Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Some Like It Hot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Some Like It Hot

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, lekko w kierunku jasnego bursztynu, zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko się dziurawi, w miarę trwała. [3.5]
    Zapach: solidna dawka amerykańskich chmieli, cytrusy, również z trawy cytrynowej, owoce tropikalne. [4.5]
    Smak: lekkie, orzeźwiające, pełnia słodowa na niskim poziomie, również sporo nut chmielowych, owocowych, goryczka średnia, o cytrusowym charakterze. [4.5]
    Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, przyjemnie musuje i nadaje rześkości. [4.5]
    Opakowanie: grafika w stylu browaru, całkiem ładna, etykieta trochę pomarszczona, ale przynajmniej łatwo jej się pozbyć, na kontrze pełen skład oraz parametry piwa. [4]
    Uwagi: warka do 22.12.2015.

    Moja ocena: [4.375]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 05-07-2015, 22:13.

    Comment

    • TomaszM
      Member
      • 04-2015
      • 45

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty delikatnie wpadający w pomarańcz, trochę zmętnienia. [4]
      Piana: Piana wysoka, średnio pęcherzykowa, szybko się dziurawi ale nie znika całkowicie [4]
      Zapach: Zbalansowany zapach cytrusowy i słodów. [4.5]
      Smak: Piwo jak na styl trochę za ciężkie i słodkie. Wystarczyłoby w zupełności 12BLG. Goryczka przyjemna, ale w stosunku do słodyczy za mała. [3.5]
      Wysycenie: Optymalne [5]
      Opakowanie: Jakość wydruku nieodpowiednia do ilustracji ze spora ilością detali. Poza tym pomysł i informacje na etykiecie ok. [3]
      Uwagi: Może to sprawa gustu, ale należałoby poprawić balans słodkości i goryczki. Albo trochę dochmielić, albo co chyba dałoby lepszy efekt obniżyć BLG.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Winterstorm
        Member
        • 06-2014
        • 60

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladopomarańczowy, średnio zmętniony. [4.5]
        Piana: Po nalaniu bardzo ładna, wysoka, zbita. Opada dość szybko, ale niewielka ilość pozostaje przez cały czas. Odrobinę znaczy szkło. [4]
        Zapach: Całkiem wyraźny grejfrut, trochę cytrynowa kwaskowość, a drugim planie lekka słodycz. [3.5]
        Smak: Kwaskowość zarówno pszeniczna, jak i cytrusowa, ale jest też spora baza słodowa (ekstrakt robi swoje). Goryczka raczej niska, delikatna i przyjemna, niezalegająca. Jak na pszenicę, to piwo całkiem treściwe. [4]
        Wysycenie: Nieco powyżej średniej, odpowiednie, pasuje do profilu piwa. [5]
        Opakowanie: Standardowo radugowe motywy filmowe, informacje o składzie, kapsel goły. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno złoty, lekko zmętnione. [4]
          Piana: Bez szału, opada do nikłej mgiełki. [3]
          Zapach: Wyraźny, bardzo przyjemny aromat słodkich owoców tropikalnych. Potem pojawia się też cytrusowa świeżość. [4.5]
          Smak: Lekkie i orzeźwiające piwo. Wyraźna cytrusowa goryczka sprawia, że można brać łyka po łyku. Dobrze gasi pragnienie. [4]
          Wysycenie: Średnie, pasuje. [4]
          Opakowanie: W stylu całej kinowej serii, na kontrze napisy słabo czytelne. [4]
          Uwagi: Dobre piwko, świetnie pasuje na gorące letnie wieczory.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • Piwny_Radek
            Senior
            • 08-2014
            • 108

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowa barwa o delikatnym zamgleniu. [4]
            Piana: Na powierzchni układa się obfita warstwa drobno i średniopęcherzykowej piany, pozostawiająca na szkle bardzo ładny lacing. Po jakimś czasie biała warstwa przybiera postać niewielkiej warstewki. [3.5]
            Zapach: Na aromat składają się owoce tropikalne i cytrusowe (cytryna, limonka, pomarańcz), trawa cytrynowa oraz nieco ziół i słodów w tle. Woń jest przyjemna, o orzeźwiającym charakterze. [3.5]
            Smak: Walory smakowe są dość skromne. Dominującą rolę pełni trawa cytrynowa oraz cytrusy, które razem ze słodem pszenicznym pozostawiają nieco kwaskowe odczucie. Z dobrej strony prezentuje się pijalność, można powiedzieć, że piwo wchodzi jak woda (niestety konsystencja także jest do niej zbliżona). Smak wytrawny z delikatną słodyczą na finiszu. Goryczka delikatna i krótka. Alkohol niewyczuwalny. [3.5]
            Wysycenie: Wysokie [4]
            Opakowanie: Kiepskiej jakości etykieta, wygląda jakby była drukowana na domowej drukarce. Plus za pełne dane dotyczące piwa. [2.5]
            Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...ot-raduga.html

            Moja ocena: [3.5]
            http://piwnyradek.blogspot.com/
            http://instagram.com/piwnyradek

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty, lekko mętny. [4]
              Piana: Dość trwała, oblepia szkło. [4]
              Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne, dość intensywny. [4.5]
              Smak: Kwaskowy, lekko drożdżowy, cytrusowa chmielowość i cytrusowo-ziołowa goryczka, niska/średnia. [4.5]
              Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
              Opakowanie: W stylu Radugi, ładne, ale kontretykieta chyba źle wydrukowana, czcionka jakby rozmyta. [3.5]
              Uwagi: Lekkie, orzeźwiające piwo, pijalność wysoka. Dominuje kwaskowy posmak i cytrusy, goryczka niezbyt silna. Smaczne, w sam raz na lato. Polecam.

              Moja ocena: [4.35]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6114

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętny pomarańczowy. [4]
                Piana: Średnia, na dłużej cienka warstewka i trochę na szkle. [3.5]
                Zapach: Słodka egzotyka, cięższe cytrusy. [4]
                Smak: Lekko cytrusowe, lekko słodkie, gorzkawe. [3.5]
                Wysycenie: Średnie. [3.5]
                Opakowanie: Ten brak kontrastu w większości etykiet trochę mierzi ale cóż zrobić. [3]
                Uwagi: Nie jest źle ale dla mnie nie jest bardzo orzeźwiające. Może gdyby nuta cytrynowa była. Ogólnie może być ale jakieś niewyraźne to piwo.

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  #9
                  Jak dla mnie rewelacja, spora (jak na styl) goryczka, nie jest puste ani wodniste (co może nawet dziwić), cytrusy, trawa cytrynowa obecna, kwaskowość od pszenicy również. Piana pozostaje do końca, aczkolwiek mocno przetrzebiona, wysycenie średnie, piwo orzeźwia.
                  Największy minus to nieczytelna fragmentami kontra, ale cała seria filmowa mi się podoba.
                  Jak widać można robić smaczne piwa, bez wsparcia blogerów, materiałów we współpracy itp.
                  Warka 30.05.2016, czyli świeżynka jak sądzę.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Prawie brzoskwiniowy, za ciemny i za bardzo zmętnione. [3]
                    Piana: Wysoka tylko tuż po nalaniu, po pół minuty tylko wspomnienie. [2.5]
                    Zapach: Po odkapslowaniu ostre buchnięcie amerykańskich chmieli. Głównie cytrusy i trawa cytrynowa, brakuje czegoś od wheat. [4]
                    Smak: Solidna podbudowa słodowa, piwo ma ciało, jest słodkie. Z drugiej strony goryczka też niezgorsza, cytrusowa, trochę zamaskowana skórką od cytryny i kwaśnością , ale wyraźna. Na języku wyczuwalna bardziej niż deklarowane 20 IBU. Mimo pełni piwo świetnie orzeźwia, no ale cytrusy w stronę do cytryny zawsze orzeźwiają. [4]
                    Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego. Wolałbym wyższe. [3]
                    Opakowanie: Nazwa od razu skojarzyła mi się z debiutanckim singlem zespołu The Power Station z 1985 roku. Oczywiście wiem, że to nie o to chodzi. Etykieta ładna, starej daty i filmowa, chmiele podane. [4]
                    Uwagi: Smaczne, cytrynowe i orzeźwiające piwo. Pszenicy podanej w nazwie i w składzie prawie nie zauważyłem ( z wyjątkiem barwy).
                    Warka 30.05.2016.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty, zamglony. [4.5]
                      Piana: Niezbyt wysoka, biała, drobna, średnio trwała. [3]
                      Zapach: Z butelki trawa cytrynowa; ze szkła: lekko słodowy(pszenica), trawa cytrynowa, delikatnie kwiatowy, średnio-niska intensywność. [3.5]
                      Smak: Pszeniczna słodowość, drożdżowe, trochę cytrusów, niewysoka goryczka. Średnie ciało. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Całkiem ładna etykieta w stylu Radugi, pełny skład. [4]
                      Uwagi: Przeciętny american wheat, bez fajerwerków, wręcz nudny, ale na pewno nie zły. Warka 20.10.2016/A1.

                      Moja ocena: [3.575]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎