Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Mnich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Mnich

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, bursztynowy, zmętniony. [4]
    Piana: nie zbyt obfita, jak na styl, w miarę trwała, zostaje cienka warstewka. [3]
    Zapach: przyjemny aromat wędzonki, bardziej w kierunku dymu z ogniska niż szynki, jest też lekka nuta słodowa. [4]
    Smak: dość spora pełnia, wyraźna wędzonka, goryczka średnia w kierunku do niskiej, brakuje zdecydowanie rześkości. [3.5]
    Wysycenie: średnie, mogło by być trochę wyższe. [4]
    Opakowanie: fajna grafika, ciekawy projekt stylizowany na PRL, jest też komplet informacji o piwoe i skłąd. [4]
    Uwagi: warka do 7.09.2015.

    Moja ocena: [3.7]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 30-06-2015, 21:37.

    Comment

    • TomaszM
      Member
      • 04-2015
      • 45

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak na styl trochę za ciemne, średnio zmętnione. [3.5]
      Piana: Zdecydowanie za słaba, niezbyt trwała. [3]
      Zapach: Bardzo wyraźna wędzonka i odrobina aromatów słodowych. [4.5]
      Smak: Piwo jak na tak mały ekstrakt robi wrażenie dość treściwego. Wędzona w smaku bardzo wyczuwalna i dość dobrze wkomponowana. Odnoszę wrażenie, że nie jest to czysta dębowa wędzonka, ale jest jeszcze znośna tak na granicy. [4]
      Wysycenie: Zdecydowanie za niskie, do szampana bardzo daleko [2.5]
      Opakowanie: Widać, że do tego elementu browar przykłada dużą wagę. [4.5]
      Uwagi: To piwo jest bardzo dobrym materiałem wyjściowym do zrobienia bardzo dobrego grodzisza. Poprawa efektu wizualnego kolor, piana i nasycenie nie powinno stanowić większego problemu.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółte, zmętnione. Kojarzy mi się z dużą próbką moczu do analizy. [4]
        Piana: Bardzo delikatna, drobnopęcherzykowa, obecna od początku do końca w zasadzie w niezmienionej postaci. [4]
        Zapach: Wyczuwalna przyjemna wędzonka typu oscypkowego. Lekkie drożdże. [4]
        Smak: Bardzo przyjemne. Gładkie, dobrze pijalne, jednocześnie pełne, co przy takim ekstrakcie zasługuje na podkreślenie. Wędzonka wyczuwalna, podbita słodowością. Do Grodzisza z Nepomucena ciut brakuje, ale i tak robi wrażenie. [4.5]
        Wysycenie: Średnie. Mnie odpowiada, ale chyba obok stylu. [4]
        Opakowanie: Fajna, trochę przaśna eta. Od razu mi się skojarzyło, że browar z Wrocławia, bo mnich wygląda na krasnala. [4]
        Uwagi: Warka do 17.09. Smakowało.

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy, odpowiednio zmętnione, bez zarzutu. [5]
          Piana: Gęsta, zbita, średnio trwała. [4]
          Zapach: Dominuje wyrazista wędzonka mięsna. Czuć też dym z ogniska i trochę słodkich nut. Pod koniec wyczuwam coś z hefeweizena. [4.5]
          Smak: Treściwe, słodowe z lekkim kwaskiem oraz ciut większą od niego goryczką. Trochę za mało wędzonki, w aromacie było więcej. Też jest związana z mięsem, jakby pić zwykłe piwo i zakąszać szynką szwarcwaldzką. [4]
          Wysycenie: Średnie. [3.5]
          Opakowanie: Etykieta jak nazwa browaru, profesjonalna. [5]
          Uwagi: Udany grodzisz, powrócę z pewnością.
          Warka 10.10.2015.

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎