Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tenczynek, Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    Tenczynek, Lager

    Piwo wypiłem na otwarciu Browaru Tenczynek /Grupa BRJ/ 19 czerwca 2015 r.

    Piwo dość smaczne. Świeżość była sporym atutem. Nieutrwalone bo nie ma pasteryzacji.

    Lekko się piło tylko trochę za szybko bo dobre.

    Smak klasyczny bez zakłócających odbiór wad. Goryczka raczej mała.

    Orzeźwiające bardzo przyjemnie
    Attached Files
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoto. [4]
    Piana: Spora, średnie bąble, dość szybka redukcja do grubszej warstewki na dłużej. [4]
    Zapach: Lekko kwaskowaty słód pilzneński. [4]
    Smak: Lekki słodowy, /pilzneńsko-żołędziowy/ mini kwaskowaty. Bardzo orzeźwiający. Mała goryczka. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Kod kreskowy mógłby być subtelniej zlokalizowany. Grafika trochę siermiężna ale pewnie się dopracują bardziej wyrafinowanej w przyszłości. Kapsel ładny. Papier cienki. Po wyjęciu z lodówki eta odeszła bez "odmaczania". [3.5]
    Uwagi: Zakup w jednym z pobliskich sklepików obok browaru. Ogólnie na lato ideał. Na inne pory to raczej marcowe.

    Moja ocena: [3.975]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 21-07-2015, 23:18.

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy, dość klarowny [4]
      Piana: średnio obfita, biała, z czasem coraz bardziej gruboziarnista, dość trwała, oblepia szkło [3.5]
      Zapach: słód, lekki kwasek, momentami wyczuwalna siarka, po ogrzaniu b. lekka odsłodowa szmata [2.5]
      Smak: wyraźnie słodowy, słodkawy, pełny, treściwy, wysoka kwasowość, nieco mineralny, lekki diacetyl, dość jednowymiarowy [3.5]
      Wysycenie: dla mnie trochę za duże [3]
      Opakowanie: tłoczona butelka BRJ, kapsel browarowy, bardzo prosta biało-zielona etykieta, bez kontry, są podstawowe dane (bez drożdży w składnikach) [3]
      Uwagi: Do 25.08.2015. Słodko-kwaśny, praktycznie bezchmielowy lager. Umiarkowanie pijalny, w sumie przeciętny.

      Moja ocena: [3.125]

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Myślałem, ze w sierpniu będzie już w każdym sklepie w Krakowie a tymczasem musiałem się zdrowo nachodzić, żeby je kupić (w cenie 4.20 za butelkę). Bardzo sympatyczny lekki lager, jak dla mnie mógłby być mocniej chmielony, ale wypiłem bez przykrości.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomka, piwo jest klarowne. [4]
          Piana: Wysoka, biała, bąble średniej grubości, pękają powoli. Piana słabo lepi się do szkła. [3.5]
          Zapach: Od razu czuć, że to BRJ. Pachnie podobnie jak ostatnie warki Ciechana Wybornego. Dominuje słód, a później niestety jest siarka i lekki diacetyl. Chmielu właściwie nie czuję. [2.5]
          Smak: Lekko słodowy, też trochę cierpki, kwaskowaty. Goryczka niska, ale odczuwalna. Czuć piwnicę i lekki chlebek. Trzeba przyznać, że piwo rewelacyjnie orzeźwia, nie jest za słodko, w sam raz kwaskowato i z odrobiną trawiastej goryczki. [4]
          Wysycenie: Duże. [4]
          Opakowanie: Kształt etykiety przypomina te stare ze Lwówka. Kapsel firmowy, brak kontretykiety. Termin ważności jest nacinany. Grafika niezbyt odkrywcza. Piwo jest nieutrwalone. [3]
          Uwagi: Za dużo pan Jakubiak ma już tych lagerów. Warka 25.08.2015.

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Ja tez musiałem się nachodzić, ale wrażenia kiepskie. Moim zdaniem słabiutko, bez wyrazu, nawet pite schłodzone, w upałach nie daje wielkiej przyjemności. Chciałbym coś więcej powiedzieć o jego właściwościach, szukałem przy każdym łyku, ale nie znajduje niczego, co zachęcałoby mnie do powtórzenia.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Co prawda pite 2 dni po terminie
              warka 10.08.2015
              Cena 2,99zł +kaucja

              Piana: spora, ale grube i średnie oczka. Coś tam oblepia szkło
              Aromat: od razu czuć BRJ. Aromat lekko zawilgoconej i stęchłej piwnicy znany z lwówka książęcego oraz czasem z C.Wybornego. W tle jakby lekki diacetyl. Ogólnie słodowe, bez chmielu

              SMAK:
              słodowe, leciutko kwaskowe i wodniste. Goryczka znikoma. Po prostu smakuje jak lekko rozwodniony, bezgoryczkowy lwówek książęcy. Blisko mu do bardzo średniego eurolagera, choć trzeba przyznać, że można czasami trafić poprawnego eurolagera, który smakuje podobnie jak nie lepiej niż ten tenczynkowy wypust.

              Podsumowując: piwo za nijakie, za drogie, za słabo dostępne, nie ma sensu powtarzać. Chyba, że będzie superświeże i po 2,49 czyli nigdy
              Już lepiej kupić świeżego Żywca na promocji za 2,19zł a jeszcze lepiej argusa meastica z lidla

              pozdrawiam
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Geronimo_PL
                Junior
                • 02-2015
                • 5

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Co prawda pite 2 dni po terminie
                warka 10.08.2015
                Cena 2,99zł +kaucja

                Piana: spora, ale grube i średnie oczka. Coś tam oblepia szkło
                Aromat: od razu czuć BRJ. Aromat lekko zawilgoconej i stęchłej piwnicy znany z lwówka książęcego oraz czasem z C.Wybornego. W tle jakby lekki diacetyl. Ogólnie słodowe, bez chmielu

                SMAK:
                słodowe, leciutko kwaskowe i wodniste. Goryczka znikoma. Po prostu smakuje jak lekko rozwodniony, bezgoryczkowy lwówek książęcy. Blisko mu do bardzo średniego eurolagera, choć trzeba przyznać, że można czasami trafić poprawnego eurolagera, który smakuje podobnie jak nie lepiej niż ten tenczynkowy wypust.

                Podsumowując: piwo za nijakie, za drogie, za słabo dostępne, nie ma sensu powtarzać. Chyba, że będzie superświeże i po 2,49 czyli nigdy
                Już lepiej kupić świeżego Żywca na promocji za 2,19zł a jeszcze lepiej argusa meastica z lidla

                pozdrawiam
                No tak 2 dni po terminie to powinien wyskoczyć chmielowy krasnal i zagwizdać na fujarce Amstronga "wonderful world"

                Może piłeś to piwo w stęchłej piwnicy.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Tak, w stęchłej piwnicy, którą miałem jeszcze podczas pobytu na angielskich wyspach.
                  I jeszcze zagryzałem spleśniałym serem i się dziwię odczuć ?
                  ta, siur.

                  No bez jaj. Wiem, że piwo bardzo pod termin i nie oczekuje od BeeRJotowego lagera nachmielenia rodem z amerykanlagier. Jednak podstawa słodowa była słabiutka, lekka piwnica plus delikatne masełko znane mi z lwówków (i tych świeżych i tych pod termin)
                  Do tego cena jak za masowe APA.

                  Po prostu nie jestem targetem tego piwa, bo i samo piwo jest mocno przeciętne, mało różniące się od korpo-masówki która jest za połowę ceny.
                  Last edited by dlugas; 15-08-2015, 08:20.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, klarowny [4]
                    Piana: Całkiem imponująca. Obfita, trwała, ładnie oblepia szkło [4]
                    Zapach: Wyraźnie słodowy i nie za ciekawy. Chmiel gdzieś tak wychyla się zza słodów, ale tak na granicy autosugestii. Słodowość trąci nieco mdłą słodkawością [3]
                    Smak: Lager dość poprawny w smaku, ale zarazem bardzo banalny. Słodowość i bardzo słaba nieciekawa goryczka. Piwo do wypicia i do zapomnienia. A w tej cenie (3-3,5 zeta za coś tak banalnego?!) z pewnością nie do powtórki [3]
                    Wysycenie: Dość wysokie, odpowiednie raczej [4.5]
                    Opakowanie: Straszna tandeta. Niechlujnie przyklejona odklejająca się etykieta, tylko po jednej stronie butelki. Oszczędne info. Kolorystyka i projekt graficzny tandetne strasznie [1.5]
                    Uwagi: Data: 25.VIII.2015
                    Tenczynek mojego serca nie podbił. Nie był nawet blisko...

                    Moja ocena: [3.15]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnozłocisty, bez zastrzeżeń [4.5]
                      Piana: biała, drobna, opada powoli ale w zauważalnym tempie, osadza się mikrymi wysepkami na szkle [3.5]
                      Zapach: słąbiutki, słodowo-metaliczny [3]
                      Smak: sprawia wrażenie rozwodnionego, lekka goryczka, fajna odstawa sodowo tyle że całość psuje metaliczno-chemiczny posmak, wręcz gorzkawy momentami [2.5]
                      Wysycenie: zdecydowanie za duże [3.5]
                      Opakowanie: etykieta średniej jakości, firmowy kapsel browaru [4]
                      Uwagi: Rozczarowałem się bardzo tym piwem, liczyłem na smacznego zwykłego pilsa a okazało się być, po prostu zwykłym polskim pilsem słabo pijalnym

                      Moja ocena: [3]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        Takie zwykłe piwo bez goryczki. Jak Kasztelan, tylko droższe.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty,przejrzysty,widać trochę drobinek. [4]
                          Piana: Średniowysoka,obkleiła wnętrze szklanki,składała się z drobnych oczek,była widoczna do końca. [3.5]
                          Zapach: Neutralny...po ogrzaniu słodowy,lekko kwiatowy. Wyczuwalna jest także nutka piwniczna i wody z ogórków kiszonych...ale daleko w tyle. [2]
                          Smak: Słodowy z jakby...dodatkiem kilku kropel wody z ogórków kiszonych,po przełknięciu pojawiła się krótkotrwała,lekka goryczka. [3.5]
                          Wysycenie: Zachowało się do końca,ale mogłoby być trochę wyższe. [3.5]
                          Opakowanie: Zwrotne,firmowe z tłoczeniami. Etykiety są słabe,a ich krój zdradza związki rodzinne z BRJ-otem... Pamiętacie kształt etykiet na piwach z Lwówka? Podali podstawowy skład i ekstrakt. Kapselek mamy...tenczynkowy. [2.5]
                          Uwagi: Warka do 25,26? 08.2015,wypite 25.08'15. Mnie smakowało,na pewno lepsze od większości wyrobów z wielkich koncernów.

                          Moja ocena: [2.95]

                          Comment

                          • Derbeth
                            Senior
                            • 04-2013
                            • 337

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnozłoty, klarowny [4.5]
                            Piana: niezbyt obfita, mogłoby być lepiej [3.5]
                            Zapach: dość wyraźny, zbożowy [4]
                            Smak: wyraźna goryczka, ziołowa i nawet lekko ostra, ale jest też świeża i przyjemna chlebowość; być może piwu brakuje odrobinę ciała [4.5]
                            Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                            Opakowanie: etykieta nie robi dużego wrażenia, niewiele informacji o piwie [3]
                            Uwagi: Butelka z datą 30 października. Faktycznie udany lager i faktycznie może przebijać Lagerowe.

                            Moja ocena: [4.15]

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2291

                              #15
                              Pijcie świeże warki. Ja miałem okazję próbować ostatniego dnia ważności jasnego Tenczynka (do 5 grudnia) i czułem na przemian kalafior, kiszone ogóry i kapuchę.
                              Chwała Panu Jakubiakowi, że warzy niepasteryzowane piwa nie tylko z nazwy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎