dobry sweet stout. Nie powala na glebę, ale jest właściwie pozbawiony wad i naprawdę solidny. Polecam. Kolejne dobre piwo z Redena.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Smaczne piwo. Jest to stout bardziej "milk" niż "coffee", ale elementy obu gatunków są obecne. Jest czekolada (mleczna), słodycz laktozy, lekka kawa i paloność na finiszu. Pije się gładko i dzięki niskiemu wysyceniu nie zalega w żołądku.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #10
                    Reden Świętochłowice: MILCoffeeL
                    Ekstrakt: 15.0% wag. | Alkohol: 5.0% obj. / 3.75% wag.

                    Piana drobno oczkowa bujna kremowa dość trwała. Kolor ciemny wpadający w czerń ledwo przejrzysty lekko zmętniony. Aromat czekolada, kawa delikatnie kakao przyjemnie niezbyt intensywnie. Smak tu uderza kawa mleczna czekolada i lekka słodycz, przy czym piwo nie przytłacza pije sie dobrze szybko i przyjemnie. Goryczka wyczuwalna nie wysoka, alkohol ukryty zupełnie.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎