Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Geronimo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Geronimo

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: miedziany, lekko zmętniony. [4.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
    Zapach: przyjemny aromat chmielowy, głównie żywiczny, obecne również aromaty karmelowe, lekkie czerwone owoce, całość sprawia słodkie wrażenie. [4]
    Smak: aksamitne i oleiste, wyraźne nuty słodowe, karmelowe, spora pełnia, skontrowana średnią goryczką chmielową. [4]
    Wysycenie: średnie. [4.5]
    Opakowanie: całkiem ładna grafika, całość przejrzysta i czytelna, pełen skład na kontrze. [4]
    Uwagi: warka do 30.09.2015.

    Moja ocena: [4.05]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 10-06-2015, 22:09.

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Żeby nie powielać tych samych opisów po prostu pozwolę sobie podpisać się rowniez pod oceną i opisem kolegi Bardzo fajne żytnie IPA. Przyjemnie było napić się dobrego piwa Faktorii po dłuższym okresie, po niezbyt ciekawej Miss Ginger
      Polecam

      Comment

      • zohan666
        Senior
        • 11-2012
        • 259

        #4
        Ja tylko napiszę, że piwo jest lepsze od Red Aipa z Birbanta. Tylko tyle i aż tyle

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czerwonawo-miedziane, klarowne. [5]
          Piana: Ecru, drobna tekstura, obecna od początku do końca z minimalną redukcją. [5]
          Zapach: Melanoidynowy. Plus czerwone owoce, karmel, biszkopty. [4.5]
          Smak: Właściwie odbicie zapachu. Solidnie nachmielone i dobrze zbalansowane. Ciało wyczuwalne - jednocześnie duża pijalność. Gładkie, smaczne, zdecydowanie do powtórzenia. [4.5]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
          Opakowanie: Początkowo papier na etykietach Faktorii był surowy, szorstki (jak bibuła na skręty dla prawdziwego kałboja). Teraz się wygładziło. Tonacja czerwieni i styl listu gończego. [4.5]
          Uwagi: Ciekawi mnie, czy w ślepym teście dałbym radę odróżnić od Call me Simon? Obok Winchestera IMO najlepsze z Faktorii.

          Moja ocena: [4.575]

          Comment

          • cejot
            Member
            • 11-2014
            • 64

            #6
            Kolejne naprawdę fajne piwko z Faktorii, co prawda ich wędzony stout był trochę kiepskawy acz ciekawy, to jednak geronimem sie poprawili. I chyba przytaknę przedmówcom, że nawet lepiej niż red aipa z birbantu. Tu geronimo jakby lepiej zbalansowany i bardziej pijalny. Polecam!

            Comment

            • Crim44
              Member
              • 09-2014
              • 88

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny czerwony, miedziowy, lekko opalizujące apetyczne [4.5]
              Piana: bardzo dobra jak to w piwie z żytkiem, gruba średnio drobna, powoli schodzi zostawia piękną koronkę [4.5]
              Zapach: słodki tropik, karmel, plus ostra iglastość, gryzie w nochal, średnio intensywny [4]
              Smak: aksamitne, delikatne, lepkie, taki syropuś na kaszelek dla dzieci, słodko karmelowe z ostrą goryczką lekko ściągającą ale nie zalegającą, grejfutowo iglasta, w ustach pozostaje posmak grejfruta [4.5]
              Wysycenie: średnie [4]
              Opakowanie: nie kupuje tych projektów, jakoś papieru niska, czcionki raczej mało czytelne, są wszystkie informacje [3]
              Uwagi: godne poelcenia bardzo dobre piwo

              Moja ocena: [4.225]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbata z sokiem malinowym. [5]
                Piana: Raczej wysoka, przeciętnie trwała, biała, drobna, osadza się na szkle. [4]
                Zapach: Przyjemna nuta amerykańskich chmieli przełamana słodowym aromatem przypominającym biszkopty. [4]
                Smak: Piwo przeciętnie treściwe, nawet w kierunku wytrawnego (mimo że oleiste - taki paradoks). Goryczka średnio mocna, szybko skontrowana ciasteczkowym posmakiem. [4]
                Wysycenie: Nieco wyższe proszę. [4.5]
                Opakowanie: Jak pozostałe Faktorii. [4]
                Uwagi: Smakowało.

                Moja ocena: [4.075]
                Last edited by WojciechT; 19-06-2015, 19:05.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny rubin, klarowny. [4.5]
                  Piana: Średnia ale zostaje warstwa ochronna i pełne koronkowanie z zaznaczeniem krążkowania. [4]
                  Zapach: Słodko i żywicznie. Po ogrzaniu jakby mini "s" sosik lub "taki" karmel. [4]
                  Smak: Słodko /ale nie ulepek/, gładkie, paloność z gorzką goryczką, jakieś stoutowe nuty, fajna owocowość, żywiczność. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, ok. [4]
                  Opakowanie: Klasyczna linia browaru tym razem czerwona bo jest tam tzw czerwonoskóry... Geronimo. [4]
                  Uwagi: Całkiem miło, piwo nie jednowymiarowe. Do powolnego picia "w sam raz".
                  Podczas ogrzewania "wychodzą" rożne smaczki. Nie wywala z kapci ale piło się dobrze.

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedź z rubinowym refleksem, klarowne. [4.5]
                    Piana: Drobne pęcherzyki, oblepia szkło i opada do warstwy na powierzchni. [4]
                    Zapach: Przyjemny - żywica, karmel, kwiaty. [4]
                    Smak: Słodkawe, owocowo-cukierkowe. Lekko przyprawowy charakter. Goryczka średnia, trawiasta. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                    Opakowanie: Kawałek historii i dokładne info. [4]
                    Uwagi: Warka 30.09.15 Fajne przyjemne piwo.

                    Moja ocena: [4.225]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 01-07-2015, 19:35.

                    Comment

                    • mozaic
                      Member
                      • 06-2015
                      • 44

                      #11
                      zapach - smak - ibu 70 - ślady na szkle... + ten sam browar - sorry, zaryzykuje przed bezpośrednim A/B/X - ale to jest to samo piwo co Raduga Sunset Boulevard..

                      Rye India Red Ale vs Red Rye IPA ...moze to moje amatorskie podniebienie, ale dla mnie pomimo roznicy w liscie uzytych chmieli, to jest TO SAMO PIWO...

                      jutro test A/B bo mnie męczy...

                      Comment

                      • mozaic
                        Member
                        • 06-2015
                        • 44

                        #12
                        nie są takie same - po ogrzaniu z geronimo czuć delikatnie alkohol, natomiast Raduga idzie w nutę "wiśniowej pestki i drewna" (wiśniowa decha)

                        w smaku to samo - powyżej 14 stopni w geronimo jest jakaś trudna do opisana nuta rześkosci, ale o charakterze alkoholowym, w Sunset Boulevard alkoholu nie czuć, jest jakby cięższe/ciemniejsze w smaku (nie umiem tego lepiej opisac)

                        Sunset Blvd - termin do listopada 2015
                        Geronimo - termin do wrzesnia 2015

                        oba piwa prawdopodobnie solidnie różnią sie przebiegiem, zatem róznice mogą wynikać z różnych dat produkcji...a może po prostu się różnią, tylko bardzo subtelnie..

                        porównanie A/B pod każdym wzgledem lepiej wypadła Raduga, ale równie podobnych piw jeszcze nie widziałem/ nie piłem.

                        Comment

                        • Glingorth
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 283

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemno czerwony, miedziany. [4.5]
                          Piana: Z początku gęst i obfita, potem opada do niewielkiej warstwy, za to bardzo ładnie zdobi szkło. [4]
                          Zapach: Wyraźna żywica, ziołowość, trochę owoców tropikalnych, karmel. [4]
                          Smak: Wyraźna solidna goryczka, nadająca piwu wytrawny profil. Jest też posmak słodkich owoców i karmelu, do tego ziołowość. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                          Opakowanie: Ciekawy opis, pełen skład. [4.5]
                          Uwagi: Dobra wytrawna aipa, tylko te żyto jakieś takie mało wyraźne.

                          Moja ocena: [4.275]

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziano-herbaciany. [4]
                            Piana: Wysoka, dość trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                            Zapach: Karmelowo-cytrusowy, słaby. [4]
                            Smak: Słodowy, karmelowy, lekko zbożowy, przypalone ciasto, ziołowo-cytrusowa chmielowość i goryczka, średnia/niska. Aksamitne. [4]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Standardowe dla kowbojskiej serii, wolę ją od tej drugiej. [4]
                            Uwagi: Zadziwiająco delikatne i mało gorzkie, bardzo aksamitne. Słodowość nie jest specjalnie rozbudowana, dominuje karmel i niezbyt silna chmielowość, dość daleko mu do IPA, raczej to Red Ale. Piwo smaczne, pijalne, ale bez szału.

                            Moja ocena: [4.05]

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brązowy klarowny, jaki tam czerwonoskóry... [4]
                              Piana: Kremowa, wysoka, średniodrobna, niezbyt trwała. [3.5]
                              Zapach: Sosna i chmiel to frontmani, w chórkach wieje słodem karmelowym i owocami... [4]
                              Smak: Głęboka goryczka z ukrytym na końcu pazurem, w tle delikatne posmaki owocowe. [4]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Czerwona eta. Konterfekt wodza. Charakterystyczna. Czarny goły kapsel. [4]
                              Uwagi: W swoim stylu konkretne i smaczne piwo.

                              Moja ocena: [3.95]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎