Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Glastonbury Ales, Fine Tuned Hard Bass Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    Glastonbury Ales, Fine Tuned Hard Bass Stout

    Kolor: ciemno brunatny, klarowny, trochę jasny jak na stout.
    Piana: skąpa, szybko opada.
    Zapach: solidna dawka ciemnych słodów, czekolada, kakao, wyraźne aromaty chmielowe, żywiczne, jest też sporo zielonego jabłka, gdyby nie to aromat kojarzący się z dobrym RISem.
    Smak: dość smukłe, wytrawne, tak jak w aromacie sporu nut palonych, kakao, kawy, czekolady, goryczka wyraźna łącząca paloność i goryczkę,
    Wysycenie: niskie, ale nie brakuje go.
    Opakowanie: ładna grafika, przejrzysta, skład i komplet informacji na etykiecie.
    Uwagi: warka do 10.2015, bardzo dobre piwo, warte spróbowania.
    Attached Files
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Dobrze nastrojony głęboki bas. Do tego z orzełkiem na główce gryfu gitary. Stout. 6 chmieli. No no...

    Ciemna, nieprzenikniona barwa. Na upartego wiśniowo połyskuje pod silne światło.
    Beżowa piana, z dużymi bąblami. Wysoka po nalaniu. Z głośnym sssss redukuje się do kożucha.
    Aromat ciemny, choć w przeważającej mierze złożony ze zbożowych, ziarnistych nut. Nieco palony, trochę karmelowy, kojarzący się z kawą zbożową.
    Smak dość płytki. Poza ciemnymi, lekko palonymi odcieniami pojawia się pewna kwaskowość i płyta pilśniowa. Goryczka przepalonego ziarna, trochę popielniczkowa. Nie wyczułem za specjalnie owocowych, trawiastych i inszych aromatycznych nastrojów, a przecież od ilości chmieli się stoutowi temu mogło we łbie zakręcić.
    Nagazowanie średnie, wyczuwalne.
    Butelka jak u kolegi powyżej. Rzemieślnicza, samoprzylepna etykieta. Nasi tam byli, to widać. Czarny kapsel.

    To piwo mnie nudzi. Jest pozbawione głębi i smakuje, paradoksalnie, jak masowa parodia stouta. Tak mogłaby na przykład wyglądać Warka Stout - niepowtarzalne dzieło wareckich piwowarów. Od tysiącleci - szacunek w UK 6 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎