Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Brokreacja] The Butcher

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Brokreacja] The Butcher

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • seblop
    Member
    • 03-2015
    • 35

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno miedziany, ciemny bursztyn, czerwone refleksy. [4.5]
    Piana: Drobnopęcherzykowa dość wysoka, po paru minutach zostaje jakieś 3mm i tak do końca piwa się utrzymuje pięknie zdobiąc szkło. [5]
    Zapach: Delikatne dojrzałe grejpfruty, i mandarynki. Lekka żywiczność i słodowość. [4.5]
    Smak: No i tu jest petarda. To samo co w zapachu tylko zwielokrotnione, chce się brać łyk za łykiem. Dojrzałe grejpfruty i to raczej te zielone SWEETY lekka żywica i goryczka na końcu nie zalegająca. W ogóle nie czuć alkoholu. Mimo 75 IBU piwo niezwykle pijalne. [5]
    Wysycenie: Optymalne ,średnie nasycenie. [4]
    Opakowanie: Etykieta rozwala. Prawdziwy rzeźnik) Zdecydowanie rzuca się w oczy. [5]
    Uwagi: Piwo godne polecenia. chyba jedna z lepszych RED IPA na rynku. Zdecydowanie do niej wrócę.

    Moja ocena: [4.75]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Kolor herbaty, zmętniony (lekko). Piana jasna, początkowo obfita, ze średnich pęcherzy opadła do małej warstwy. I tak została do końca degustacji.
      Po otwarciu butelki poszło wytrawnymi cytrusami. W szkle chmiele cytrusowe (grejpfrut, gorzka skóra pomarańczy) mieszają się z żywicznymi, a to wszystko uzupełnia karmelowa słodycz słodowa. W smaku jest bardzo wytrawne. Goryczka intensywna w nucie ziołowej wyraźnie atakuje podniebienie i język. Efekt potęguje dość spore wysycenie. Kontrą są słody, które jednak nie dorównują mocy goryczkowej, a ta, mniej wytrawnego piwosza raczej zmęczy.
      Mimo sporego nachmielenia (75 IBU) i voltażu (7% przy 16% BLG) pijalność jest wysoka. Moc alkoholowa ujawnia się dopiero z czasem, gdy z krwią uderza do mózgu.
      Generalnie solidne piwo, jednak do ideału brakuje odrobiny (chociaż!) słodyczy w chmielach – jakiś nut morelowych, brzoskwiniowych).

      I jeszcze o opakowaniu. Tak brutalnej stylizacji na etykiecie alkoholu jeszcze nie widziałem. Ale na wszystko jest czas. Ciekawe czy ktoś pójdzie dalej i zainspiruje się np. okładkami Cannibal Corpse, które w kilku krajach są zakazane w sprzedaży (np. w Niemczech).

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbata/miedź, zmętniona z lekka [4]
        Piana: Jasna z drobnych pęcherzy do końca "stała". [4]
        Zapach: Wytrawne chmiele - cytrusowe, ciut sosenki i karmelowa słodowość. [3.5]
        Smak: Wytrawna goryczka nie do końca skontrowana przez słody. Brakuje słodyczy. [3.5]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego - podbija goryczkę. [4]
        Opakowanie: Z pewnością wywołuje szok w kimś kto nie ogląda na co dzień syria tube albo nie ma w kolekcji okładek z gatunku death/thrash metal. [5]
        Uwagi: Samo piwo poniżej oczekiwań, ale złe nie jest! Etykieta ciekawa, aczkolwiek szokująca.

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: miedziany, lekko zamglony. [4.5]
          Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta, wolno opada. [4]
          Zapach: średnio intensywny, jest trochę aromatów chmielowych, głównie żywicznych z lekkimi akcentami cytrusowymi, są również delikatne aromaty słodowe, karmelowe, lekko opiekane. [3.5]
          Smak: wyraźna, dość spora pełnia słodowa, trochę karmelu, nut opiekanych, wyraźne posmaki chmielowe, żywiczne, goryczka średnia, ale dobrze współgra z całością. [4]
          Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
          Opakowanie: fajna grafika, ciekawe wykonanie, jest pełen skład oraz komplet informacji. [4.5]
          Uwagi: warka do 31.10.2015. Nie jestem fanem tego stylu, ale to całkiem udane piwo. Zdecydowanie mniej karmelowe niż niektóre IPA dostępne na rynku.

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Obecnie warzone w browarze Gryf, jak informuje etykieta, więc pewnie trzeba wprowadzić zmianę. bardzo poprawna IPA, choć po "rewolucji piwnej" niczym nie zaskakuje. Można powiedzieć, że przy deklarowanych 75 IBU wszystko jest w porządku, a piwo - mimo wszystko - dość uładzone.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Obecnie warzone w browarze Gryf, jak informuje etykieta, więc pewnie trzeba wprowadzić zmianę. bardzo poprawna IPA, choć po "rewolucji piwnej" niczym nie zaskakuje. Można powiedzieć, że przy deklarowanych 75 IBU wszystko jest w porządku, a piwo - mimo wszystko - dość uładzone.
              A nie możesz od razu pisać tam gdzie trzeba?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #8
                Przepraszam, mam się za człowieka w miarę inteligentnego, ale "tam gdzie trzeba", to konkretnie, gdzie?

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przepraszam, mam się za człowieka w miarę inteligentnego, ale "tam gdzie trzeba", to konkretnie, gdzie?
                  Sam napisałeś że w Gryfie warzone, a tu jest temat piwa warzonego w Marysi. Odpowiednie miejsce jest pod Gryfem. Jeśli wątku nie ma to go zakładasz, ot cała filozofia
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎