Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tenczynek, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6119

    Tenczynek, Marcowe

    Nowe piwo z uruchomionego w ostatnich tygodniach browaru należącego do BRJ.

    Piwo jest niezłe i wczoraj na oficjalnym otwarciu smakowało.

    Piana niezła, słodkawe, nie wodniste, tradycyjny smak piwa marcowego, goryczki za dużej nie było.

    Z konkretną oceną wstrzymam się do pojawienia się /jak mówiono/ niebawem wersji w butelce.
    Attached Files
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnie złoto, bursztyn, klarowny. [4.5]
    Piana: średnio obfita, strzela, dziurawi się, szybko opada. [3]
    Zapach: dominuje aromat tradycyjnych chmieli, niewiele słabsze są aromaty słodowe, chlebowe, w tle daje się wyczuć lekka siarka. [3.5]
    Smak: solidna baza sodowa, spora pełnia, wyraźne nuty chlebowe, goryczka średnia, lekko przypiekana. [4]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: w porównaniu do innych BRJtów to słabizna i taniocha, najbardziej rzuca się w oczy wielki kod kreskowy. Wiele mogę znieść, ale to jest padaka, plus za firmowy kapsel i za sam fakt opakowania. [2]
    Uwagi: warka do 08.2015.

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 21-07-2015, 00:17.

    Comment

    • TomaszM
      Member
      • 04-2015
      • 45

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowne, złoto żółte [4.5]
      Piana: Słaba, na początku wywołana przez wysokie nasycenie, potem znika do zera. [2]
      Zapach: Delikatny, z butelki po otwarciu czuć delikatny DMS, potem po nadaniu czyste. Delikatny zapach słodowy. [4]
      Smak: Typowo marcowe. Dominuje słodowność, ale też można wyczuć delikatny chmiel. Byłoby dobrze, gdyby te smaki były bardziej intensywne. [4]
      Wysycenie: Bardzo duże, trochę wylatuje z butelki [4.5]
      Opakowanie: Bez komentarza. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziano-czerwony. Chyba nieco za ciemny ale przez idealną klarowność jest tak urzekający, że daję wysoką notę [4.5]
        Piana: Niska, szaro-kremowa, średnio trwała. [3.5]
        Zapach: Czyściutki, lagerowy aromat słodów z opiekanym akcentem. Przez chwilę wyczuwałem delikatny chmiel ale kolejne próby nie potwierdziły pierwszego wrażenia [4]
        Smak: Początkowa słodowa słodycz, bardzo dobra i przyjemna, niemal modelowa. W trakcie ustępuje nieco miejsca jakiejś płyciźnie i wodnistości ale w końcówce jest znowu książkowo, lekko wytrawnie i nie zaklejająco, z wyraźnym posmakiem ciemniejszych słodów.
        Brakuje mi w nim chmielowej kontry. Nie wyraźnej goryczki ale tła, na którym słodowe pierwsze skrzypce byłyby uwypuklone [3.5]
        Wysycenie: Średnie do niskiego [4]
        Opakowanie: Jeden punkt za zwrotną butelkę, drugi za to, że opakowanie w ogóle jest... na resztę spuszczam zasłonę milczenia [2]
        Uwagi: Po słabym Lagerze tutaj zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6119

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czerwonawy bursztyn, klarowny. [5]
          Piana: Nie mała na starcie i drobna ale nie bardzo trwała. Na dłużej mamy cienką niepełną warstewkę. Krążkowanie na szkle na plus.
          Gdy zakręcimy szkłem piana wstaje ale trzask towarzyszący jej ponownemu znikaniu nie polepsza oceny. [3.5]
          Zapach: Kwasek na słodzie i może jakieś estry. Lekka nutka chmielowa... a może to DMS? [3.5]
          Smak: Słodkawo, lekka goryczka... na otwarciu browaru było chyba lepiej... teraz to prawie wszystkie piwa z dużych i średnich browarów mają aldehyd octowy i to też. Nie ma mowy o lepszej ocenie bo piwo jest raczej nie konkretne w dodatku bez wyrazu.. [3.5]
          Wysycenie: W miarę dopasowane. [3.5]
          Opakowanie: Ten kod kreskowy "na pierwszym planie" odbiera resztki pozytywnego odbioru /w dobrej wierze/ tym, którym ten zgrzebny sznyt graficzny nie przeszkadzał. [3.5]

          Uwagi: Na skrajne oceny na razie się nie zdobędę ale jak minie rok od otwarcia to zobaczymy co się będzie mówić "po okolicy"... posłucham. Do browaru mam około 10 minut i wszędzie w sklepach i sklepikach jest Tenczyńskie. Nie widzę by schodziło na pniu bo tu przeliczają każdy grosz ale "trochę idzie" podobno w Krakowie dużo więcej. Ceny 3.50 - 4 zł to dla wielu szlaban. W Biedronce ich limit to 2 zł więc nie myślą o Tenczyńskim. Oczywiście "lepsi" sobie kupują bez problemowo i nawet chwalą.

          Moja ocena: [3.575]

          Nie mogłem znieść "rozwalonej" kolorystyki Rafaela 52 więc proponuje swoja fotkę.
          Attached Files
          Last edited by Javox; 19-09-2015, 17:59.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Prawie miedziany, klarowne. [4]
            Piana: Średnia trwałość. Pęcherzyki są grube, ale powoli pękają. [3.5]
            Zapach: Żelazo, lekka siarka i trochę słodu. [2.5]
            Smak: Słód na pierwszym planie, później goryczka chmielowa której aromat nie zapowiadał. Przyjemne nuty chlebowe i odpowiednia baza słodowa sprawiają miłe wrażenia. Piwo jest syte, niezbyt orzeźwia, ale na jesień jest jak znalazł. [4]
            Wysycenie: Średnie, właściwe. [4]
            Opakowanie: Etykieta mało wyszukana, za to kapsel jest bardzo ładny. [3]
            Uwagi: Warka 30.09.2015.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • Shedao
              Senior
              • 09-2007
              • 900

              #7
              Kupiłem ostatnio (dla kapsla), wypiłem, wrażenia mierne. Już po samym stylu petardy nie ma się co spodziewać, a to piwo jest kiepskie nawet jak na marcowe, czułem się jakbym pił koncernówkę. Nie polecam.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemne złoto wpadające w bursztyn. Klarowne, może lekka opalizacja [4]
                Piana: Skromna i szybka redukcja do cieniutkiej warstwy [2.5]
                Zapach: Mało intensywny i nie za ciekawy. Głównie słodowość, troszkę słodkiego ciasta i nut kwiatowych [3]
                Smak: Dużo lepiej niż zapach. Zgodna ze stylem słodowa pełnia wpadająca w lekką słodkawość. Goryczka lekka, ale wyczuwalna, przyjemna. [4]
                Wysycenie: Dość wysokie, raczej odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: Tandeta, minimalizm. Oszczędne info. Kolorystyka i projekt graficzny brzydkie i nudne [1.5]
                Uwagi: Data: 05.10.2015

                Moja ocena: [3.4]

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #9
                  Piwo z datą 30 10 2015, dwa dni trzymane w lodówce, pite dzisiaj, poziom diacetylu na poziomie nie do przyjęcia, normalnie masło w płynie a do tego kwaskowość też na nie wyobrażalnym poziomie.
                  Drugie pójdzie do zlewu, szkoda, bo pierwsze piwa z Tenczynka bardzo mi smakowały.
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: barwa miedziano-rubinowa, dlaczego jest w kategorii ciemnej? Dla ciemne to np stouty [5]
                    Piana: drobna, ecru, dość gęsta, długo się utrzymuje [4]
                    Zapach: leciutki, owocowo-słodowy [3.5]
                    Smak: w miarę pełne i treściwe, dobra goryczka, z początku wytrawne ale wytrawność ginie podczas picia na rzecz lekkich owocowo-kwiatowo-słodowych smaków, całość fajnie zbalansowana [4]
                    Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
                    Opakowanie: etykiety Tenczynka nie przypadły mi do gustu, sa zbyt proste i ubogie, firmowy kapsel [3.5]
                    Uwagi: Smaczne, normalne piwo

                    Moja ocena: [3.875]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Nie wiem jakie słody są w składzie tego piwa. Wyczuwam dużo opiekanych smaczków, które lubię i które sugerują udział słodu wiedeńskiego. Co ciekawe niedawno piłem wiedeńskiego Lwówka, który (całkiem smaczny) wydawał mi się mniej "wiedeński" niż to piwo, bardziej karmelowy.

                      Fajne piwko

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9731

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy klarowny. [4]
                        Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, średniotrwała. [3.5]
                        Zapach: Słód z powiewem karmelu i owoców, całkiem sympatyczny . [4]
                        Smak: Delikatna goryczka z nutą orzechową, smak troszkę płaski, ale wchodzi dobrze . [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: W stylu browaru, dość proste, ale charakterystyczne. Kapsel browaru. [3.5]
                        Uwagi: Piwo spokojnie pijalne. Chyba nie było drogie, kiedyś muszę porównać je symultanicznie z miłosławskim i żywieckim.

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowe, klarowne. [5]
                          Piana: Niska i nietrwała. [2]
                          Zapach: Troszkę słodowy, delikatnie karmelowy i landrynkowy, tyle. [3.5]
                          Smak: Smak słodowy i delikatna, ziołowa goryczka. Odrobina karmelu. Piwo wyraźnie wytrawne. I... Właściwie tyle. [3.5]
                          Wysycenie: Nie za wysokie. [5]
                          Opakowanie: Bardzo mało informacji, dobrze, że chociaż skład podano. Etykieta bardzo biedna. [3]
                          Uwagi: Nie było złe to piwo, ale też nie miało w sobie nic, co skłoniłoby mnie do powrotu do niego. Inna sprawa, że ja za tym stylem nie przepadam, więc mogę być trochę za ostry.

                          Moja ocena: [3.475]

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            Chyba receptura znacznie się nie zmieniła pod nowym właścicielem /przynajmniej parametry/
                            13,8% ekst
                            5,6% alk.

                            Treściwe pełne, karmelu dość sporo, bardzo delikatna chmielowo-goryczkowa kontra nie wpływa na słodowy profil piwa. Minimalne opiekane tony. NIe jest to raczej mój faworyt z nowej klasycznej linii Tenczynka (chętnie porównałbym go bezpośrednio z marcowym z Bielawy - Sowie, który wydał mi się bardzo dobry). Jednak to raczej nie piwo na upały. Całość poprawna, w stylu.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6119

                              #15
                              Dla lubiących Marzeny Browar Tenczynek też coś ma...

                              Piana - więcej podczas nalewania potem pełna warstewka.
                              Lacing - nawet fajnie z krążkowaniem.
                              Barwa - bursztyn.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - słodkawo, tradycyjne owoce.
                              Smak - gorzkawa owocowość z czymś ziołowym. Goryczka nie za duża, lekko łodygowa.

                              Szału ni ma
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎