Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Be Like Mitch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [AleBrowar] Be Like Mitch

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno złoty, solidnie zmętniony. [4.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko się dziurawi, ale jakoś się utrzymuje. [3.5]
    Zapach: wyraźne aromaty słodowe, pszeniczne, obecne są również aromaty chmielowe, owoce tropikalne, cytrusowe, trochę żywic, aromatów chmieli mógł by być intensywniejszy. [3.5]
    Smak: lekkie, orzeźwiające, przyjemna średnia słodowość, wyczuwalne nuty pszeniczne, jest również trochę nut chmielowych, owocowych, goryczka średnia, daje się również wyczuć delikatna kwaskowość. [4]
    Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku wysokiego, pasuje. [4.5]
    Opakowanie: całkiem ładna grafika, w stylu browaru, jest pełen skład oraz komplet informacji o piwie. [4]
    Uwagi: warka do 03.09.2015, piwo całkiem niezłe, ale ostatnio były lepsze okazy z tego stylu.

    Moja ocena: [3.825]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 17-07-2015, 23:40.

    Comment

    • Wujas
      Gość
      • 11-2014
      • 267

      #3
      Tak jak obrazuje etykieta - piwo idealne na lato.
      Niestety poza tym niczym się nie wyróżnia. Taki solidny średniak. Jest wszystko, co być powinno - szkoda, że tylko w politycznie poprawnych ilościach.
      Gdyby na etykiecie zrobiono jakiś zakrętas, świadczący o możliwości zamiany literki "B" z "M", byłby hicior
      Spróbować warto, powtarzać za miesiąc, czy 2 - już pewnie nie.

      Ps. Nie wiem po co oni idą w te foliowe etykiety...taniej?
      Tak badziewiacko naklejonej etykiety na butelce piwa nie widziałem nawet w lidlu.
      Last edited by Wujas; 23-07-2015, 18:56.

      Comment

      • seblop
        Member
        • 03-2015
        • 35

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny żółty mocno zmętnione. [4.5]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, po nalaniu wysoka po paru minutach opada do małej obrączki [4]
        Zapach: Orzeźwiający zapach pszenicy oraz nuty cytrusowe,z delikatną żywicą. [4.5]
        Smak: Bardzo orzeźwiające połaszczenie pszenicy z amerykańskimi chmielami. Lekkie cytrusowo-żywiczne ale bardzo delikatnie bez przegięcia oraz lekka kwaskowość z piw pszenicznych dopełnia smak. [5]
        Wysycenie: Odpowiednie [5]
        Opakowanie: Pite w barze [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.7]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, mętny. [5]
          Piana: Bardzo wysoka, biała, drobna, trwała, jak w końcu zaczyna opadać, to zostawia na ściankach grube wąsy. [5]
          Zapach: Amerykańskie chmiele, nuta chlebowa, słodowość, w porządku. Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest tu fałszywy, warzywny akord... [4]
          Smak: Piwo wyraźnie lekkie i wytrawne, chociaż słodowo-chlebowe posmaki są jak najbardziej zauważalne. Goryczka nie jest przesadnie wysoka, ale wyraźnie zaznaczona. Przy przełykaniu lekki kwasek zwiększający właściwości orzeźwiające. [4]
          Wysycenie: Wysokie, w normie. [5]
          Opakowanie: Polska czołówka. [5]
          Uwagi: Spoko.

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          • mozaic
            Member
            • 06-2015
            • 44

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: blada słomka,ok [3]
            Piana: całkiem ładna "gąbeczka". [4]
            Zapach: tu bez szału, czuć ten chmiel, ale do zachwytów daleko, po ogrzaniu - wyłazi "szmata". [3]
            Smak: nic do czego można by się przyczepić, zaskakująco "bezpieczne" piwo. [3]
            Wysycenie: pomimo piany, zostało sporo żwawych bąbli w piwie, tu naprawdę ok. [4]
            Opakowanie: etykieta raczej wycelowana w brodatych g*****rzy z placu zbawiciela, pewnie miało być zabawnie, wyszło nieudolnie. [2]
            Uwagi: pierwsze piwo z "ale", które wypiliśmy do końca, spore zaskoczenie.

            Moja ocena: [3.1]

            Comment

            • pavlo11111
              Member
              • 11-2014
              • 78

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zamglona przybrudzona jasna żółć [4]
              Piana: Obfita, pęcherzyki średnie a nawet duże; nieźle zdobi szkło; dosyć trwała [4]
              Zapach: Jest Ameryka i jest pszenica; aromat przyjemny, średnio obfity [4.5]
              Smak: Orzeźwiające, owocowe, na finiszu lekka kwaskowość; goryczka nieźle zaznaczona [4]
              Wysycenie: Wysokie, odpowiednie [5]
              Opakowanie: Wszystkie informacje ładnie podane, kapsel firmowy, etykieta porządna [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #8
                Lekkie i rześkie piwo z piękna obfitą czapą piany, która została nawet po wypiciu. Aromat średni cytrusowy, smak cytrynowy, całkiem wytrawny z delikatnym akcentem pszenicy. Dobry kompan na plażę, ale rewelacji nie ma.

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, mętne. [4]
                  Piana: Obfita ale dziurawi się. Oblepia szkło i dość długo się utrzymuje. [4]
                  Zapach: Rześki. Amerykańskie chmiele i pszenica. Mało intensywny. [3.5]
                  Smak: Łagodne, orzeźwiające. Owocowo - pszeniczne. Dość wysoka goryczka. [4]
                  Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                  Opakowanie: Jak zwykle ładna etykieta i dokładny skład. [4.5]
                  Uwagi: Warka 03.09.2015 Fajne, dobre na upały, czy coś poza tym ? Raczej nie.

                  Moja ocena: [3.85]
                  Attached Files
                  Last edited by Dzoshu; 06-08-2015, 23:24.

                  Comment

                  • Marchi
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 130

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Głęboki żółty, słoneczny. Piwo mętne. Zachęcające. [4.5]
                    Piana: Początkowo obfita, ale złożona z dostojnych pęcherzy, dość szybko się redukuje. [3.5]
                    Zapach: Najsłabsza strona piwa. Jakby było w nim coś nieświeżego, coś czaiło się za cytrusami. Zapach wskazuje na mocniejszy trunek. [3]
                    Smak: Żadnych wad, to na pewno. Piwo bardzo lekkie, czyste w smaku, wytrawne, z dość wyraźnie jak na styl zaznaczoną goryczką. [4]
                    Wysycenie: Ok [5]
                    Opakowanie: Mitch nie będzie moją ulubioną postacią AleB, ale jest do przyjęcia [4]
                    Uwagi: W: 3.09.15'. Często wybrzydzam na American Wheaty, niewiele mam ochotę powtarzać. Tutaj za to mogę spokojnie wracać. Uniwersalny i umiarkowany przedstawiciel stylu, bez wad.

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    • TomaszM
                      Member
                      • 04-2015
                      • 45

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowe, mętne z pływającymi drobinkami [2]
                      Piana: Po otwarciu piana wyskakuje z butelki, Po nalaniu średnio obfita szybko się dziurawi i redukuje do zaledwie kilku milimetrów. [3]
                      Zapach: Pierwsze wrażenie jakby było na belgijskich drożdżach, ale na etykiecie jak byk stoi US-05. Wg. mnie to początki zepsucia. Poza tym czuć sosnowy zapach chmielowy [2.5]
                      Smak: Da się je jeszcze wypić ale czuć już podwyższoną kwasowość, różnego rodzaju chemiczne posmaki. Goryczka wyraźna mało cytrusowa. [2.5]
                      Wysycenie: Wysokie, lekko przegazowane. [4]
                      Opakowanie: Etykiety to mocna strona Alebrowaru, gdyby tak jeszcze zawartość odpowiadała poziomowi etykiety. [4.5]
                      Uwagi: Na lato chyba większość browarów robi amerykańską pszenicę. Wydawałoby się, że jest to dość łatwy styl, ale w tym sezonie dobre piwo w tym stylu piłem tylko ze Szpunta.

                      Moja ocena: [2.7]

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4.5]
                        Piana: Bardzo wysoka, utrudnia nalewanie, początkowo zajmuje 3/4 pokalu... Dość trwała, piwo nalewałem na 4 razy. [3]
                        Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne, dość intensywny. [4.5]
                        Smak: Cytrusowa chmielowość, grejpfrutowo-pestkowa goryczka, średnia/wysoka, długa. Na koniec lekka chlebowość. [4]
                        Wysycenie: Średnie/wysokie. [4.5]
                        Opakowanie: Ładne, dopracowane, ale ja jako zbieracz etykiet nie przepadam za półprzezroczystymi naklejkami na butelki [4]
                        Uwagi: Lekkie, orzeźwiające, ale trochę za gorzkie. Piana gigantyczna, musiałem odjąć za nią punkty. Słodowość właściwie nie wyczuwalna, szkoda, że goryczka dominuje całość, przez to pijalność nie jest tak wysoka, jak bym chciał. Powinni je dopracować. Warka do 03 09 2015.

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • yoda79
                          Senior
                          • 01-2013
                          • 861

                          #13
                          Zgadzam się z większością przedmówców - piwo na 2,5-3,5; strasznie nijakie, niczym się nie wyróżnia; w smaku szmata i cytrusy; ściagająca goryczka; w aromacie ledwo wyczuwalne amerykańce; kolendry brak. Cienizna. A jest jeden plus - u mnie piana była ok.
                          Last edited by yoda79; 04-09-2015, 18:00.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zgadzam się z większością przedmówców - piwo na 2,5-3,5; strasznie nijakie, niczym się nie wyróżnia; w smaku szmata i cytrusy; ściagająca goryczka; w aromacie ledwo wyczuwalne amerykańce; kolendry brak. Cienizna. A jest jeden plus - u mnie piana była ok.
                            A czemu miałaby się tam znaleźć kolendra?

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6130

                              #15
                              Tym razem sprawdziłem jak miewa się to piwko kilka dni "po dacie".

                              No i wytrzymało próbę czasu /w miarę dobre przechowywane/.

                              Aromat - lekkie cytrusy.
                              Barwa - żółto mętna.
                              Gaz - troszkę powyżej średniej.
                              Piana - średnia /tendencja do czopa/, na dłużej pełna warstewka i trochę koronek.
                              Smak - słodkawe, gorzkawe, lekko cytrusowe. Mała ale niezła gorzka goryczka.

                              Orzeźwiające i raczej dość przyswajalne piwo mimo "daty".

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎