Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Zmora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Zmora

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, solidnie zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, zdobi szkło. [4]
    Zapach: dominuje wędzonka, na drugim planie aromat słodowy, żytni. [3.5]
    Smak: tak jak w aromacie, wędzonka i żyto, oleista tekstura, goryczka średnia. [3.5]
    Wysycenie: średnie. [4.5]
    Opakowanie: etykieta od strony graficznej całkiem ładna, technicznie też bez zarzutów, pełen skład na miejscu. [4]
    Uwagi: arka do 25.10.2015.

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 10-06-2015, 13:15.

    Comment

    • Mars276
      Senior
      • 07-2014
      • 134

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złocisty, piwo jest mocno zmętnione, ale jednolicie, bez żadnej brzydkiej zawiesiny. [4]
      Piana: Piana drobno i średniopęcherzykowa. Niezbyt trwała. Pozostawia ładny lacing. [4]
      Zapach: Śladowy. Minimalna wędzonka, odrobina przyprawowych nut od żyta, a obok tego odrobina miodu (utlenienie?). [3.5]
      Smak: Piwo półwytrawne. Dosyć pełne (być może to zasługa żyta) - wygląda na więcej niż 12,5 blg. Goryczka niska, ale zalegająca. Odrobina wędzonki. Śladowe estry. Nic specjalnego. [3.5]
      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. Za wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Ładna etykieta z diabelskiej serii Kraftwerku. Minus za brak podania pełnego zasypu. [4]
      Uwagi: Aromat do poprawy (więcej wędzonki!). Goryczka do poprawy (mogłaby być wyższa, ale szlachetniejsza). Wysycenie do poprawy. Można wypić, ale jest przeciętnie.

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, zmętnione. [4]
        Piana: Obfita, zdobi szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
        Zapach: Delikatna wędzonka na pierwszym planie, może trochę słodowy? Przyjemny ale niezbyt intensywny. [4]
        Smak: Dość gęste. Umiarkowana słodycz kontrowana przyjemną tytoniowo-trawiastą, chmielową goryczką która dobrze współgra z dodatkiem żyta. Wędzonka pojawia się na wstępie i daje o sobie znać retronosowo. Bardzo przyjemne doznania. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4]
        Opakowanie: Średniej jakości artwork, dokładny skład. [4]
        Uwagi: Warka 25.10.15 Nie porywa ale nie jest też w żaden sposób wadliwe - fajne dopracowane piwo.

        Moja ocena: [4.25]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 16-07-2015, 21:39.

        Comment

        • Szymon_Grodny
          Member
          • 08-2013
          • 56

          #5
          Lubie wędzone piwa mimo, że nie mam do wędzonki "nosa". Tu całe szczęście jest na tyle mocna, że ją wyczuwam. Za to chmieli w aromacie w zasadzie nie czuć.

          Piana średnia, nie najgorsza, zostawia na szkle koronki. Kolor pomarańczowy, wyraźnie zmętniony. Wysycenie średnie. Dosyć pełne, fajna faktura. Goryczka średnia, chmielowo-ziołowa. Przyjemna.

          Ok.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty zmętniony. [4]
            Piana: Biała, drobna, wysoka, średniotrwała. [3.5]
            Zapach: Jakieś ciekawe zioła, przyprawy, słód palony, powiew wędzonki. Intrygujący. [4]
            Smak: Treściwy, lekko oleisty, silna goryczka z przyprawowym tłem, bardzo daleko ślad owoców (a może też orzechów?). Chyba, że to te słody żytnie... [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: E, jak na zmorę to całkiem sympatyczne... stworzonko. Staranne wykonanie. [4]
            Uwagi: Piwo ma dodatkowy walor - od kilku godzin mnie "suszy", zjadłem chyba coś "nie halo". I po "Zmorze" - jak ręką odjął .

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4]
              Piana: Dość wysoka, trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Szynkowa wędzonka, niezbyt silna. [4]
              Smak: Słodowy, aksamitny, lekko kwaskowy, wędzonka, potem średnia/wysoka goryczka ziołowa, dość ostra. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Dziwna ta grafika, ale na swój sposób ładna. Szkoda, że kapsel golas. [4]
              Uwagi: Specyficzne piwo, wędzonka niezbyt silna ale bardzo osobliwa, jak z grochówki na wędzonym boczku Goryczka dość wysoka, niezbyt smaczna, trochę łodygowa. Słodowość całkiem przyjemna, szkoda, że brakuje mu zbalansowania, smak jest dość dziwny.

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Zmętniony bursztyn i jasna, szybko opadająca piana do minimalnej warstwy nie wróżyła tzw. pocisku.
                Aromat zdominowany przez wędzonkę i słody – aromatów chmielowych jak na lekarstwo. W tle trochę cytrusów i owoców. W smaku wrażeń (przyjemnych) też niezbyt wiele. Słody kontra niezbyt duża goryczka, do tego lekko zalegająca. Na kubkach smakowych pojawia się dziwny misz-masz kwaskowości, cierpkości, słodyczy i wędzonki. Generalnie w kierunku smaku pół-wytrawnego.
                Istotnie picie tego piwa było dla mnie jak Zmora.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, zmętniony [4]
                  Piana: jasna ze średnich i drobnych pęcherzy szybko opadła do minimalnej warstwy [3]
                  Zapach: Wędzonka i żyto, mało - zbyt mało chmieli [3.5]
                  Smak: Mieszanka słodów z wędzonka, przyprawami, niska goryczka, mało słodkie (na szczęście) [2.5]
                  Wysycenie: Średnie do wysokiego [4]
                  Opakowanie: W temacie [4]
                  Uwagi: Raczej rozczarowanie

                  Moja ocena: [3.125]

                  Comment

                  • cejot
                    Member
                    • 11-2014
                    • 64

                    #10
                    Kolega Mars276 ma inne odczucia, ja uważam, że wędzonki jest akurat, bo nie lubię przesadzistej (tak jak np. w Rauchbocku Kormorana). Ale, faktem jest, że każdy lubi co inszego, więc nie zarzucam koledze broń Boże. Wracając do samego piwa - generalnie przyjemnie dość się je piło, może wynikało z tego, że przed Zmorą piłem Huell Melon Pale Ale z Birbanta i Zmora była pełniejsza i bardziej urozmaicona w smaku. Poleciłbym to piwo dla wielbicieli niezbyt nachalnej wędzonki, niezłej goryczki i odrobiny żyta.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, pokaźnie zmętniony, ale bez farfocli. [4.5]
                      Piana: Wysoka, trwała, świetna. Pęcherzyki powoli grubieją, firanki okazałe. [4.5]
                      Zapach: Średni poziom wędzonki, raczej mięsnej. Spodziewałem się więcej chmielu, jest za to trochę przypraw. [3.5]
                      Smak: Piwo jest trochę oleiste i wyraźnie syte. Spod słodu wyłania się umiarkowana goryczka żywiczna i cytrusowa. Wędzonka po zatkaniu nosa i nalaniu piwa do dzioba jest mało wyczuwalna. [4]
                      Wysycenie: Na średnim poziomie, odpowiednim. [4]
                      Opakowanie: Zmora, Dziwok... kolejne stworki z browaru Kraftwerk. Mi się podobają. Zmora otoczona jest serduszkami. Chmiele są podane. [4]
                      Uwagi: Trochę mało dymu, ale ogólnie udane piwo i godne polecenia.
                      Warka 24.01.2016.

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • Pess09
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 284

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Zmętniony jasny bursztyn. [4]
                        Piana: Średnio obfita, średnie i drobne pęcherzyki, nawet zdobi szkło. [3.5]
                        Zapach: Typowo szynkowa wędzonka, mocno wyczuwalna, oprócz tego nuty ziarniste, słodowość i chmiele grają drugie skrzypce i są na zbliżonym poziomie. [4]
                        Smak: Trochę oleiste, jest słodowa baza ale nie daje o sobie tak mocno znać przez niską słodycz, goryczka wyrazista łodygowo-ziołowa lekko zalegająca, wędzonka tutaj dużo słabsza niż w zapachu. [3.5]
                        Wysycenie: Dość duże. [3.5]
                        Opakowanie: Bez zastrzeżeń, jedynie kapsel golas. [4.5]
                        Uwagi: Piwo nie jest tragiczne ale raczej nie powtórze i nie będę go wspominał jakoś bardzo pozytywnie.

                        Moja ocena: [3.75]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6130

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny pomarańczowy. [4]
                          Piana: Średnio się tworzyła, na dłużej cienka warstewka i kropkowy lacing. [3.5]
                          Zapach: Cytrusy i wędzonka. [4]
                          Smak: Lekko słodkie, dopasowana goryczka, fajna wędzoność z cytrusami. [4]
                          Wysycenie: Średni. [4]
                          Opakowanie: Nawet może być. Trochę śmieszna postać. [4]
                          Uwagi: Fajne dość orzeźwiające piwko.

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • Pess09
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 284

                            #14
                            Powtórzyłem to piwo i muszę powiedzieć że wypadło trochę lepiej, ma wyrazisty smak a mimo to pije się go lekko.
                            Last edited by Pess09; 09-11-2015, 20:40.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Zapach: słaby. Leciutkie ognisko i kiełbaska z grilla. Zbyt mało wszystkiego
                              Smak: lekko wodniste, oleiste i wydaje się że ze słonym posmakiem. Wędzonka bardzo mała. Goryczka także niezbyt nawet średnia. Pełnia także taka nijaka. Lekkie, szybkie troszkę bezbarwne piwko


                              Uwagi:
                              Warka 25.10.2015
                              Pite 21.11.2015 czyli miało prawo być lekko nijakie we wszystkim. Z tym, że większość piw które ostatnio piłem "po dacie" zachowywało swój charakter i "dawało rade"
                              Zmora z mojej przeterminowanej butelki (czyli 3-4 miesiące od uwarzenia) była zbyt nijaka i mało wędzona. Taka na szybkie zapicie jakiegoś posiłku czy ugaszenie pragnienia.
                              Zatem kupować świeżą albo wcale.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎