Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Roman Holidays

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Roman Holidays

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, klarowny. [4.5]
    Piana: Beżowa, zbudowana z drobnych i średnich pęcherzy, dość obfita, jednak mało trwała. Ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Cytrusy pochodzące od użycia amerykańskiego chmielu, pomarańcze oraz czekolada. Bardzo przyjemny, jednak psuje go delikatny DMS, szkoda... [3.5]
    Smak: Przyjemnie rześki i słodki. Są nuty słodkich, dojrzałych pomarańczy, owoców kaki, oraz mlecznej czekolady. Goryczka grejpfrutowa, krótka, średnia w kierunku niskiej. Obecności kolendry nie zarejestrowano. Finisz o smaku pomarańczowej czekolady, dla mnie zbyt słodki. [4]
    Wysycenie: Niskie, zbyt niskie. [3.5]
    Opakowanie: Kiedy Raduga zacznie używać lepszy papier? [3.5]
    Uwagi: Lekkie, rześkie, pijalne. Pomimo drobnej wady w aromacie, wyszło całkiem niezłe piwo.

    Moja ocena: [3.8]
    Last edited by rgrzech; 19-06-2015, 22:48.

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnobrunatny, zmętniony. [4.5]
      Piana: jak na wita to niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [3]
      Zapach: dominuje czekolada, są też akcenty witbiera, kolendra i cytrusy ze skórki pomarańczy, lekka nuta chmielowa, charakterystyczna dla nowozelandzkich odmian. [3.5]
      Smak: tak jak w aromacie dominują ciemne słody, kolendra i skórka pomarańczy też jest obecna, ale mogło by być jej trochę więcej, są również nuty chmielowe, co w połączeniu z ciemnymi słodami dają skojarzenie z jakimś słabym CDA, goryczka średnia w kierunku niskiej. [3.5]
      Wysycenie: średnie, mogło y być wyższe. [4]
      Opakowanie: grafika w strylu browaru, ale jakoś ta etykieta do mnie nie trafia, jest pełen skład na kontrze. [4]
      Uwagi: warka do 08.12.2015, sama koncepcja ciekawa, ale jakoś do mnie nie trafia.

      Moja ocena: [3.55]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 21-06-2015, 00:16.

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #4
        Bardzo przyjemne i wysoce pijalne ciemne "ale" o smaku i aromacie mlecznej czekolady jednak akcentów wita tam nie znalazłem. No może odrobinę pomarańczy...

        Comment

        • Winterstorm
          Member
          • 06-2014
          • 60

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrunatny, nieco zmętniony. [4]
          Piana: Jak na wita za niska, dość szybko redukuje się do półcentymetrowej obwódki i wyraźnego kożucha. Beżowa, drobno i średnio pęcherzykowa, nieźle znaczy szkło. [3.5]
          Zapach: Zdominowany przez aromaty palone, czekoladowe, przebija się także nieco słodkiej kawy z mlekiem. Odrobinę czuć przyprawowość, która jednak dość szybko się ulatnia. Lubię te zapachy, ale brakuje typowo witowych. [3.5]
          Smak: Podobnie jak w przypadku aromatu smaki głównie od słodów ciemnych, czyli czekolada, troszkę kawki, wyraźna słodycz. Jest też delikatna, krótka i nienachalna goryczka oraz minimalna cytrusowa kwaskowość w tle. [4]
          Wysycenie: Jak na witbiera za niskie. [3.5]
          Opakowanie: Raduga konsekwentnie trzyma się starych, filmowych motywów, co ma swój urok. Niestety papier jest kiepski, a kapsel goły. Na kontretykiecie opis, skład i inne ważne informacje. [3.5]
          Uwagi: Pomysł jest ciekawy, natomiast całość zdecydowanie zdominowana przez smak i aromat ciemnych słodów, co praktycznie całkowicie przyćmiewa elementy typowe dla wita. Piwo kojarzy się bardziej z CDA. Zrównoważyć recepturę i będzie bardzo fajny napitek.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
            Piana: biała, mała, słabo oblepia szkło, szybko znika [2]
            Zapach: intensywny, kawa i "zielony", sosnowy chmiel [4.5]
            Smak: gładkie, kawa i spora "zielona" goryczka, brak słodyczy; pomarańczy i kolendry nie czuję [4]
            Wysycenie: średnie, w porządku [4.5]
            Opakowanie: ładna etykieta, dużo informacji o piwie, szkoda, że goły kapsel [4.5]
            Uwagi: Butelka z datą 8.12.2015. Piwo nawet ok, ale ja tu witbira nie czuję. Tak, jak ktoś wyżej napisał - to takie bardzo lekkie black IPA. Absolutnie nie powiem, żeby było dobre na upał. Nie mam zamiaru powtarzać.

            Moja ocena: [4.05]
            Last edited by Derbeth; 12-07-2015, 19:31.

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, prawie nieprzejrzyste, zmętnione. [4.5]
              Piana: Ładna, oblepia szkło ale dość szybko opada. [4]
              Zapach: Lekki, kwaśnawy w pszeniczny sposób, trochę czekolady. [3.5]
              Smak: Gładka konsystencja, bardzo lekkie. Słodkawe na wstępie. Delikatna paloność, trochę chmielu, zbożowy posmak. Goryczka raczej niska. [4]
              Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
              Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. [4.5]
              Uwagi: Warka 8.12.2015 Fajny sesyjny stout. Mało tu witbiera ale bardzo przyjemnie się pije.

              Moja ocena: [3.9]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 20-07-2015, 22:43.

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #8
                Smaczne, orzeźwiające piwo. W smaku równowaga pomiędzy cytrusowo-kolendrowymi nutami belgijskiego wita i lekką słodyczą czekoladowych słodów. Goryczka bardzo niska.
                Do powtórzenia.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
                  Piana: Dość wysoka, średnio trwała. [4]
                  Zapach: Chmielowo-przyprawowy, niezbyt silny. [4]
                  Smak: Palono-czekoladowy, lekko kwaskowy, cytrusowy, trochę przyprawowy. Lekkie. [4]
                  Wysycenie: Niskie. [4.5]
                  Opakowanie: Jak to Raduga, stylowe i dopracowane, choć może ta akurat jest mało spektakularna. [4]
                  Uwagi: Hm, black to na pewno, ale witbier? Nie czuję w nim kolendry, co najwyżej lekką przyprawowość, dominuje cytrusowa chmielowość i palony słód. Bardzo pijalne i lekkie, ale koło wita to nawet nie stało.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny, [4.5]
                    Piana: Niezbyt wysoka i niezbyt trwała. Beżowa. [2.5]
                    Zapach: Wyraźnie czekoladowy. Kolendry czy skórki pomarańczy nie czuję, chociaż lekkie cytrusy - chmielowe - się pojawiają. [3.5]
                    Smak: Wbrew temu, co jest napisane na etykiecie, ciemne witbiery to wcale nie jest unikalne połączenie; a u naszych wschodnich sąsiadów są warzone również przez duże browary. I mam wrażenie, że im to piwo lepiej wychodzi. Przyprawy są słabe, prawie niewyczuwalne, piwo jest wodniste, lekko kwaskowate i czekoladowe. Po opisie miałem nadzieję na czekoladę z pomarańczami, a dostałem coś, co raczej przypomina niewyraźne ciemne ale z muśnięciem przypraw - i nie wiem, czy bym je wyczuł, gdyby nie informacja na opakowaniu. Ocena nie jest niższa, bo piwo dalej jest przyzwoite, pije się je beznamiętnie, ale nic w smaku nie przeszkadza. Niemniej jestem rozczarowany. [3]
                    Wysycenie: Wysokie, ale ciała mało, to pasuje. [5]
                    Opakowanie: Jak pozostałe z Radugi. Ech, zwiększcie ten font na kontrze, proszę. [4]
                    Uwagi: Rozczarowanie.

                    Moja ocena: [3.35]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎