Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Baltika 6 Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Baltika, Baltika 6 Porter

    W czasie letniego pobytu w St. Petersburgu piłem bardzo dobre ciemne piwo z lokalnego browaru Kompania Piwna "Baltica".
    Alk. 7 %, e.w. 17 st., barwa prawie czarna, piękna piana , utrzymująca się kilka minut. Samkiem i zapachem słodowym zbliżony do irlandzkich porterów a tanie jak barszcz ( czy kwas chlebowy). But. 0,5 l ok. 3 zł.
    Dlaczego na etykiecie Nr 6 - tego nie wiem , ale chyba wynika to z rosyjskiej maniery numerowania produktów.
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Brązowa butelka 0.5l 7.0% alc. vol. 17% ekstr. $1.50
    Po doswiadczeniach z innymi produktami Baltiki moje oczekiwania byly nader wysokie, zwlaszcza ze lubie portery w dlugie jesienno-zimowe wieczory. Niestety przezylem lekkie rozczarowanie. Porter Baltiki jest zdecydowanie lzejszy niz inne portery baltyckie (17% ekstraktu). Dzieki temu nie jest nadmiernie slodki, ale jest troche pustawy w smaku. Piana znika bez sladu. Pachnie ladnie i typowo.
    Ogolnie: 4 (2-5)
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Piwo przywiezione przez kolegę z Rosji.
      Mocno alkoholowy smak przetykany troszkę słodowymi posmaczkami i solidnie nachmielony. Piana nie specjalnie trwała. Aromat podobnie jak smak. Opakowanie bez zarzutów (przynajmniej etykieta, bo butelka mi się trafiła z wytłoczką od Ałma-Aty ). Kolor prawie czarny, choć z prześwitami. W sumie dobre piwo, można mu spokojnie dać 4 z małym haczykiem ale i tak wolę Portera ze Strzelca.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4996

        #4
        Stare i nowe szaty tego portera.
        Kupione dzis w tym samym sklepie, stary (po lewej) ma waznosc do 14 sierpnia 2005, nowy do 31 maja 2006.
        Ten "przeterminowany" ma smak i zapach, ten nowy musi jeszcze z rok polezakowac .
        Attached Files
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Kupione w piwnym sklepie w Utrechcie, parametry j.w.
          Bardzo ciemnobrązowe, nieprzejrzyste nawet pod światło, nagazowanie nieduże, piana po nalaniu z góry wysoka, sztywna, średnio trwała.
          Zapach średnio intensywny, owocowy, ciemnosłodowy, minimalnie alkoholowy.
          Smak bardzo treściwy, palonosłodowy, owocowy, z ciekawymi posmakami. Wyczułem coś jakby razowy chleb i miód gryczany, pod koniec trochę czekolady. Przewaga słodu nad goryczką. Mimo tylko 17% ekstraktu jak dla mnie niewiele odbiega treściwością od naszych mocnych polskich porterów. Bardzo zacny.

          Flaszki miały już portrety a zawartość jak dotąd nie...
          Attached Files
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Gambrinus
            • 06-2001
            • 696

            #6
            Nie wiem czy to rezultat wiekszego doswiadczenia piwowarow Baltiki (za pierwszym razem ocenialem warke z 2002-go roku, tym razem z 2004-go), czy ponadtrzyletnigo dojrzewania w mojej piwnicy, ale tym razem porterek zaskoczyl mnie na plus. Kolor nadal bardzo ciemny, piana ciemnobezowa, gesta i dosc trwala, goryczka i slodycz w sam raz. Delikatne winne nutki, harmonijne i pelne w smaku, alkohol niewyczuwalny. Zapach prawidlowo porterowy. Przeterminowalo sie.14.02.05
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Obecnie porter 6 z Baltiki ma zupełnie inna szatę graficzną, jak na tym nie najlepszej jakości zdjęciu z komórki.
              W smaku piwo jest bardzo ciekawe, przypomina nasz portery choć czuć, że jest znacznie lżejsze. Mimo tego czuć tę typową dla bałtyckich porterów misiowatośc, gorzko-słodkawe nuty i podpalaność z domieszką owocową. Piana, ciemno bezowa, dość trwała.
              Ogólnie jest to bardzo dobre piwo, także w swej grupie.
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Ciut inna "twarz" piwa:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Jeszcze inna "twarz" piwa:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #10
                    Butelka tłoczona. Zakupione w Konstancji, niemiecka kontra.
                    Piana: ciemnobrązowa, po dłuższym czasie opada do zera
                    Gaz: mniej niz więcej, ale pasuje
                    Kolor: czarny, odrobiną rubinu na brzegach pod silne światło
                    Zapach: palono - lukrecjowy
                    Smak: mało gorzkie, mimo że dość palone, nuta słodyczy, ciut lukrecji, cień oranżadowego posmaku.
                    Dobre, ale nie wybitne.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • Hrustgurd
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 431

                      #11
                      Wczesniej bardzo czesto pilem to piwo... jeszcze z konca lat 90... teraz zawsze mam kilkanascie butelek roznego piwa i pije go tylko raz, czy dwa w miesiac, przeplatajac z Twierskim i Minskim porterami.
                      Alk. ten samy - 7%, ale ekstrakt zmniejszyli do 16%.

                      Kolor: czerwony, prawie nie przezroczysty.
                      Zapach: przepalonego i karmelnego sloda, z gazem. Porterowy zapach z chelbnymi notkami.
                      Piana: obfita, brazowa.
                      Smak: Podpalony slod, suchy mocny smak, dobra gorycz, w posmaku - suszone sliwki i inne owocowy notki.

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        #12
                        Potwierdzam. Alk.min. 7%, ekstr. 16%.
                        Piana srednioziarnista, nietrwala. Zapach slodowo- owocowy. Smak palonego slodu i suszonych sliwek. Dosyc wodniste...

                        Nasze rodzime piwo "Raciborskie Ciemne" jest bardziej tresciwe przy podobnych parametrach, a nie aspiruje do miana: porter.

                        Przetestowalem ostatnio 9 piw z browaru Baltika. Podsumowujac - nic specjalnego. Koncerniaki zaledwie przecietne. Wielkoseryjna produkcja na malo wymagajace rynki: rosyjski, chinski i amerykanski.
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4996

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wielkoseryjna produkcja na malo wymagajace rynki: rosyjski, chinski i amerykanski.
                          Tylko, ze Ci malo wymagajacy nie pijaja porterow, a wymagajacy nie pijaja wspolczesnej Baltiki
                          Last edited by Latarnik; 06-12-2011, 00:03.
                          5400 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 593

                            #14
                            Dla mnie to zaden porter, nawet lekki porterek. To zwyczajne mocne piwo ciemne.
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #15
                              Baltika 6 Porter

                              Kolor: Niemal czarny, prawie nieprzejrzysty pod żarówkę.
                              Piana: Ciemnobeżowa, drobna, średniowysoka. Szybko opada do grubego pierścienia i wysepek. Długo zostaje pierścień.
                              Zapach: Intensywny, owocowo-karmelowy, lekko słodki. W tle odrobina lukrecji i lekko podpalane nuty. Po mocnym ogrzaniu wyraźne alkoholowe nutki.
                              Smak: Początek delikatnie owocowy, dopiero po chwili dociera paloność, ale niezbyt mocna. W finiszu paloność nieco mocniejsza z lekką kwaskowością i delikatną goryczką. Całość niezbyt treściwa jak na bałtyckiego portera, ale smaczne, dopóki nie wkradają się posmaki alkoholu.
                              Wysycenie: Średnie.
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎