Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Spółdzielczy, Dwa Półsztyki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Spółdzielczy, Dwa Półsztyki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, lekko w kierunku ciemnego, zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, trwała. [4]
    Zapach: średnio intensywny, przyjemny, trochę owoców tropikalnych oraz żywic od chmieli, są również nuty estrowe od pracy drożdży, dość wyraźne aromaty słodowe. [4]
    Smak: dokładnie to co w aromacie, nuty żywiczne i owoców od chmielu, trochę drożdżowych estrów, średnia pełnia słodowa, goryczka wyraźna, średnia w kierunku wysokiej, ziołowa. [4]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: grafika może nie porywa, ale jest tu jakaś koncepcja, brakuje trochę pełnego składu. [3.5]
    Uwagi: warka do 15.11.2015, udane piwo, które warzy więcej.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Aromat wyrazisty, trawiasty, łodygowy, nie ma eksplozji, ale zapach przyjemny, wyspiarski. W smaku troszkę, tak ciut, ciut, przechmielone, goryczka długa, nie amerykańska, ale wysforowana na przedzie, kierunek APA, z Albionem ma mało wspólnego. Drażni kosmetyczność.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak na niefiltra przystało - mętne, miedziane. [5]
        Piana: Ładnie oblepia szklankę, trwała, gęsta, drobne pęcherzyki. [4.5]
        Zapach: Bardzo fajna trawiastość, cytrusy, lekkość i przyjemność. [4.5]
        Smak: To co jest w aromacie jest też w smaku - długa ziołowa, trawiasta goryczka, raczej amerykańska niż angielska. Odrobinę przechmielone. [4]
        Wysycenie: Ładnie się układa i dobrze orzeźwia. [5]
        Opakowanie: Idea węzłów jest super. Aż zacząłem się uczyć. [5]
        Uwagi: Piwo z dużym potencjałem, nieco przechmielone.

        Moja ocena: [4.375]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
          Piana: Ładna, raczej wysoka, trwała, biała, zbita. Cieszy oko. [4.5]
          Zapach: Przyjemny, lekko cytrusowy, a także owocowy i ziołowy aromat. [4]
          Smak: Mocno orzeźwiające, owocowe piwo. Dosyć treściwe, goryczka mocna, acz bez przesady, cytrusowo-ziemisto-tytoniowa. [4.5]
          Wysycenie: Bardzo niskie, po angielsku. [5]
          Opakowanie: Nie znam się na żeglarstwie i nie mam pojęcia, co to są półsztyki. Skład bez szczegółów. Etykieta trochę bez wyrazu. [4]
          Uwagi: Bardzo mi smakowało.

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • marecki12
            Senior
            • 12-2005
            • 156

            #6
            Zdjęcie piwa
            Attached Files
            http://marecki12.web-album.org/

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mocno zmętniony,nieprzejrzysty,pomarańczowy. Widoczny osad w butelce. [4.5]
              Piana: O barwie złamanej bieli,drobno- i średnioziarnista,bardzo wysoka,mocno obklejała szkło i pozostała do końca. [5]
              Zapach: Nie za mocny. Owoców cytrusowych,słodu i jakby gotowanego ryżu. [2.5]
              Smak: Cytrusów: grejpfruty,cytryny,kwaskowe pomarańcze...następnie nuty ziołowe i trawiaste,dalej mamy słód,trochę nut tytoniowych i lekki karmel. Po przełknięciu długa goryczka,cytrusowo-ziołowo-trawiasta ze słodem w głębi. [4]
              Wysycenie: Na początku powyżej średniej,dotrwało do końca. [4]
              Opakowanie: Bezzwrotna z samoprzylepną etykietą z podstawowym składem,ekstraktem,i wskaźnikiem IBU. Kapsel bez nadruku. [3.5]
              Uwagi: Warka do 30.10.2015(?). Piwo lekkie i przyjemne,pięknie nachmielone... Sprawia wrażenie,jakby miało więcej niż wskazane 30 IBU. **109**

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
                Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4.5]
                Zapach: Słodowy (może trochę owocowy) z lekkim akcentem chmielu. [4]
                Smak: Dość konkretna goryczka, dalekie posmaki chleba i owoców. Ślad fermentacji. [4]
                Wysycenie: W zasadzie średnie, ale w pokalu bąbelki pracowicie zasuwają... [4]
                Opakowanie: W nieco ascetycznym stylu browaru, tym razem mdła beżowoszara eta, ginąca na półce.
                Wiem, jak wygląda naklejanie etykiet w Pucku, ale tym razem trafiła mi się eta nierówno naklejona i pomarszczona. [3]
                Uwagi: Fajne, lekkie i smaczne piwo. Pite tydzień przed terminem, może stąd ten "fermentacji ślad"...?

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  warka do 5.01: w zapachu vibovit, w smaku nieświeże, kwaśno octowe, z nutą płynu do naczyń

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: miodowo/złoty, zmętniony [4]
                    Piana: biała obfita z drobnych i średnich pęcherzy opadła z czasem, tworząc minimalny ślad na szkle i pozostawiając warstwę na powierzchni. [4.5]
                    Zapach: słodowo-chmielowy. Początkowo czuć było cytrusy, owoce tropiku i żywiczno-ziołowe nuty. Potem doszły nuty słodowe: biszkopcik i karmelek. Po ogrzaniu wyszła jednak zetlała skarpetka. [4]
                    Smak: piwo jest wytrawne. Słody z karmelkiem i zbożem kontrowane są przez cytrusowo-grejpfrutową goryczkę na poziomie powyżej średniego. Z kolejnymi łykami chmiele są coraz wyraźniejsze, lekko nawet zalegając na języku i podniebieniu. [3.5]
                    Wysycenie: wysokie wysycenie, co nadaje mu sporą pijalność mimo narastającej wytrawności [4.5]
                    Opakowanie: W stylu puckiego browaru z dobrym info. [4.5]
                    Uwagi: Spożyte na 4 dni przed upływem terminu ważności.

                    Moja ocena: [3.9]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎