Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Brokreacja] The Lumberjack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Brokreacja] The Lumberjack

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno brunatny, lekko zmętniony. [4]
    Piana: niska, dość szybko opada, pozostaje znikoma warstwa oraz trochę śladów na szkle. [3]
    Zapach: dominują aromaty amerykańskich chmieli, głównie żywice oraz iglaki, są również lekkie cytrusy, na drugim planie aromaty ciemnych słodów, delikatna kawa, gorzka czekolada, jest również nuta słodu żytniego. [4]
    Smak: jak na żytni stout to dość smukłe, spodziewałem się większej oleistości, a smaku palone słody zdecydowanie bardziej wyczuwalne, jest wyraźna paloność, delikatne nuty kawy, kakao, obecne są również nuty amerykańskich chmieli, głównie, żywiczne do Simco. [4]
    Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku niskiego, jak najbardziej pasuje do stoutu. [4.5]
    Opakowanie: bardzo fajna koncepcja etykiety, ciekawie wykonana, jest róenież pełen skład. [4]
    Uwagi: warka do 15.08.2015, zdecydowanie bardziej chmielowe niż niektóre rodzime CDA.

    Moja ocena: [3.925]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 09-07-2015, 00:53.

    Comment

    • rgrzech
      Senior
      • 12-2013
      • 230

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, z lekkim brunatnym prześwitem. [4.5]
      Piana: Beżowa, drobna, zwarta i obfita. Pozostaje do samego końca, ładnie krążkuje. [4.5]
      Zapach: Nuta palona, czekolada czekolada, oraz cytrusy i żywice. Bardzo przyjemny aromat, brakuje tylko większej intensywności. [4]
      Smak: Intensywna paloność połączona z nutami gorzkiej czekolady oraz intensywnej, grejpfrutowej goryczki. Faktura gładka, oleista. Finisz długi, palono-grejpfrutowy; taki jak lubię w american stoutach. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, stylowe. [4.5]
      Opakowanie: Świetna grafika uzupełniona dużą ilością informacji. [5]
      Uwagi: Palone, gorzkie i cytrusowe. Wszystko jak należy. To mój pierwszy kontakt z BroKREACJĄ i od razu tak dobre piwo.

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • goral89
        Junior
        • 11-2012
        • 1

        #4
        W opisie piwa jest błąd w ekstrakcie powinno być 16.

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
          Piana: Niska, szybko opada. [3.5]
          Zapach: Palony i żywiczny. [4]
          Smak: Gorzka czekolada, kawa, palone, lekko żywiczne, goryczka średnia. [4.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Fajna grafika. [4.5]
          Uwagi: Gęste, aksamitne, smaczne piwo. Goryczka nie przytłacza. Pierwszy kontakt z tym browarem bardzo dobry, oby tak dalej.

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, głęboki, nieprzejrzyste. [5]
            Piana: Średnio obfita ale długo się utrzymuje i oblepia szkło. [4]
            Zapach: Kawa, lekka nutka przyprawowa, ciemne słody. W tle pałęta się coś mało przyjemnego, jakby lekki toi-toi ale intensywność innych zapachów w miarę to przykrywa. [3.5]
            Smak: Czekoladowe, bardzo gęste z charakterystycznym dla dodatku żyta posmakiem. Goryczka po części popiołowa, po części ziołowa, przyjemna. [4.5]
            Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
            Opakowanie: Śliczny artwork, dokładny skład. [4.5]
            Uwagi: Warka 30.09.15 Bardzo fajne piwo. Sycące, gęste, dopracowane. Gdyby nie lekka wada w aromacie byłoby idealne.

            Moja ocena: [4.125]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 21-08-2015, 22:06.

            Comment

            • Wujas
              Gość
              • 11-2014
              • 267

              #7
              Etykieta przyzwoita.
              I w sumie tyle z pozytywów dla tego piwa.
              Nudne, proste, w sam raz.
              Niczym się nie wyróżnia.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny brązowy wchodzący pod czerń [4.5]
                Piana: Beżowa, niezbyt wysoka, opada do minimalnej warstwy zostawiając ślad na szkle. [3.5]
                Zapach: Paloność, w tym kawa, trochę słodu od żyta i z tyłu minimalnie chmiele w nucie cytrusowej. [3.5]
                Smak: Ciemne palone słody skontrowane słodyczą żyta. Nuty kawy, czekolady plus wyraźna goryczka żywiczna zastępuje paloność od słodów. [3.5]
                Wysycenie: Wysokie do średniego, trochę drażni. [3.5]
                Opakowanie: Ciekawa grafika i czytelny tytuł. Kontra niestety mało czytelna przy słabym świetle. [4.5]
                Uwagi: Pierwsze spotkanie z browarem z Krakowa jest pozytywne.

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Kolor ciemny brąz z refleksami (herbacianymi) pod światło. Piana beżowa szybko opadła do małej warstwy zostawiając mały ślad na szkle.
                  W aromacie palone słody – kawa i czekolada z kwaskiem. Ameryki (tj. chmieli) jak na lekarstwo. Jeśli już to w tle wyczuwalne są cytrusy – wytrawne. Smak bardzo wytrawny. Znów palone i kwaskowe słody grają główną rolę. Po drugim łyku wychodzi goryczka. Jest ona wyraźna w nucie żywicznej ale nie zalega.
                  Kontrą do paloności i wytrawności jest żytni słód, nadający oleistości i aksamitności piwu. Wysokie wysycenie drażni z kolejnymi łykami, na szczęście to już jest finał.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarne z brazowymi refleksami. [4.5]
                    Piana: Ciemnobeżowa, Niewysoka, drobnopęcherzykowa, redukuje się do kożucha. Ładny lacing [4]
                    Zapach: Kawa, czekolada, żytni słód, delikatna chmielowa cytrusowość, aromat przyjemny, aczkolwiek mógłby być intensywniejszy. [4]
                    Smak: Na początku sprawie wrażenie lekko wodnistego, zaraz potem przychodzi intensywna paloność, kawa, czekolada, kwaskowe, wytrawne, lekko oleiste, dość wysoka popiołowo-żywiczna goryczka. Alkohol jest świetnie ukryty. [4.5]
                    Wysycenie: Bardzo niskie, poprawne, choc osobiscie wolalbym odrobine wyzsze [4.5]
                    Opakowanie: Ładna czytelna etykieta, pełen skład, podoba mi sęe ten design. [5]
                    Uwagi: Po prostu smaczny amerykański stout, nic dodać nic ująć.

                    Moja ocena: [4.3]

                    Comment

                    • Pess09
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 284

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Fest czarne. [4.5]
                      Piana: Niezbyt obfita, drobno pęcherzykowa, lekko zdobi szkło. [3.5]
                      Zapach: Mleczna czekolada, śmietanka w proszku, trochę słodkich nut z amerykańskich chmieli. Całkiem przyjemny [4]
                      Smak: Pije sie lekko, bardzo gładkie, czuć duży udział słodow żytnich, tutaj czekolada jest bardziej deserowa, trochę palonej kawy i cierpkich cytrusów. [4]
                      Wysycenie: Niskie, dobre [5]
                      Opakowanie: [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • pawel_lublin
                        Junior
                        • 09-2015
                        • 7

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarne nieprzejrzyste [5]
                        Piana: kremowa, drobnopęcherzykowata, szybko opada i zostaje delikatna pierzyna, delikatnie koronkuje [3.5]
                        Zapach: Na pierwszym planie amerykańskie chmiele, cytrusy. Dalej ukrywa się czekolada i aromaty słodowe, wyczuwalna delikatna kawowość. Po ogrzaniu wyszedł nieprzyjemny zapach - skarpety? [3]
                        Smak: Na początku orzeźwiające cytrusy. Po przełknięciu czekoladowość i kawowość. Bardzo przyjemna zalegająca goryczka. Piwo gęste, treściwe [4]
                        Wysycenie: piwo gładkie, niskie wysycenie, mogło by być delikatnie wyższe. [4]
                        Opakowanie: Etykietka całkiem ciekawa, pasuje do całej serii [4]
                        Uwagi: Całkiem niezły stout.

                        Moja ocena: [3.65]

                        Comment

                        • GSE
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 424

                          #13
                          Świetne piwo. Minerem byłem nieco zawiedziony, ale Lumberjack to pozycja obowiązkowa. Uderzenie nowofalowych chmieli i ciemnych smaków (kawowych, palonych). Pije się z przyjemnością, a goryczkę czuć jeszcze długo potem.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny nieprzejrzysty. [4]
                            Piana: Beżowa, dość drobna, wysoka, średniotrwała, ładnie się osadza. [3.5]
                            Zapach: Słód, karmel, mleczna czekolada. Standard, ale miły . [4]
                            Smak: Kawa i gorzka czekolada, ślad słodu... Dochodzi posmak chmielu i sosny, bo już byłoby monotonnie . [4]
                            Wysycenie: Niskie. [4]
                            Opakowanie: Elegancka, starannie zaprojektowana i wykonana eta, aż szkoda, że piwo ma goły czarny kapsel. [4.5]
                            Uwagi: Fajne, ciekawe piwo. Smaczny stout nieco "złamany" amerykańskością chmieli.

                            Moja ocena: [3.975]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎